معرفی نوشیدنی انرژی زا Red Bull و نحوه خرید آن

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۳/۱  چاپ
معرفی نوشیدنی انرژی زا Red Bull و نحوه خرید آن
رد بول یک نوشیدنی انرژی زا است که توسط Red Bull GmbH یک شرکت اتریشی در سال 1987 ایجاد و به فروش رسید. ردبول دارای بیشترین سهم بازار نسبت به سایر نوشیدنی های انرژی زا در جهان است که 7.5 میلیارد قوطی از سال 2019 به فروش می رساند.
دیتریش ماتشیتز کارآفرین اتریشی در تولید این نوشیدنی از یک نوشیدنی انرژی زا به نام کراتینگ دانگ الهام گرفته است که نخستین بار توسط چالئو یووودیدیا در تایلند معرفی و فروخته شد. او این ایده را متناسب با سلیقه غربی ها اصلاح کرد و با همکاری Chaleo ، Red Bull GmbH را در سال 1987 در Chakkapong در تایلند تأسیس کرد. به زبان تایلندی ، daeng به معنی قرمز است و خامه گیری (که در انگلیسی به عنوان گور یا گاومیش هندی شناخته می شود) گونه بزرگی از گاوهای وحشی است که بومی جنوب آسیا هستند. وراث Yoovidhya بیشترین سهام خود را در هر دو مارک داراست و هر دو در حالی که به بازار عرضه نوشیدنی تایلندی و غربی به صورت جداگانه عرضه می شدند، از همان گاو سرخ همانند آرم زرد استفاده می کردند.
ردبول در یک قوطی آبی و نقره ای بلند و باریک فروخته می شود که در اصل فقط در یک طعم اورجینال و فرمول های معمولی و عاری از قند موجود است. یک خط از "نسخه های رنگی" با طعم های میوه مصنوعی از ابتدای سال 2013 به این خط اضافه شد.
شعار شرکت ردبول "ردبول به شما بال می دهد" و یا "نه ردبول ، نه بال" میباشد که رد بول به جای پیروی از یک رویکرد سنتی در زمینه بازاریابی گسترده ، آگاهی و یک اسطوره برند را ایجاد کرده است. از طریق سری رویدادهای اختصاصی ورزشی شدید مانند سری Red World Cliff Diving World Series ، Red Bull Air Race ، Red Bull سقوط یخ و مانع های ایستاده مانند پروژه غواصی فضایی حمایت می کند.
بازاریابی ردبول همچنین در مالکیت چند تیم ورزشی همچون تیم های فرمول یک Red Bull Racing و Scuderia Alpha Tauri ، باشگاه های فوتبال RB Leipzig ، FC Red Bull Salzburg ، FC Liefering ، Red Bull Brasil و New York Red Bull و تاییدیه های مشهور و موسیقی از طریق برچسب رکورد آن Red Bull Records است.

- تاییدیه سلامتی از اروپا
اگرچه نوشیدنی های انرژی زا با خطرات سلامتی مانند پوشاندن اثرات مسمومیت هنگام مصرف با الکل و خطرات قلبی و روانی در صورت مصرف بیش از حد یا مکرر همراه بوده اند اما با این حال ، سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) نتیجه گرفت که مصرف متوسط ​​ردبول و سایر نوشیدنی های پرطرفدار انرژی زا بی خطر بوده و مقدار کافئین موجود در یک استاندارد ردبول نمی تواند با سایر ترکیبات معمولی نوشیدنی های انرژی زا تعامل منفی داشته باشد. با الکل. نوشیدنی های انرژی زا تأثیرات خود را از کافئین و شکر موجود در آن می گیرند، اما هیچ مدرک مشخصی در دست نیست که نشان دهد طیف گسترده ای از سایر مواد مؤثر است.

- ترکیبات
بسته به کشور ، ردبول حاوی مقادیر مختلفی از کافئین ، تورین ، ویتامین های گروه B همچون B3 ، B5 ، B6 ، B12 و قندهای ساده (ساکارز و گلوکز) در محلول بافر آب گازدار ، جوش شیرین و کربنات منیزیم است. برای تولید Red Bull Sugarfree ، قندهای ساکارز و گلوکز توسط شیرین کننده های acesulfame K و aspartame / sucralose جایگزین شده اند.
فرمولاسیون قبلی ردبول حاوی 0.24% گلوکورونولاکتون (600 میلی گرم گلوکورونولاکتون در یک قوطی 250 میلی لیتری) بود، اما این ماده از بین رفت.

- اثرات نوشیدنی بر سلامتی
نوشیدنی های انرژی زا دارای تاثیراتی است که به سبب کافئین و شکر به وجود می آیند اما کارشناسان هنوز هم در مورد اثرات احتمالی سایر ترکیبات در حال تحقیق هستند. بیشتر اثرات نوشیدنی های انرژی زا بر عملکرد شناختی ، از جمله افزایش توجه و سرعت واکنش که در درجه اول ناشی از وجود کافئین است، اثر می گذارند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد نوشیدنی های انرژی زا می توانند عملکرد ذهنی و ورزشکاری نیز را افزایش دهند. همچنین عملکرد در حین رانندگی طولانی مدت پس از مصرف ردبول افزایش می یابد. آزمایش های دیگر برای عملکرد بدنی نتایجی مانند افزایش استقامت و قدرت را در پی داشتند. نوشیدنی انرژی زا ردبول باعث افزایش استقامت عضلات فوقانی بدن در یک جوان سالم می شود اما دقت کنید مصرف بیش از حد یا مکرر نوشیدنی های انرژی زا می تواند منجر به خطر ابتلا بیماری های قلبی و روانی شود.
اتحادیه اروپا برای ایمنی مواد غذایی (EFSA) نتیجه گرفت که قرار گرفتن در معرض تورین و گلوکورونولاکتون در مقادیری که امروزه در نوشیدنی های انرژی زا استفاده می شود یک نگرانی ایمنی نیست. در یک تجزیه و تحلیل جداگانه ، آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که شواهد کافی برای حمایت از ادعای بهداشت تجاری درباره تورین وجود ندارد و هیچ گزارشی مستندی از تأثیرات منفی یا مثبت در سلامتی مرتبط با مقدار تورین مورد استفاده در نوشیدنی های انرژی زا از جمله ردبول وجود ندارد در این بررسی همچنین آمده است که اگرچه میزان کافئین و قند موجود در نوشیدنی های انرژی زا به ترتیب با میزانی که در قهوه و آب میوه وجود دارد قابل مقایسه است.

محتوای کافئین
مقدار کافئین یک قوطی واحد ردبول تقریباً 80-40 میلی گرم در 250 میلی لیتر است. این مقدار به اندازه یک نصف فنجان قهوه یا بسته به روش دم کرده و کشور تولیدی ، کمی کمتر یا بیشتر است. سطح کافئین در ردبول بسته به هر کشور متفاوت است ، زیرا برخی از کشورها محدودیت قانونی در میزان مجاز کافئین در نوشیدنی ها را دارند. مانند سایر نوشیدنی های کافئین دار ، نوشابه های ردبول ممکن است در اثر استفاده بیش از حد عوارض جانبی مانند سرخوشی خفیف تا متوسط ​​را در درجه اول ناشی از خاصیت تحریک کننده کافئین ایجاد کند و باعث تحریک ، اضطراب ، تحریک پذیری و بی خوابی شود.
در صورت كاهش مصرف آنها به 400 ميلي گرم در روز ، كه معادل 5 قوطي استاندارد است در معرض خطر عوارض جانبي ناشي از كافئين قرار نمي گيرد. مصرف یک نوشیدنی انرژی زا منجر به مصرف زیاد کافئین نخواهد شد. عوارض جانبی ناشی از مصرف کافئین در مقادیر بیشتر از 400 میلی گرم شامل عصبی بودن ، تحریک پذیری ، بی خوابی ، افزایش ادرار ، ریتم غیر طبیعی قلب (آریتمی) و سوء هاضمه است. همچنین مصرف آن باعث می شود که هنگام مصرف برخی داروهای ضد افسردگی یا SSRI ها باعث گشاد شدن مردمک شود.

- تصویب بازار و وضعیت قانونی
مقامات فرانسه ، دانمارک و نروژ در ابتدا از فروش ردبول در داخل کشور جلوگیری کردند. با این حال ، از سال 2014 در مه 28 کشور عضو اتحادیه اروپا و در بیش از 167 کشور در سراسر جهان به فروش می رسد. آژانس ایمنی مواد غذایی فرانسه در مورد تورین نگران بودند اما نوشیدنی ردبول که فاقد تورین بود به بازار معرفی شد. امتناع فرانسه از تصویب بازار توسط کمیسیون اروپا به چالش کشیده شد و تا حدودی توسط دادگاه دادگستری اروپا در سال 2004 مورد تأیید قرار گرفت. آژانس ایمنی مواد غذایی فرانسوی در سال 2008 از این امر ناامید شد ، زیرا قادر به اثبات خطری جدی برای سلامتی ، مربوط به تورین نبود. در سال 2012 ، وزارت بازرگانی کویت، ردبول را برای افراد زیر 16 سال ممنوع كرد.

- نحوه خرید آنلاین
فروشگاه اینترنتی ونیز با تضمین کیفیت و اورجینال بودن کالا آماده ارائه این محصول به شما مشتریان عزیز می باشد. به همین منظور شما می توانید نوشیدنی انرژی زا Red Bull را به صورت آنلاین از سوپر مارکت فروشگاه اینترنتی ونیز سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید. براي خريد اين محصول به لينك زير مراجعه كنيد و سفارش خود را به صورت آنلاين انجام دهيد :
https://www.veniz.com/804-product-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C_%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C_%D8%B2%D8%A7_%D8%B1%D8%AF_%D8%A8%D9%88%D9%84_500_%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C_%D9%84%DB%8C%D8%AA%D8%B1