بادام زمینی چه خواصی دارد ؟

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۲/۲۱  چاپ
بادام زمینی چه خواصی دارد ؟
بادام زمینی با نام علمی Arachis hypogea از آجیل های برجسته و مجلسی می باشد که با اینکه یکی از گران ترین ها و کمیاب ترین ها انواع خشکبار در بین آجیل ها می باشد که با طعم دلبرانه و نمکی خود دل تمام مهمان ها را به لرزه در می آورد.
بادام زمینی با نام‌های پسته‌‌شامی، بادام‌ خاکی یا بادام‌ کوهی نیز شناخته می‌شود که از گیاهان دولپه‌ای بوده و در گروه حبوبات دسته بندی می شود. مردم ایالات‌متحده در اغلب مواقع بادام زمینی را به‌صورت سرخ‌شده و شور مصرف می‌کنند یا از کره‌ی آن در طبخ غذا استفاده می‌کنند و به خام آن علاقه‌ای ندارند.
انواع دیگر محصولات بدست آمده از بادام زمینی می توان به روغن‌ ، آرد و پروتئین بادام زمینی اشاره کرد که همگی این محصولات در انواع غذاها، دسرها، کیک‌ها، قنادی‌ها، اسنک‌ها و سس‌ها استفاده می‌شود.
بادام زمینی سرشار از سرشار از پروتئین، چربی و مواد مغذی مختلف می باشد که در درمان انواع بیماری و همچنین برای بهبود زیبایی و سلامتی بسیار تاثیر گذار باشد. بر اساس تحقیقات بادام زمینی در کاهش وزن نیز مفید بوده و با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی مرتبط است.

بادام زمینی یک منبع غنی از آنتی‌اکسیدان و بیواکتیو است که بسیاری از آنتی‌اکسیدان‌ها در پوست بادام زمینی و بادام زمینی خام وجود دارد که به‌ندرت خورده می‌شوند.
بادام زمینی تاثیر زیادی روی کاهش و ثابت نگه داشتن وزن دارد. علی‌رغم بالا بودن میزان چربی و کالری، بادام زمینی در افزایش وزن تاثیر ندارد. درواقع مطالعات نشان می‌دهد که مصرف بادام زمینی می‌تواند به حفظ وزن کمک می‌کند و حتی در کاهش خطر ابتلا به چاقی نیز بسیار موثر باشد.
بر اساس تحقیقات بادام زمینی اثرات بسیار مثبتی بر سلامت بدن و کاهش وزن دارد به طوری که با گنجاندن آن در برنامه غذایی می توان در یک دوره‌ 6 ماهه در حدود 3 کیلوگرم کاهش وزن داشت در حالیکه خوردن بادام زمینی نیز باعث تثبیت وزن اولیه می‌شود. در واقع بادام زمینی با ایجاد حس سیری می‌تواند از مصرف غذاهای پرکالری مانند برنج در افراد جلوگیری کند.

علاوه بر این بادام زمینی با مواد مغذی همچون منگنز، نیاسین، مس، اسید اولئیک و انواع مختلف آنتی‌اکسیدان‌ها مانند رسوراترول سلامت قلب را تضمین می کند. همچنین پیشگیری از سنگ کیسه صفرا یکی دیگر از خواص بادام زمینی است. مصرف بادام زمینی به صورت مکرر می‌تواند خطر ابتلا به سنگ کیسه‌ی صفرا در زنان و مردان کاهش دهد. زیرا بادام زمینی تأثیر مثبتی بر کاهش کلسترول دارد و شاید به همین دلیل مصرف آن موجب کاهش تولید سنگ کیسه‌ی صفرا می‌شود.

فراموش نکنید بادام زمینی به‌شدت حساسیت‌زا بوده به طوری که می تواند زندگی افراد را نیز به خطر بیندازد. افرادی که دچار آلرژی و حساسیت هستند باید در مصرف بادام زمینی و مشتقات آن احتیاط کنند زیرا در صورت داشتن حساسیت، مصرف آن ممکن است سلامت جسمی این افراد را به خطر بیندازد.
فراموش نکنید ‌بادام زمینی یک ماده غذایی بسیار مفید، منبعی بسیار غنی از پروتئین است و حاوی ویتامین‌های بسیار متنوع، موادمعدنی و ترکیبات گیاهی فراوان است. این ماده غذایی تأثیر خوبی در کاهش وزن دارد و مصرف آن در کاهش خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا و بیماری‌های قلبی مؤثر است. بادام زمینی چربی و کالری بسیار بالایی دارد و نباید در مصرف آن دچار افراط شد.