ویژگی های گوشت تازه و سالم

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۱۵  چاپ
ویژگی های گوشت تازه و سالم
گوشت گوسفند یکی از لذیذترین انواع گوشت می باشد که با بافتی نرم و در اشکال مختلف در تهیه انواع خورش، کباب و ... کاربرد دارد. اما برای اینکه از طعم گوشت لذت برده و غذایی خوشمزه داشته باشید باید در هنگام خرید دقت کنید که گوشت تازه و سالم باشد. برای تشخیص این مسئله چندین ویژگی و فاکتور وجود دارد که ما برخی از آنها را به شما معرفی می کنیم.

- بافت گوشت
بافت گوشت تازه باید نرم و بدون هیچ گونه آسیب دیدگی، ضربه و کبودی باشد. گوشت هایی که در یخچال نگهداری می شوند اغلب سفت هستند زیرا چربی هنگام سرد شدن سفت می شود. بنابراین اگر قصد خرید گوشت کشتار روز را دارید توجه کنید که کاملا نرم باشد اما اگر گوشت را به صورت بسته بندی تهیه می کنید باید کاملا سفت و سرد باشد.

- رنگ گوشت
گوشت تازه و سالم رنگ طبیعی قرمز مایل به روشن دارد. تیرگی رنگ گوشت حتی در لبه های آن به رنگ های سبز، قهوه ای، خاکستری و سیاه نشان از فساد گوشت دارد. بنابراین هر چه رنگ قرمز گوشت روشن تر باشد علاوه بر تازگی، طعم بهتری نیز دارد. به همین دلیل هنگام خرید گوشت به صورت تازه یا بسته بندی کاملا تمامی اطراف آن را چک کنید. همچنین گوشت قرمز سالم فاقد امعاء و احشاء و چربی های ذخیره در سینه و شکم است.

- بوی گوشت
آسان ترین روش برای تشخیص تازگی گوشت بوی آن می باشد . گوشت سالم بوی طبیعی داشته باشد و حس بوی بد و تعفن در قسمت اتصال گوشت و استخوان نشان دهنده فاسد شدن گوشت می باشد. همچنین بوی ترشیدگی گوشت نیز گواع این ادعاست.

- سطح گوشت
سطح گوشت سالم سفت و محکم است. احساس لیزی و چسبندگی روی گوشت و یا خشکی و چروکیدگی در آن نشان دهنده فساد گوشت است. همچنین گوشت بره نرم تر از گوشت دام مسن بوده و سریعتر پخته می شود.

- رنگ چربی
وجود چربی در گوشت طبیعی است وباعث آبدار شدن آن می شود. اما این چربی در دام جوان و تازه به رنگ سفید می باشد و هر چه رنگ آن به زرد متمایل شود نشان از سن بالا و کهنگی گوشت دارد. اگرچه گوشت دام پیر خوشمزه تر است اما به نرمی گوشت دام جوان نیست. چربی های پراکنده در گوشت را چربی مرمری می نامند. گوشت هایی با این چربی، طعم بهتری دارند و در تهیه غذاهای خاصی مانند استیک استفاده می شوند. اما دقت کنید که میزان این نوع چربی در گوشت زیاد نباشد زیرا باعث سفت شدن گوشت می شود.

- شرایط نگهداری
در هنگام خرید گوشت دقت کنید که در کنار گوشت مرغ، ماهی، تخم مرغ و کله پاچه تمیز نشده نگهداری نگردد و همچنین در خارج از مغازه آويزان نباشد. علاوه بر این یخچال باید کاملا تمیز و در دمای برودت مناسب تنظیم شده باشد تا گوشت تازه و بدون یخ زدگی باقی بماند.
عمر ماندگاری گوشت گوسفند سالم و تازه در یخچال 3 روز و به صورت بسته بندی منجمد تا 9ماه می باش. این زمان برای گوشت گوساله و گاو تازه در برودت یخچال 5 روز و در صورت منجمد بسه بندی شده 12 ماه طول می کشد. بنابراین و در یک نگاه کلی شرایط نگهداری گوشت قرمز تازه در یخچال بین 0 تا 4 درجه و به صورت منجمد در فریزر بین 18- تا 25- درجه سانتی گراد می باشد.

- بسته بندی
دقت کنید بر روی بسته بندی مشخصات گوشت اعم از نوع، سن، جنس، وزن، ميزان چربی سطحی، محل و تاریخ كشتار، مجوز دامپزشکی، تاريخ انجماد و مصرف ذکر شده باشد. همچنین از نظر ظاهری باید به گونه ای باشد که گوشت را در برابر آلودگی های میکروبی، خشك شدن و تبخير سطحي حفظ کند و فاقد هر گونه پارگی و خونابه باشد زیرا باعث تغییر در طعم، بو، رنگ گوشت می شود.