صفحه نخست    جستجو   سوپر مارکت   آجیل و خشکبار   آجیل   پسته   پسته خام اکبری ممتاز ۲۵۰ گرمی اعلاء
پسته خام اکبری ممتاز ۲۵۰ گرمی اعلاء

پسته خام اکبری ممتاز ۲۵۰ گرمی اعلاء

دسته بندی: پسته

 تعداد
۱
 قیمت
۹۲,۵۰۰ تومان
مرغوب ترین ، تجاری ترین و بهترین نوع پسته ای که در ایران برداشت می شود پسته اکبری است که نسبت به پسته احمد آقایی، پسته فندقی و پسته کله قوچی کشیده تر است و ارزش تجاری بالاتری هم دارد.
این نوع پسته عموما در رفسنجان و کرمان به خوبی کشت می شود ولی در سایر شهرستان های پسته خیز دیگر ایران نیز این رقم به خوبی برداشت می شود.
نوع درخت پسته اکبری به شکلی است که به سرمای زمستانی زیادی نیاز دارد و در مقابل سرما نیز مقاوم تراست، درخت پسته اکبری در مناطق گرمسیری کمتر کاشته می شود و اگر کاشته شود محصول به خوبی پسته مناطق سردسیر تر نمی دهد. پسته اکبری در انس بین 20 تا 26 برداشت می شود که این موضوع بستگی به نوع خاک، محل کاشت و نوع آب و هوا و البته نژاد درخت دارد اما با این حال پسته انس 24 دارای فراوانی بیشتر در نوع اکبری بوده و درشت محسوب می شود.
پسته اکبری حتی از پسته احمد آقایی نیز درشت تر است و طعم و مزه بسیار خوبی دارد. مشتریان داخلی و خارجی این نوع پسته بسیار زیاد هستند و بالغ بر 80 درصد از پسته اکبری ایران وارد بازارهای بزرگ جهانی می شود. پسته اکبری را پسته مجلسی و یا پسته لوکس هم می نامند و از نظر قیمت به نسبت سایر پسته ها قیمت بالاتری دارد.
عمده تفاوت بین پسته های اکبری شهرستان های مختلف را انس پسته اکبری تعیین می کند. هر چند این نوع پسته به آفت حساس است ولی با این وجود شرایط زمین، نوع آبیاری و طول سرما گیاه پسته اکبری در بزرگ تر شدن و مرغوب تر شدن پسته آن نقش اساسی دارد.
پسته اکبری از خانواده پسته های بادامی و یا کشیده است و طبقه بندی می شود .درخت این پسته دیرتر از سایر پسته ها به گل می نشیند و به همین دلیل دیرتر هم میوه ان می رسد و بر خلاف اکثر نمونه ها که در اوایل شهریور تا اواسط شهریور آماده برداشت می شود نمونه پسته اکبری را باید معمولا اواخر شهریور برداشت کرد.
معمولا پسته اکبری به دلیل اینکه سرما دوست است و با توجه به اینکه دیرتر می رسد و آماده برداشت می شود در صورت توجه نا کافی ممکن است دچار گرمازدگی شود، در ضمن به آفت نیز درخت این پسته حساسیت زیادی دارد و از این رو گفته می شود پرورش و تولید پسته اکبری نسبت به نمونه های دیگر سخت تر است و درخت این نوع پسته مراقبت بسیار جدی تری را نیاز دارد.

فروشگاه اینترنتی ونیز با تهیه مرغوب ترین پسته اکبری و فرآوری آن با بسته بندی اختصاصی این نوع محصول را در چهار وزن مختلف عرضه میکند. کلیه محصولات در فروشگاه اینترنتی ونیز با تضمین کیفیت ارائه می شود و در صورت مغایرت و عدم کیفیت لازم این امکان وجود دارد که محصول خود را مرجوع نمایید .
مشخصات ظاهری محصولکشیده و بادامی شکل
رنگ محصولرنگ پوسته قرمز، رنگ مغز زرد
میزان خندانی محصول۱۰۰%
توچین۷۵% به بالا
موارد اصلی کاربردلوکس و صادراتی
شیوه نگهداریخشک و خنک
کیفیتعالی و دستچین شده
  محصولات مرتبط