خواص هل و طریقه مصرف و نگهداری آن

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۲/۲۹  چاپ
خواص هل و طریقه مصرف و نگهداری آن
هل با نام علمی Cardamom ادویه ای از تیره زنجبیل می باشد که دارای انواع مختلف هل سیاه، سفید و هل سبز است که نوع سبز آن عطر تندتر داشته و پرکاربردتر است. هل سومین و گران ترین ادویه در جهان است که از نظر قیمت از زعفران و وانیل فراتر رفته است. هل بومی قاره هند و اندونزی بوده و توسط غلاف های کوچک مثلثی شکل در سطح مقطع با یک پوسته بیرونی نازک و پاپیونی و دانه های کوچک در بذر خود شناخته می شود. غلاف هل سبز روشن و کوچک تر بوده در حالی که غلاف های دیگر انواع آن بزرگتر و قهوه ای تیره هستند. هل همچنین دارای عطر و طعمی قوی، شیرین، تند و معطر مانند لیمو و نعنا است.

- طبع هل
هل دارای طبع گرم و خشک بوده و به همین دلیل پس از صرف غذا، جویدن دانه‌های هل به هضم و گوارش بهتر غذا کمک کرده و علاوه بر این بوی بد دهان را نیز خنثی می کند. مصرف آن در چای نیز شادی آور، تقویت کننده معده و بادشکن است. علاوه بر این هل اشتها را تحریک کرده و عمل گوارش غذا را بهبود می‌بخشد.

- هل سبز
هر یک از انواع هل به عنوان ادویه و چاشنی پخت و پز در غذا و نوشیدنی و هم به عنوان دارو مورد استفاده قرار می گیرد. اما هل سبز به دلیل عطر زیاد کاربرد بیشتری دارد. هل سبز یکی از گرانترین ادویه ها است که برای انتقال عطر و طعم بهتر است در غلاف نگهداری شود زیرا این دانه ها بدون غلاف به سرعت عطر و طعم خود را از دست می دهند. علاوه بر این خرد کردن غلاف دانه ها، هم کیفیت و هم قیمت را پایین می آورد.
در خاورمیانه و ایران از پودر هل سبز به عنوان ادویه ای برای غذاهای شیرین و همچنین طعم دهنده سنتی قهوه و چای استفاده می شود. هل به اندازه گسترده ای غذا را خوش طعم و عطر می کند که در برخی از کشورهای خاورمیانه قهوه و هل غالبا در یک ملات چوبی قرار گرفته و روی چوب یا گاز طبخ می شوند.

- خواص هل
استفاده از هل به صورت دمنوش ویا به همراه چای دارای خواص بسیاری از جمله تسکین کولیت روده، درمان سوء هاضمه، نفخ، حالت تهوع و بی‌حالی می شود. همچنین مانع از ترشح زیاد اسید معده و در نتیجه بهبود ریفلاکس معده می‌شود. یکی از خواص مهم و بسیار ارزشمند هل جلوگیری از تشکیل خلط در گلو است. به همین دلیل می‌توان آن را به محصولات لبنی و پودینگ‌ها اضافه کرد تا اثر شیر را که موجب تشکیل خلط در گلو می‌شود خنثی کرده و به گوارش آن نیز کمک کند. دانه‌های هل مانند داروی اکسپکتورانت، سینوس‌ و برونشیت، بینی و سینه را از خلط و ترشحات اضافی پاک می‌کنند.
همچنین به دلیل طبع گرما و انرژی زایی که دارد در بهبود روحیه و بازیابی انرژی و توان از دست رفته مفید است. علاوه بر این اضطراب و نگرانی را کاهش داده و باعث از بین رفتن افسردگی می شود. هل همچنین کلیه‌ها را تقویت می‌کند و گفته می‌شود برای درمان شب ادراری کودکان مفید است. البته مصرف زیاد آن تپش قلب را افزایش می‌دهد.

- طریقه مصرف
می توانید از پودر هل به طور مستقیم در دستور العمل هایی غذایی خود استفاده کنید. برای این کار می توانید غلاف های هل سبز را به مدت چند دقیقه در محلی خشک قرار دهید و اجازه دهید تا خنک شود و سپس دانه ها را از غلاف خارج کنید. غلاف ها را ذخیره کنید تا از آن برای طعم دادن به قهوه یا چای استفاده کنید. اگر برای نوشیدنی های گرم مانند قهوه از هل سبز استفاده می کنید ، کافی است سه تا چهار دانه هل را به همراه دانه قهوه خرد کنید و سپس آن را دم کنید.
پیدا کردن یک جایگزین واقعی برای عطر و طعم بی نظیر هل دشوار خواهد بود ، اما می توانید ادویه های گرم دیگری را استفاده کرده تا به جایگزینی آن کمک کنید که در این میان دارچین یک جایگزین مفید خواهد بود.

- نحوه نگهداری
بهتر است هل را درون غلاف های کامل در یک ظرف بسته شده در یک مکان خنک و خشک نگهداری کنید. هل بدون غلاف را می توان به طور مشابه ذخیره کرد ، اما به سرعت قدرت خود را از دست می دهد و باید در اسرع وقت استفاده شود.