طرز تهیه بستنی خانگی و خواص آن

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۱۵  چاپ
طرز تهیه بستنی خانگی و خواص آن
بستنی یک ماده غذایی محبوب، شیرین و یخ زده است که از شیر یا خامه لبنی تهیه شود که با انواع شیرین کننده یا شکر و هر نوع چاشنی مانند کاکائو، وانیل و عصاره میوه های مختلف طعم دار می شود. علاوه بر این تثبیت کننده و رنگ نیز به آن اضافه می شوند. این مخلوط برای تهیه در دمای معمولی هم زده و ترکیب می شود و در زیر نقطه انجماد آب خنک می شود تا از شکل گیری بلورهای یخ قابل تشخیص جلوگیری شود. در نتیجه یک مخلوط خامه ای صاف و نیمه جامد بدست می آید که در دماهای بسیار کم (زیر 2 درجه سانتیگراد یا 35 درجه فارنهایت) جامد است. با افزایش درجه حرارت، بستنی حالت جامد خود را از دست داده و آب می شود.

- طرز تهیه
چه در آشپزخانه باشید و چه در یک فروشگاه بستنی خانگی با یک دستگاه بستنی ساز مستقل و یا در کارخانه ای که هر روز هزاران گالن بستنی را تولید می شود، روند ساخت بستنی در اصل یکسان است تنها تفاوت در مقیاس عملیات است.
کارخانجات بستنی سازی معمولا از ترکیب شیر ، خامه و شکر در یک وات گالن با نسبت و میکس هایی که توسط رایانه ها کنترل می شوند، ترکیب خود را ایجاد می کنند. سپس مخلوط پاستوریزه یا گرم می شود تا باکتری های مضر آن از بین برود.
برای تهیه بستنی در خانه باید شیر ار در یک ظرف استیل ریخته و روی حرارت قرار دهید تا گرم شود. در ظرف دیگری شکر، هل، وانیل و ثعلب ترکیب کنید و پس از گرم شدن شیر به آن اضافه کنید. در ادامه طرز تهیه بستنی ساده و وانیلی، گلاب را اضافه کرده و به طور مداوم هم بزنید. پس از آنکه مواد بخوبی باهم ترکیب شدند ظرف استیل حاوی مواد را از روی حرارت برداشته و پس از سرد شدن درون فریزر بگذارید.
بعد از گذشت زمانی معادل یک ساعت، ظرف را خارج کرده و بستنی را هم زده و دوباره در فریزر بگذارید. این عمل را چندین بار تکرار کنید تا بستنی فرم بگیرد. در آخر ظرف را چند ساعت در فریزر گذاشته تا کاملا سفت شود. بستنی شما آماده است می توانید ان را از فریزر خارج کرده و به همراه سس شکلات، رول های مغزدار، انواع میوه‌، انواع مغزو خشکبار، چیپس شکلات، بیسکویت، سس‌ها وشیره‌های مختلف ... سرو کنید.

- ارزش غذایی
بستنی نوعی محصول لبنی است که بر پایه شیر و خامه میباشد که سرشار از مواد مغذی معدنی همچون کلسیم، فسفر، ریبوفلاوین، ویتامین A, B و D است. این ویتامین‌ها و مواد مغذی اثرات مفید و موثری بر سلامتی‌ بدن دارند.

- خواص بستنی
از آنجا که بستنی به دلیل وجود شیر منبع غنی از کلسیم می باشد در رشد و استحکام استخوان‌ها موثر بوده و از پوکی استخوان پیشگیری می کند. همچنین کلسیم با تقویت بدن باعث بهبود سوخت و ساز و در نتیجه کاهش وزن می شود. علاوه بر این از بروز سرطان سینه جلوگیری می کند.
همچنین بستنی سرشار از کربوهیدرات، چربی و پروتئین می باشد که با افزایش کالری باعث بازیابی انرژی از دست رفته در بدن، شادی و سرحالی می شود. این موضوع بیشتر به این دلیل است که بستنی باعث بالا رفتن سطح دوپامین در مغز می‌شود.
یکی از شگفت انگیزترین خواص بستنی تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد زیرا که بستنی نوعی فراورده لبنی تخمیر شده است که با تقویت سیستم گوارشی و تنفسی با عفونت‌ بدن مقابله کرده و ایمنی بدن هم بالاتر می‌رود. مصرف شیر کامل یا بستنی به دلیل وجود نوعی چربی، شانس باروری در زنان را افزایش می‌دهد.