صفحه نخست    مجله مد و لباس    ۱۳۹۸/۱۲/۲۰

روش استفاده صحیح از هایلایتر

 مجله مد و لباس    ۱۳۹۸/۱۲/۲۰  چاپ
روش استفاده صحیح از هایلایتر
یکی از مدرن ترین و پرکاربردترین محصولات آرایشی هایلایتر می باشد که با افزودن درخشش به چهره باعث جذابیت بیشتر شما می شود. اما بسیاری از خانم ها با ترفندهای استفاده از هایلایتر آشنا نبوده و در استفاده از آن افراط کرده یا در محل نامناسب از آن استفاده می کنند.

1. تلفیق با کرم پودر
اگر می خواهید کمی تناژ براق به کرم پودر خود داده و آن را از حالت مات خارج کنید کافی است کمی هایلایتر به آن اضافه کنید. این ترفند ساده باعث می شود علاوه بر پوشش کامل، چهره درخشش طبیعی و زیبایی داشته باشد. برای این کار می توانید مقداری از کرم پودر را پشت دست خود ریخته و چند قطره هایلایتر به آن اضافه نموده و پس از مخلوط شدن روی صورت خود بمالید.

2. درشت کردن چشم ها
یکی از ترفندهای استفاده از هایلایتر در درشت تر نشان دادن چشم ها است. برای اینکار می توانید مقداری از هایلایتر پودری را گوشه داخلی چشم بزنید و یا پس از اتمام آرایشش چشم در قسمت مرکزی پلک استفاده نمایید. همچنین استفاده از این محصول روی استخوان ابرو زیبایی چهره و ابروهای شما را دوچندان خواهد کرد.

3. ترکیب با پودر و اسپری فیکساتور
ترکیب هایلایتر با اسپری تثبیت کننده آرایش یا همان فیکساتور علاوه بر ثابت نگه داشتن آرایش در طول روز باعث می شود چهره شما درخشش فوق العاده ای داشته باشد. اما برای دستیابی به این امر باید مقداری از اسپری را روی اسفنج یا بلندر اسپری کرده و سپس بوسیله آن مقداری از هایلایتر کرمی را برداشته و ابتدا روی قسمت های تعیین شده برای هایلایتر مانند استخوان گونه، استخوان ابرو، بینی، چشم و ... بمالید و سپس با حرکات آرام به تمام قسمت های صورت انتقال دهید.
برای پودر فیکساتور نیز باید آن را با هایلایتر پودری ترکیب و به روال عادی به تمام قسمت های صورت بزنید.

4. درخشش تمام بدن
یکی دیگر از ترفندهای استفاده از هایلایتر درخشش بدن می باشد به خصوص اگر برای حضور در یک مهمانی خاص قصد پوشیدن لباسی باز دارید. برای این کار کافی است مقداری از هایلایتر پودری را با لوسیون بدن ترکیب کرده و به تمام قسمت های بدن خود بمالید.

5. لیفت لب
استفاده از هایلایتر در پشت لب یک لیفت ظریف و زیبا برای لب ها محسوب شده که باعث می شود لب ها زیبا و جذاب دیده شوند. همچنین پس از زدن رژلب، برای حجم دادن لب ها می توانید مقداری از هایلایتر را به قسمت مرکزی لب پایین خود بمالید.