معیارهای تشخیص عسل طبیعی و خالص

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۱۶  چاپ
معیارهای تشخیص عسل طبیعی و خالص
عسل می تواند یک جایگزین عالی برای قند تصفیه شده باشد که فاقد کالری است. این ماده دوست داشتنی ساخته شده توسط طبیعت نه تنها می تواند زندگی شما را شیرین کند بلکه دارای مواد معدنی و آنزیم های زنده فراوان است. اگر می خواهید از مزایای استفاده از عسل بهره مند شوید ، قبل از خرید باید به خلوص آن توجه کنید. بزرگترین مشکل عسل کیفیت آن است. پیدا کردن عسل خوب و خالص می تواند یک چالش کاملا جدی باشد زیرا عسل تجاری غالبا می تواند با محلول گلوکز ، شربت ذرت با فروکتوز بالا و سایر مواد تشکیل دهنده مخلوط شود که حتی نمی توانید از آن مطلع شوید. گاهی اوقات هنگامی که شیشه عسل را باز می کنید و صدای کمی «پوپ» می شنوید که می تواند نشانه این باشد که عسل تخمیر شده است.
کیفیت عسل بسته به منبع آن دارد که به طور طبیعی از زنبور بدست می آید و نه کارخانه. بنابراین ، در هنگام خرید به برچسب مواد تشکیل دهنده آن دقت کنید که "طبیعی" ، "خام" ، "عسل جنگل" یا "ارگانیک" باشد زیرا گاهی ممکن است از عسل معمولی ایمن تر باشند. اما ، از آنجا که مقررات غذایی کمی تند و زننده است ، هیچ وقت نمی توانید خیلی مطمئن باشید که عسلی که تهیه می کنید خالص است. برای دانستن حقیقت ، آن را در خانه آزمایش کنید. در اینجا ترفندهای ساده ای برای بررسی طبیعی و خالص بودن عسل آورده شده است.

1. تست با انگشت
مقدار کمی عسل را روی انگشت شصت خود بریزید اگر مانند هر مایع دیگری در اطراف آن ریخته یا پخش شد، ممکن است عسل خالص نباشد. عسل خالص بافتی غلیظ و محکم دارد در حالی که عسل غیرطبیعی و ناخالص دارای هوا خواهد بود. عسل خالص به سطح مورد نظر می چسبد و از بین نمی رود. علاوه بر این به دلیل وجود شکر اضافه شده ، طعم عسل ناخالص ماندگار کمی دارد.

2. آزمایش آب
یک قاشق چایخوری عسل را درون یک لیوان پر از آب بریزید. عسل تقلبی یا شیرین شده در آب حل می شود در حالی که عسل خالص که دارای بافت متراکم تر است در قسمت انتهایی لیوان به عنوان توده ها باقی می ماند. همین مورد در مورد کاغذهای پارچه ای یا پارچه ای سفید است. اگر روی این دو عسل خالص بریزید ، جذب نمی شود و لکه ها باقی می ماند.

3. حرارت
شاید شما این را نمی دانسته اید ، اما عسل خالص قابل التهاب است. اگرچه ، ما از شما درخواست خواهیم کرد که در حین انجام این تست نهایت احتیاط را رعایت کنید. برای انجام این کار قسمتی از یک ملاقه خشک را تهیه کنید و آن را در عسل آغشته کرده و روی حرارت بگیرید. اگر روشن شود ، عسل شما خالص است. اگر روشن نشود یا آتش نگیرد عسل خالص نبوده و دارای رطوبت اضافه شده در هنگام بسته بندی و تهیه می باشد.

4- استفاده از سرکه
برای امتحان خالص بودن عسل می توانید از سرکه استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری عسل را با آب و 2-3 قطره سرکه مخلوط کنید. اگر این مخلوط از بین برود ، احتمال خیلی زیاد عسل شما تخمیر شده و خالص نیست.

5- تست گرما
اگر عسل خالص را گرم کنید ، به سرعت کارامل می شود و کف نمی کند اما عسل ناخالص ممکن است با گرم شدن حل نشده و روی آن حباب ایجاد می شود.

6- بررسی ظاهری
بسیاری از تفاوت های بین عسل خالص و غیر طبیعی را نیز می توان با بررسی خصوصیات ظاهری آن و با چشم غیر مسلح مشخص کرد. عسل خالص متراکم است و فقط به یک جریان تبدیل می شود. این عسل بافت نرمی دارد و هرگز لایه های آن جدا نمی شود و عطر و طعم شیرین خاصی دارد. عسل خام که عسل در خالص ترین شکل آن است ، غالباً در هنگام مصرف احساس سوزن سوزن شدن یا احساس سوزش خفیف در گلوی شما ایجاد می کند