صفحه نخست    مجله مد و لباس    ۱۳۹۸/۱۲/۲۰

اسلو فشن و ویژگی های آن

 مجله مد و لباس    ۱۳۹۸/۱۲/۲۰  چاپ
اسلو فشن و ویژگی های آن
اسلو فشن یا مد آهسته و پایدار درست نقطه مقابل فست فشن بوده و نسبت به آن عملکردی آگاهانه تر دارد. این سبک از مد و فشن اصول و قواعد خاص خود را داشته و طرفداران کمتری نسبت به فست فشن دارد اما چشم انداز آن نسبت به آینده بسیار روشن می باشد. با ما در مجله مدو زیبایی ونیز همراه باشید تا شما اسلو فشن و ویژگی های آن آشنا کنیم.

- اسلو فشن چیست ؟
در اسلو فشن هدف تولید آیتم های باکیفیت که ماندگاری بیشتری دارند می باشد به همین دلیل در این پروسه بر روی تولید و مدیریت منابع تاکید بسیار شده است وتمرکز بر روی پایداری آیتم هاست. در واقع در این صنعت آیتم هایی را تولید می کنند که مدت زمان بیشتری می توان از ان استفاده کرد. برخی

- ویژگی های اسلو فشن
از ویژگی های بارز اسلو فشن می توان به کیفیت بالا اشاره کرد. در واقع پیروان این سبک تنها دو یا سه کالکشن در سال و بر طبق استانداردهای بین المللی طراحی کرده و به بازار عرضه می کنند. تولیدات اسلو فشن به صورت انبوه نبوده و فروش انها به صورت محلی است.همچنین این سبک تاثیرات مخرب فست فشن که زیان های جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد می کنند را کاهش می دهد.

- روش های مقابله با فست فشن
برای جلوگیری از آثار مخربی که فست فشن بر محیط زیست، وقت ان رسیده است که به صنعت اسلو فشن روی اورده وبا رعایت برخی نکات ریز تاثیر مثبتی بر محیط زیست خود داشته باشید. برای این کار کافی است تنها در صورت نیاز خرید کرده و از جنس، بافت و محل تولید آن مطمئن شوید. به جای دنبال کردن ترندها، آنچه را نیاز دارید خرید کرده و در نگهداری از انها کوشا باشید تا بتوانید مدت زمان بیشتری از انها کنید.
در هنگام خرید لباس های فست فشن فریب اتیکت ها و تبلیغات بازیافتی را نخورده و یکی از حامیان اسلو فشن باشید. اگر دوست شما به دنبال لباسی می گردد که شما ان را در کمد لباس خود دارید، آن لباس را به او قرض دهید.
تا جایی که می توانید از لباس های قدیمی خود استفاده کرده و اگر امکان تغییر مدل در ان وجود دارد، از لباس های قدیمی خود یک لباس جدید بسازید.

! نکته آخر
در انتها فراموش نکنید این من و شما هستیم که می توانیم از سرعت چرخه مد کم کرده و باعث شویم تا فست فشن که بر خلاف استاندارهای مد و زیبایی می باشد جایگاه خود را به اسلو فشن دهد.