مزایای خوردن ماهی

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۱۶  چاپ
مزایای خوردن ماهی
ماهی یکی از منابع مفید پروتئین و سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که می تواند به کاهش وزن و لاغری شما کمک کرده و نه تنها روی خط کمر، بلکه عملکردهای دیگر بدن را از جمله کبد ، مغز و حتی خواب شما را تحت تأثیر قرار می دهد. بنابراین حتما ماهی را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا از مزایای سلامتی ماهی بهره مند شوید.

1. کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی
ماهی از نظر اسیدهای چرب امگا 3، سلامت قلب را تضمین کرده و می تواند التهاب را کاهش دهد همچنین به محافظت از قلب شما و جلوگیری از بیماری های مزمن کمک می کند.

2. کاهش خطر ابتلا به آلزایمر
ماهی یک رژیم غذایی ضروری برای مغز است که باعث سلامت مغز و کاهش ایتلا به آلزایمر می شود. افرادی که ماهی مرتبا مصرف می کنند دارای ماده مغزی خاکستری بیشتری هستند که از کوچک شدن مغز و وخیم تر شدن آن جلوگیری می کند.

3. کاهش علائم افسردگی
غذاهای دریایی برای سلامت روان شما نیز شگفت انگیز است. روغن ماهی می تواند در بهبود مصرف علائم افسردگی در هنگام مصرف با یک مهارکننده سروتونین (SSRI) ، نوعی داروی ضد افسردگی کمک کند.

4. منبع عالی ویتامین D
ماهی ها از نظر ویتامین D سرشار هستند و یکی از بهترین منابع غذایی برای این ماده مغذی اساسی محسوب می شود. ویتامین D در جذب کلسیم برای سلامتی و رشد استخوان ها مفید است. از آنجا که بیشتر مردم میزان متوسط ​​ویتامین D را دریافت نمی كنند در صورت اضافه كردن بیشتر این ماده غذایی به رژیم غذایی ،می توانند این کمبود را جبران کنند.

5. بهبود بینایی و سلامت چشم
اسیدهای چرب امگا 3 برای بهبود بینایی و سلامت چشم مفید هستند. این امر به این دلیل است که مغز و چشم در اسیدهای چرب امگا 3 متمرکز شده و به آنها برای حفظ سلامتی و عملکردشان احتیاج دارند. ماهی یکی از بهترین منابع این چربی های خوب است.

6. خواب بهتر
اگر در خوابیدن مشکل دارید ، خوردن ماهی می تواند این مشکل را حل کند. افزایش مصرف ماهی باعث بهبود کیفیت خواب در بیشتر افراد می شود. محققان گمان می كنند كه این به دلیل غلظت بالای ویتامین D ماهی است كه در خواب كمك می كند.

7. مبارزه با آکنه
چه آکنه های هورمونی داشته باشید و چه در بزرگسالی به آن دچار شده باشید ، ماهی می تواند به تسکین پوست شما کمک کند. روغن ماهی برای پاکسازی پوست برای افرادی که آکنه متوسط ​​تا شدید دارند مفید است.

8. تسکین آرتریت روماتوئید
اگر از آرتریت روماتوئید که التهاب مزمن مفاصل است رنج می برید، خوردن ماهی می تواند به کاهش تورم و درد کمک کند. مصرف بیشتر ماهی در واقع باعث کاهش فعالیت بیماری در آرتریت روماتوئید می شود.

9. گوشت بدون چربی
ماهی منبع بسیار خوبی از پروتئین بدون چربی اشباع است که بسیاری از انواع دیگر گوشت دارند. توصیه می شود هر هفته دو وعده ماهی ، ترجیحاً ماهی چرب ، که میزان اسید چرب امگا 3 بیشتر است ، مصرف کنید.

10. کاهش کلسترول
اسیدهای چرب امگا 3 موجود در روغن ماهی به پایین آمدن سطح LDL (همچنین به عنوان کلسترول "بد" شناخته می شود) در بدن کمک می کند. براساس یافته های دانشگاه ، اسیدهای چرب امگا 3 موجود در ماهی به کاهش لیپیدهای کلسترول خون کمک می کند.

11. کاهش خطر نارسایی قلب
ماهی از نظر سلامتی بسیار دلنشین و به دلایل مزایای خود بر سلامتی مفید است. مصرف متوسط ​​ماهی به دلیل غلظت بالای اسیدهای چرب امگا 3 از نظر قلب ، به کاهش خطر نارسایی قلبی کمک می کند.

12. کاهش خطر سکته مغزی
راه دیگری که ماهی به سلامت مغز شما کمک می کند کاهش خطر سکته مغزی است. طبق گفته مجله پزشکی انگلیس ، میزان بالای اسیدهای چرب امگا 3 در ماهی نیز به کاهش خطر سکته مغزی در افراد مورد مطالعه کمک کرده است.


13. کاهش خطر ابتلا به بیماری خود ایمنی
خوردن ماهی چرب در واقع می تواند به جلوگیری از بیماری های خود ایمنی مانند دیابت نوع 1 کمک کند. میزان بالای ویتامین D ماهی در ایمنی بدن و متابولیسم گلوکز کمک می کند.

14. کاهش خطر سرطان
ماهی می تواند خطر ابتلا به برخی سرطان ها را کاهش دهد.افرادی که ماهی زیادی مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که مقادیر کمتری از ماهی می خورند ، در معرض خطر ابتلا به سرطان های گوارشی مانند حفره دهان ، حلق ، روده بزرگ و لوزالمعده هستند.

15. افزایش سرعت متابولیسم
اسیدهای چرب امگا 3 ، که به وفور در ماهی وجود دارد ، تأثیر مثبتی در متابولیسم شما دارند. این چربی سالم میزان سوخت و ساز بدن و همچنین اکسیداسیون چربی را در خانمهای مسن تر تقویت می كند.
برچسب ها:  ماهی  خواص_ماهی