طرز تهیه قهوه موکا به روش باریستا

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۱۵  چاپ
طرز تهیه قهوه موکا به روش باریستا
قهوه موکا یکی از انواع قهوه می باشد که دستور تهیه آن بسیار آسان بوده و از اضافه کردن کاکائو، شکر و شیر را به قهوه اسپرسو داغ تهیه می شود. این نام برگرفته از شهر موکا یمن است که یکی از مراکز اولیه تجارت قهوه در جهان بود. این قهوه مانند لاته مبتنی بر اسپرسو و شیر داغ است اما با افزودن طعم دهنده شکلات و شیرین کننده که معمولا به شکل پودر کاکائو و شکر است. در بسیاری از انواع مختلف آن از شربت شکلات استفاده می شود و برخی دیگر حاوی شکلات تیره یا شیر می باشد.

- انواع موکا
قهوه موکا در ابتدایی ترین فرمولاسیون خود از اضافه کردن شکلات داغ به اسپرسو تهیه می شد. این قهوه مانند کاپوچینو حاوی شیر است، همانطور که در شکلات داغ معمول است اما اغلب با خامه فوم دار به همراه دارچین یا پودر کاکائو روی آن سرو می شود.
نوعی قهوه موکا وجود دارد که سفید رنگ بوده و در تهیه آن به جای شیر از شکلات سفید استفاده می شود. انواع دیگری نیز وجود دارد که از ترکیب این دو ماده بدست می آید. این ترکیب به نام های مختلفی از جمله موکا سیاه و سفید، برنزه موکا، موکا مرمری، موکا توکسیدو و گورخری نامگذاری شده است.
نوع دیگری از موکا وجود دارد که از یک اسپرسو دوبل با ترکیبی از شیر بخارپز و پودر کاکائو یا شیر شکلات تهیه می شود و به ماکیاتو معروف است. هر دو قهوه موکا و ماکیاتو می توانند از شربت شکلات ، خامه فوم دار و پرتوهای اضافی مانند دارچین ، جوز هندی یا شکلات استفاده کنند.
سومین نوع موجود در کافه موکا ، استفاده از پایه قهوه به جای اسپرسو است. در این ترکیب به قهوه ، شیر بخارپز و شکلات اضافه شده است. این همان فنجان قهوه است که با شکلات داغ مخلوط می شود.

- کافئین
مقدار کافئین موکا بسته به انتخاب قهوه متفاوت است. اگر موکا بر پایه اسپرسو باشد کافئین بیشتری نسبت به قهوه دارد اما به دلیل اضافه شدن شیر و شکلات این مقدار کمی کاهش می یابد.بنابراین اگر می خواهید کافئین بیشتری دریافت کنید بهتر است موکا در لیوان بزرگتری سرو کنید.

- تفاوت موکا با انواع قهوه
تقریبا هر نوشیدنی مبتنی بر قهوه که در کافی شاپ ها سرو می شود ، ترکیبی از دو ماده اصلی شیر و اسپرسو است. بسته به نوع ذائقه خود می توانید به آن کاکائو ، یخ ، شکر ، شکلات و غیره نیز اضافه کنید. نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو معمولا با استفاده از دستگاه اسپرسو به روش سنتی تهیه می شوند اما می توانید به راحتی آشپزخانه خود یک لاته یا موکا درست کنید بدون اینکه به تجهیزات فانتزی نیاز داشته باشید.
لاته یک نوشیدنی شیرین اسپرسو است که از اسپرسو ، شیر بخارپز و شیر کف دار تشکیل شده است. یک لاته استاندارد در یک فنجان بلند سرو می شود که یک یا دو شات اسپرسو به آن اضافه می شود و در ادامه شیر بخارپز به همراه یک لایه نازک از شیر کف شده روی آن قرار می گیرد. طعم دهنده ها و شربت های مختلف را می توان به دلخواه اضافه کرد.
اما موکا در حقیقت نامی از نوع دانه های قهوه است که برای استفاده باید دم شود. دانه های قهوه موکا به دلیل محل مبدا آنها در یمن نامگذاری شده است. دانه های قهوه موکا دارای طعم طبیعی شکلات هستند. به منظور تقویت شکلات، باریستا مقدار کمی شکلات را به دستور موکا اضافه می کند در حالی که معمولا سبکترین نوشیدنی مبتنی بر قهوه است اما موکا بسیار قوی است. در حقیقت ، قهوه موکا معمولا قوی تر از کاپوچینو است.

- طرز تهیه
دستور قهوه موکا دقیقا همانی است که در اکثر کافی شاپ ها پیدا خواهید کرد که از اسپرسو، شکلات داغ و شیر تشکیل شده است. همانطور که گفتیم ، هر دو قهوه لاته و موکا نیاز به شیر داغ نیاز دارند. برای تهیه شیر داغ و فوم دار در صورت داشتن دستگاه می توانید از نازل دستگاه روی سطح شیر استفاده کنید. در غیر این صورت می توانید از یک همزن دستی یا برقی یا لیوان فنچ پرس استفاده کنید. برای این کار کافی است شیر داغ را داخل لیوان ریخته و به طور متناوب آن را بزنید تا حباب هوا درون شیر حبس شده و کاملا کف کرده و فوم دار شود.
تفاوت عمده شیر فوم و داغ در میزان حباب هوا در آن است. شیر فوم کف شیری است که حجم حباب هوا به آن افزوده شده و دو برابر شده است اما شیر داغ فوم کمتری دارد و حجم آن در حدود یک سوم افزایش می یابد.
در ظرف دیگری پودر کاکائو و پودر شکلات را با یکدیگر مخلوط کرده و به آن آب جوش اضافه کنید و تا زمانی که کاراملی و شیره ای شود هم بزنید. می توانید از سس شکلات یا کارامل و یا حتی شکلات تلخ برای ایجاد تلخی بیشتر استفاده کنید. دقت کنید شکلات تلخ را می توانید به روش بن ماری آب کرده و به پودر کاکائو اضافه کنید.
در مرحله بعد باید قهوه را آماده کنید که برای داشتن طعم اصیل اسپرسو توصیه می شود اما اگر تلخی این قهوه را دوست ندارید می توانید از قهوه دمی استفاده کنید. اگر دستگاهی برای درست کردن قهوه ندارید می توانید در یک شیر داغ کن یا موکاپات پودر قهوه و مقداری آب سرد را مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قرار دهید تا جوش آمده و بالا بیاید.
برای سرو کافی است مخلوط شکلات و کاکائو را به لایه قهوه اضافه کرده و لایه زیرین شیر بخارپز را روی آن بریزید و در انتها با یک قاشق چایخوری فوم شیر را روی ترکیب ریخته و با دارچین یا پودر کاکائو و یا هر آنچه می خواهید تزیین کنید.