صفحه نخست    مجله مد و لباس    ۱۳۹۸/۱۲/۲۰

نحوه ایجاد هارمونی رنگی در آیتم های مختلف لباس

 مجله مد و لباس    ۱۳۹۸/۱۲/۲۰  چاپ
نحوه ایجاد هارمونی رنگی در آیتم های مختلف لباس
افرادی زیادی وجود دارند که در عین پوشیدن لباس های گران قیمت و زیبا هرگز شیک بنظر نمی رسند. در واقع یکی از عمده ترین دلایل این اتفاق عدم آشنایی این افراد با نحوه ایجاد هارمونی رنگی در آیتم های مختلف لباس می باشد.

- آشنایی با چرخه رنگی
برای ست کردن رنگ های مختلف در استایل خود باید قبل از هر چیز چرخه رنگی را بخوبی بشناسید. این چرخه شامل سه قسمت رنگ های اصلی و اولیه، رنگ های ثانویه و رنگ های سوم می باشد که در آن رنگ های اصلی شامل قرمز، زرد و آبی بوده که سایر رنگها از ترکیب این سه رنگ بدست می آید. اما بین رنگ های ثانویه و سوم یک تفاوت وجود دارد که رنگ های ثانویه از ترکیب رنگ های اصلی مانند رنگ نارنجی از قرمز و زرد حاصل می شود اما رنگ های سوم از ترکیب رنگ های ثانویه و اصلی بوجود می آید. مانند رنگ یاسی که ترکیبی از رنگ های قرمز و آبی + سفید می باشد.
در این چرخه رنگ های به سه دسته گرم، سرد و خنثی نیز تقسیم می شوند که در آن رنگ های قرمز، نارنجی، زرد و ... جز رنگ های گرم و رنگ های آبی، سبز، بنفش و ... در دسته بندی رنگ های سرد قرار می گیرند. دسته آخر و پرطرفداری که کاربرد زیادی در استایل شما داشته و تقریبا با تمام رنگ های ست می شود رنگ های طبیعی و خنثی هستند که با آن نوود نیز گفته می شود.

- نحوه ایجاد هارمونی رنگی در آیتم های مختلف لباس
- تضاد رنگی
یک راه برای ایجاد هارمونی رنگی استفاده از رنگ های مکمل مانند قرمز و سبز یا آبی و نارنجی در کنار یکدیگر می باشد. این رنگ ها اگرچه با هم در تضاد هستند اما در کنار یکدیگر بسیار زیبا و جذاب بوده و شما را خاص نشان می دهند.

- رنگ های مشابه
اگر جسارت استفاده از این تضادهای رنگی را ندارید می توانید از رنگ های مشابه استفاده کنید. برای این کار می توانید لباس های خود را از دو یا سه رنگ در یک تناژ رنگی انتخاب کنید. این استایل کاملا بدون ریسک بوده و یک ترکیب ایده آل را برای شما به ارمغان ی آورد.

- مونوکروم
استایل مونوکروم در عین حال که ساده بنظر می رسد یکی از سخت ترین روش ها برای ست کردن می باشد زیرا باید در عین حال که تمامی لباس ها را از یک رنگ انتخاب می کنید زیبا و جذاب بنظر برسید.

- لباس های طرح دار
اگر می خواهید از آیتم های طرح دار در استایل خود استفاده کنید نباید در آن افراط کنید بلکه تنها انتخاب یک آیتم برای اینکه زیبا و جذاب تر بنظر برسید کافی است.برای این کار می توانید کفش یا کیفی با طرح پوست حیوانات یا شال و روسری و یا لباسی طرح دار با تم رنگی هم رنگ با استایل خود انتخاب کنید. البته تنها در مورد اکسسوری می توانید از دو آیتم طرح دار بهره ببرید.

! نکته آخر
در انتها دقت کنید آنچه بیشتر از هارمونی در استایل اهمیت دارد حفظ تعادل در استفاده از رنگ ها می باشد. همچنین در انتخاب رنگ لباس خود شک دارید از رنگ های خنثی و طبیعی استفاده کنید این دسته از رنگ ها علاوه بر زیبایی به آسانی با دیگر رنگ ها ست شده و یک هارمونی رنگی زیبا را برای شما پدید می آورند.