مزایای قدرتمند زیره در سلامتی

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۲/۲۴  چاپ
مزایای قدرتمند زیره در سلامتی
زیره یک ادویه است که از بذر خشک شده گیاهان موسوم به Cyminum تهیه می شود که عضو خانواده جعفری است. زیره یکی از محبوب ترین ادویه هاست و معمولاً در بسیاری از غذاهای آمریکای لاتین ، خاورمیانه ، آفریقای شمالی و غذاهای هندی مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه هم به صورت دانه کامل و هم به صورت خاکی موجود است.
دانه زیره به صورت دستی از گیاهان سالانه برداشت می شود. آنها کوچک ، قایقی شکل هستند و شباهت زیادی به دانه های خاردار دارند. رایج ترین انواع زیره یک رنگ قهوه ای مایل به زرد است ، اگرچه گاهی اوقات می توانید زیره سیاه ، زیره سبز و زیره سفید نیز پیدا کنید. زیره یک ماده معمولی در پودر فلفل قرمز است و همچنین اغلب در مخلوط ادویه های دیگر مانند پودر ماسالا ، پودر کاری نیز یافت می شود.

- انواع زیره
به طور کلی پرکاربردترین انواع زیره به دو دسته سبز و سیاه تقسیم می شوند. زیره سبز با نام علمی Cuminum cyminum که به صورت پرورشی و خودرو یافت می شود. در ایران زیره سبز پرورشی بوده و یکی از اجزای اصلی پودر کاری بوده که به عنوان طعم دهنده در غذا مورد استفاده قرار می گیرد. اما زیره سیاه یا زیره کوهی با نام علمی Carum carvil که به زیره کرمان معروف است و در مناطق کوهستانی به صورت خودرو رشد می کند.

- مواد مغذی
طبع زیره گرم و خشک بوده و سرشار از آهن ، کلیسیم ، منیزیم ،فیبر، آنتی اکسیدان ها و ویتامین A می باشد.

- خواص زیره
رایج ترین استفاده سنتی زیره برای سوء هاضمه است که با افزایش فعالیت آنزیم های گوارشی به طور بالقوه سرعت هضم را تسریع می کند. زیره همچنین باعث آزاد شدن صفرا از کبد می شود. صفرا به هضم چربی ها و برخی مواد مغذی موجود در روده شما کمک می کند.
دانه زیره سرشار از آهن بوده و یک قاشق چایخوری زیره حاوی 1.4 میلی گرم آهن است. به ویژه ، کودکان برای رشد و زنان جوان برای جایگزینی خون از دست رفته در دوران قاعدگی به آهن نیاز دارند .زیره منبع خوبی از آهن بوده که حتی در مقادیر کمی به عنوان چاشنی استفاده شود. علاوه بر این زیره حاوی مقادیر زیادی ترکیبات گیاهی است که با مزایای سلامتی بالقوه از جمله ترپنها ، فنلها ، فلاونوئیدها و آلکالوئیدها در ارتباط است. زیره حاوی آنتی اکسیدان هایی است که رادیکال های آزاد را تثبیت می کند.
زیره کلسترول خون را بهبود بخشیده و باعث کاهش تری گلیسیرید خون می شود. سطح کلسترول LDL "بد" اکسیده شده پس از مصرف کاهش یافته است. زیره همچنین باعث کاهش وزن و کاهش چربی می شود.

- موارد مصرف
زیره ادویه ای فوق العاده محسوب می شود که برای طعم دادن به انواع سوپ ، خورش ، سالاد و حتی برنج مورد استفاده قرار می گیرد و این بیشتر به دلیل طبع گرم زیره است. علاوه بر این از دانه های زیره سبز برای تهیه چای و دمنوش، روغن و عرق زیره استفاده می شود.