صفحه نخست    جستجو   سوپر مارکت   آجیل و خشکبار   آجیل   تخمه   تخمه آفتابگردان خام ۱ کیلویی اعلاء
تخمه آفتابگردان خام ۱ کیلویی اعلاء

تخمه آفتابگردان خام ۱ کیلویی اعلاء

دسته بندی: تخمه

 ØªØ¹Ø¯Ø§Ø¯
۱
 Ù‚یمت
۵۵,۰۰۰ تومان
آفتابگردان گیاهی یک ساله و ارتفاعی متغیر و بین یک و نیم متر پیدا می کند، دارای گل آذینی بزرگ است که در این گل آذین گلچه های کوچکی وجود دارد؛ که از آن دانه آفتابگردان تشکیل می شود، در وسط گل قرمز رنگ آن، دایره ای قهوه ای رنگ وجود دارد که تخمه های آفتابگردان دور تا دور آن را گرفته اند، ساقه ای خشن، پر مو، گسترده و دندانه دار دارد که از آن برگ های خشن گیاه خارج می شوند، از برگ های گیاه آفتابگردان برای تغذیه دام ها استفاده می شود، ساقه های گیاه نیز محتوی فیبر می باشند که قابلیت استفاده در صنایع کاغذ سازی را دارند.
شاید شما هم تا اسم تخمک یا تخمه را بشنوید به یاد تخمه آفتابگردان بیفتید. این دانه روغنی که بیشتر اوقات در تفریحات، جشن ها و شادی ها با ما همراه است، به عنوان یک دانه مغذی به شمار می آید.
تخمه آفتابگردان سرشار از فسفر، منگنز، روی، پتاسیم، منیزیم، آهن و حاوی میزان قابل توجهی فولات (اسیدفولیک)، ویتامین۵ Bو ویتامین های دیگر گروه B است که این ویتامین ها باعث می شوند بدن به خوبی بتواند از کربوهیدرات ها (قندها) استفاده کند و پرانرژی باشد.یک مشت تخمه آفتابگردان ۵۵ درصد ویتامین ۱ B موردنیاز روزانه افراد را تامین می کند. تخمه های آفتابگردان سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده چند باندی ، به خصوص اسیدلینولئیک هستند که نوعی اسیدچرب امگا ۶ محسوب می شود.علاوه بر این، این تخمه حاوی اسیدهای چرب اشباع نشده تک باندی نیز است که این اسیدهای چرب برای سلامت قلب و عروق بسیار مفیدند.یک مشت از این تخمه ها، ۹۰ درصد نیاز روزانه به ویتامین E را تامین می کند.
در ۱۰۰ گرم تخمه آفتابگردان ۵۸۰ کالری انرژی نهفته است.این تخمه حاوی ۲۴ درصد مواد پروتئینی، ۴۷ درصد روغن، ۲۰ درصد کربوهیدرات و سرشار از فسفر، پتاسیم، آهن، کلسیم، منیزیم و ویتامین A، B و E است. تخمه‌ی آفتاب‌گردان سرشار از فسفر، منگنز، روی، پتاسیم، منیزیم و آهن استآهن موجود در تخمه آفتابگردان می‌تواند با جوانه‌ی گندم، جگر و یا زرده‌ی تخم مرغ وارد رقابت شود.این تخمه های پرطرفدار همچنین سرشار از ویتامین B و ویتامین E می‌باشند.
تخمه آفتابگردان در فروشگاه اینترنتی ونیز به دو صورت خام و شور عرضه می شود و شما می توانید در وزن های مختلف مرغوب ترین نوع تخمه آفتابگردان را با بسته بندی اختصاصی به صورت آنلاین سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید . کلیه محصولات در فروشگاه ونیز با تضمین کیفیت ارائه میشود و در صورت مغایرت و عدم کیفیت لازم این امکان وجود دارد که محصول خود را مرجوع نمایید.
 هیچ موردی یافت نشد
  Ù…حصولات مرتبط