بلوبری پادشاه آنتی اکسیدان و ضدسرطان

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۲/۲۳  چاپ
بلوبری پادشاه آنتی اکسیدان و ضدسرطان
بلوبری از گیاهان گلدار چند ساله با میوه های کوچک آبی یا بنفش می باشد که بسیار شیرین ، مغذی و بسیار پرطرفدار است و در بخش Vaccinium طبقه بندی می شود. واکسینیم شامل زغال اخته ، توت و مادیرا زغال اخته است. بلوبری بومی آمریکای شمالی می باشد و در نیمکره جنوبی استرالیا ، نیوزیلند و کشورهای آمریکای جنوبی به صورت تجاری رشد می کنند. این گیاه معمولا دارای بوته های پهن و گرد است که می تواند از 10 سانتی متر تا 4 متر ارتفاع داشته باشد. در تولید تجاری این میوه، گونه هایی با اندازه کوچک و نخودی که در بوته های سطح پایین رشد می کنند صادر و به فروش می رسند. در حالی که گونه هایی با انواع بزرگتر روی بوته های بلندتر کشت می شوند. بلوبری رسیده دارای گوشت قرمز یا بنفش است که کمی لیز و لزج می باشد. کانادا تولید کننده پیشرو در این زمینه بوده در حالی که ایالات متحده حدود 40% از تولید بلوبری جهان را به تامین می کند.

- مواد مغذی
بلوبری از 14% کربوهیدرات ، 7% پروتئین ، 0.3% چربی و 84% آب تشکیل شده است. همچنین حاوی مقادیر ناچیز از ریز مغذی ها ، با مقادیر متوسط مانند منگنز ( ماده معدنی ضروری رژیم غذایی)، ویتامین C، ویتامین K و فیبر می باشد. به طور کلی ، محتوای مواد مغذی بلوبری درصد کمی را به خود اختصاص میدهد.
بلوبری با برچسب فوق العاده غذایی و کالری کم یک میوه خوشمزه و راحت محسوب شده که بسیاری از مردم آنها را میوه مورد علاقه خود می دانند. اگرچه این میوه کم کالری است اما از نظر فیبر ، ویتامین C و ویتامین K غنی است.

- بلوبری پادشاه آنتی اکسیدانی
آنتی اکسیدان ها بدن را از رادیکال های آزاد که مولکول های ناپایداری هستند که می توانند به سلول های بدن آسیب رسانده و منجر به پیری و بیماری هایی مانند سرطان شوند، محافظت می کنند. بلوبری از بالاترین سطح آنتی اکسیدان در بین همه میوه ها و سبزیجات برخوردار است. ترکیبات اصلی آنتی اکسیدان موجود در این میوه متعلق به خانواده ای از آنتی اکسیدان ها به نام پلی فنول به نام فلاونوئیدها است. بلوبری همچنین باعث افزایش مستقیم آنتی اکسیدان در بدن می شود.

- کاهش آسیب DNA
بلوبری می تواند باعث کاهش آسیب DNA که می تواند به محافظت در برابر پیری و سرطان کمک کند، می شود. آسیب DNA اکسیداتیو اجتناب ناپذیر از زندگی روزمره است که روزانه ده ها هزار بار در هر سلول بدن رخ می دهد. آسیب DNA یکی از دلایل پیری زودرس بوده و نقش مهمی در پیشرفت بیماری هایی مانند سرطان دارد. از آنجا که بلوبری سرشار از آنتی اکسیدان است می تواند برخی از رادیکال های آزاد که به DNA شما آسیب می رسانند ، خنثی کند.

- محافظت از کلسترول خون
آسیب اکسیداتیو محدود به سلول ها و DNA نیست، بلکه هنگامی که کلسترول LDL بد اکسیده می شود نیز سبب بروز مشکل میشود. در حقیقت ، اکسیداسیون کلسترول LDL "بد" یک عامل مهم در روند بیماری های قلبی است. آنتی اکسیدان موجود در بلوبری به شدت با کاهش LDL اکسیده شده مرتبط است. این باعث می شود که این میوه برای قلب بسیار مفید و سودمند باشد. یک وعده روزانه 50 گرمی از بلوبری باعث کاهش 27% اکسیداسیون LDL در طی 8 هفته در افراد چاق می شود.

- کاهش فشار خون
بلوبری در افرادی که فشار خون بالا دارند از مزایای قابل توجهی برخوردار است که مهمترین عامل کاهش خطر بیماری قلبی است. مصرف منظم بلوبری به کاهش فشار خون گره خورده است.

- جلوگیری از بیماری های قلبی
خوردن بلوبری باعث پایین آمدن فشار خون شده و کلسترول LDL اکسیده شده را کاهش می دهد اما باید بدانید افرادی که بیشترین میزان مصرف آنتوسیانین ها - آنتی اکسیدان اصلی موجود در بلوبری - داشتند در مقایسه با افرادی که کمترین میزان مصرف را داشتند ، در معرض خطر حملات قلبی کمتری بودند. در کل خوردن میوه های سرشار از آنتوسیانین ها مانند بلوبری با کاهش خطر حمله قلبی همراه است.

- حفظ عملکرد مغز و بهبود حافظه
اکسیداتیو می تواند روند پیری مغز شما را تسریع کند و بر عملکرد مغز تاثیر منفی بگذارد. آنتی اکسیدان موجود در بلوبری مناطقی از مغز شما را که برای هوش لازم هستند تأثیر بگذارد. به نظر می رسد آنها از نورون های پیری بهره مند می شوند و منجر به پیشرفت سیگنالینگ سلولی می شوند. یک مطالعه شش ساله در بیش از 16000 فرد مسن نشان می دهد که بلوبری و توت فرنگی با تاخیر در پیری روانی مرتبط هستند.

- ضد دیابت
آنتوسیانین موجود در بلوبری ضد دیابت می باشد. این میوه مقادیر متوسط ​​قند را در مقایسه با سایر میوه ها را تامین می کند. یک فنجان کوچک از بلوبری دارای 15 گرم شکر است که معادل یک سیب کوچک یا پرتقال بزرگ است. با این حال ، به نظر می رسد ترکیبات فعال زیستی موجود در بلوبری بیش از هرگونه دیگری بر کنترل قند خون تاثیر می گذارد. آنتوسیانین موجود در بلوبری اثرات مفیدی بر حساسیت به انسولین و متابولیسم گلوکز دارد. این اثرات ضد دیابت هم در آب و هم در عصاره آن وجود دارد

- مبارزه با عفونت های ادراری
عفونت ادراری (UTI) یک مشکل شایع برای زنان محسوب می شود که آب بلوبری به طور گسترده ای می تواند به جلوگیری از این نوع عفونت کمک کند. از آنجا که بلوبری ارتباط نزدیکی با زغال اخته دارد دارای همان مواد فعال به عنوان آب زغال اخته نیز می باشد. این مواد ضد چسبندگی نامیده می شوند و به جلوگیری از اتصال باکتری هایی مانند E. coli به دیواره مثانه کمک می کنند.

- کاهش آسیب عضلانی پس از ورزش
از آنجا که ورزش شدید می تواند منجر به ضعف و خستگی عضلات ناشی از التهاب موضعی و استرس اکسیداتیو در بافت عضلانی شود، بلوبری می تواند آسیب های عضلانی بعد از ورزش شدید را کاهش دهد. مکمل های بلوبری آسیب هایی را که در یک سطح مولکولی ایجاد می شود را کاهش داده و باعث کاهش درد و عملکرد عضلات می شود.

- خلاصه
بلوبری یک میوه فوق العاده سالم و مغذی و البته کمی گران قیمت است که باعث تقویت سلامت قلب ، عملکرد مغز و جنبه های دیگر بدن می شود. علاوه بر این، آنها شیرین و رنگی بوده و شما می توانید از خوردن آن به صورت تازه یا یخ زده لذت ببرید.
برچسب ها:  بلوبری