کاسرول؛ صبحانه ای گرم و سریع

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۱۴  چاپ
کاسرول؛ صبحانه ای گرم و سریع
کاسرول نوعی غذای مرکب، لذیذ و کامل می باشد که در یک تابه بزرگ و عمیق به نام کاسرول سرو می شود. نام این غذا به دلیل آنکه در چنین ظرفی (خوراک پزی سفالی) پخته و سرو می شود مورد استفاده قرار می گیرد. کاسرول را می توان در وعده صبحانه و یا حتی شام میل کرد که انتخاب آن به سلیقه و ذائقه شما و همچنین مواد مورد استفاده برای طبخ آن بستگی دارد.

- تاریخچه کاسرول
کاسرول نوعی تابه سفالی پخته شده است که از هزاران سال پیش وجود داشته است.دستورالعمل های اولیه شامل برنج پودر شده با مخلوطی از گوشت مانند مرغ یا گوشت طعم دار می شد. از حوالی دهه 1870 پخت و پز در ظروف سفالی در اکثر فرهنگ ها معمول شد اما ایده آشپزی کاسرول به عنوان یک وعده غذایی بشقابی یا تابه ای در قرن بیستم در ایالات متحده رایج شد، به خصوص در دهه 50 که اشکال جدیدی از ظروف سبک فلزی و ظروف شیشه ای ساخته شد.
در ایالات متحده آمریکا ، اصطلاح کاسرول معمولاً به نوع خاصی از ظرف پخته شده اشاره دارد که دارای سه جزء اصلی تکه های گوشت (مانند گوشت مرغ یا گوشت خرد شده) یا ماهی (مانند ماهی) ، انواع سبزیجات خرد شده و یک رابط نشاسته ای مانند آرد ، سیب زمینی یا ماکارونی است که گاهی اوقات پنیر جایگزین آن می شود.
این غذای تابه ای با محتویات درون آن معمولا به آرامی در فر پخته می شود که معمولا به عنوان غذای اصلی، پیش غذا یا دسر سرو شوند ، و به راحتی در این ظرف پخته شده و سرو می شود.

- غذاهای دیگر
بسیاری از غذاهای بین المللی که در این ظرف سرو می شوند در فر پخته شده و کاسرول نامیده می شوند اما بسته به مواد بکار رفته در آن پسوند متفاوتی دارند. از دیگر غذاهای پخته شده متفاوت پخته شده در کاسرول می توان به راگوت ragout (فرانسوی) ، hotpot Lancashire (انگلیسی) ، cassoulet (فرانسوی) ، موساکا (یونانی) ، پای چوپان (انگلیس) ، timballo (ایتالیایی) و karbonnade (بلژیکی) را می توان نام برد.
در کشورهای مشترک المنافع انگلیسی زبان مانند انگلستان ، استرالیا و نیوزیلند ، اصطلاح کاسه گوشت معمولا برای اشاره به هر ظرفی تهیه شده در تابه کاسرول یا ظرف تحت پوشش مانند ظرف هلندی استفاده می شود.

- کاسرول صبحانه
برای سرو کاسرول به عنوان صبحانه به خمیر نان باگت، تخم مرغ، شیر، کره، گردوی خشک شده، شکر، وانیل و نمک نیاز دارید. البته اگر می خواهید کاسرول شما کمی شیرین باشد می توانید از کشمش به مقدار دلخواه در ترکیب خود استفاده کنید.
از آنجا که برای تهیه این صبحانه خوشمزه و مقوی به فر نیاز دارید باید در ابتدا فر را روشن کرده و با
درجه حرارت 170 درجه سانتیگراد اجازه دهید تا کاملا گرم شود. سپس تا زمان گرم شدن فر، سینی فر را با قلمو چرب کرده و خمیر نان باگت را در آن پهن کنید. در ظرف دیگری تخم مرغ‌ ها را شکسته و وانیل، شکر، نمک و شیر را به آن اضافه کنید و با همزن دستی یا چنگال بخوبی هم بزنید تا یکدست و کرم رنگ شوند. ترکیب به دست آمده را روی خمیر باگت پهن شده روی سینی فر بریزید تا خمیر کاملا به مخلوط تخم مرغ آغشته شود. سپس کره را به روش بن ماری ذوب کرده و روی مخلوط تخم مرغ بریزید. در مرحله آخر گردوی خرد شده و کشمش به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید.
ترکیب آماده شده را به مدت 15 دقیقه در فر قرار داده تا کاسرول شما به طور کامل طلایی و برشته شود. کاسرول شما آماده است می توانید آن را میل کرده و از یک تجربه جدید لذت ببرید.

- پروتئین
این غذا به عنوان وعده اصلی شامل هر نوع گوشت مرغ، گاو ، گوسفند، ماهی خرد شده و حتی تخم مرغ می باشد که آن را به یک منبع غنی از پروتئین تبدیل کرده است. بنابراین می توانید آن را با ترکیب دلخواه به عنوان یک غذای مقوی سرو کنید. گیاهخواران می توانند به جای استفاده از گوشت از مرغ، ماهی یا سبزیجاتی مانند اسفناج برای تهیه این غذا استفاده کنند.