معرفی قهوه فراپه و طرز تهیه آن

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۲۲  چاپ
معرفی قهوه فراپه و طرز تهیه آن
قهوه فراپه نوعی نوشیدنی قهوه یخی یونانی است که از قهوه فوری یا اسپرسو، آب ، شکر و شیر تهیه می شود. این کلمه اغلب به صورت frapse (بدون لهجه) نوشته می شود. frappé از طریق آزمایش توسط دیمیتریس واكوندیوس ، نماینده نسكافه ، در سال 1957 در تسالونیكی اختراع شد. این قهوه از جمله رایج ترین انواع قهوه در یونان و قبرس است که به ویژگی بارز فرهنگ قهوه یونان پس از جنگ پس از جنگ تبدیل شده است.
این قهوه به صورت سرد همراه با فوم خامه سرو می شود. می توانید قبل یا بعد از افزودن قهوه، افزودنی های دلخواه مانند شکر ، شیر ، وانیل و سس های شیرین یخ اضافه کنید. این بسته به آنچه شما در آن قهوه را درست می کنید متفاوت است.

- قهوه یا نه؟
اگرچه فراپه به طور سنتی با قهوه تهیه و سرو می شود اما می توانید آن را نوشیدنی های عطر و طعم دیگری مانند چای ، آب میوه یا شکلات داغ تهیه کنید. امکانات بی پایان است. انواع مختلفی از این نوشیدنی مخلوط یخی محبوب که برای اولین بار در اروپا تهیه و ارائه شد. کلمه فراپه از کلمه فرانسوی frapper به معنی سیلی زدن ، ضربه زدن یا ضرب و شتم گرفته شده است .


- تاریخچه
تعداد زیادی نوشیدنی قهوه سرد به نام "café frappé" به قرن نوزدهم برمی گردد. بعضی دیگر شبیه قهوه یخی هستند. نسخه یونانی قهوه فراپه، با استفاده از قهوه فوری ، در سال 1957 در نمایشگاه بین المللی تجارت در تسالونیکی اختراع شد. یک کارگر با شرکت Nestlé محصول جدیدی را برای کودکان تهیه کرد. یک نوشیدنی شکلاتی که به صورت فوری با مخلوط کردن قهوه فوری با شیر و تکان دادن آن در یک شیکر تولید می شود. یکی دیگر از کارگران به دنبال راهی برای نوشیدن قهوه فوری معمول خود در هنگام استراحت بودند اما به آب گرم دسترسی نداشتند، بنابراین قهوه را با آب سرد و مکعب های یخ در یک Shaker مخلوط کردند. این بداهه نوازی این نوشیدنی محبوب یونانی را رقم زد. Frappé عمدتا توسط Nestlé به بازار عرضه شده و از محبوب ترین نوشیدنی های یونان است و تقریباً در تمام کافه های یونان در دسترس است. اگرچه امروز قهوه فراپه بیشتر با نسخه قهوه فوری یونان همراه است ، اما در سایر جهان طی دو دهه گذشته با اضافه کردن اسپرسو با مقداری شکر سفید و یخ تهیه شده است.
در بلغارستان ، گاهی به جای آب از کوکاکولا استفاده می شود ، در دانمارک ، شیر سرد اغلب به جای شیر استفاده می شود. در صربستان فراپه معمولاً با شیر یا بستنی تهیه می شود.

- اسموتی ها و نوشیدنی های قهوه
فراپه با اسموتی ، قهوه یخ زده یا کاپوچینوی یخی چه فرقی دارد ؟ یک فراپه به زمان بیشتری نیاز دارد تا جایی که کف قابل توجهی ایجاد شده و به خوبی با یخ مخلوط شود. اگر در در یک Shaker کوکتل فراپه کاملا مخلوط شود، یخ خرد شده را می توان بعد از ترکیب با قهوه اضافه کرد. اسموتی ها یا کاپوچین های یخی بدون توجه به فوم به قوام یخ ترجیح داده می شوند. قهوه یخ زده اغلب تکان داده نمی شود اما به عنوان قهوه فوری که با یخ سرو می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد.

- طرز تهیه
برای تهیه قهوه فراپه به آب، شیر کم چرب، شکر، یخ، خامه آماده و سس شکلات (در صورت تمایل)
نیاز دارید. ابتدا در دستگاه قهوه ساز، قهوه را با کمی آب قرار دهید تا قهوه آماده شود البته می توانید از قهوه فوری یا اسپرسو برای اینکار استفاده کنید. سپس قهوه، شکر، یخ و شیر را در مخلوط کن بریزید و خوب تکان دهید تا یخ کاملا پودر شود. در انتها قهوه فراپه را درون لیوان ریخته و روی آن را با خامه آماده، سس شکلاتی ریخته یا پودر کاکائو تزیین کرده و میل کنید.
همچنین می توانید آن را درون ماگ ریخته و درون باشگاه یا به هنگام تفریح به صورت خنک میل کنید.