معرفی شکلات صبحانه Nutella و نحوه خرید آن

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۳/۱  چاپ
معرفی شکلات صبحانه Nutella و نحوه خرید آن
نوتلا با نام تجاری Nutella کاکائو فندق شیرین است که توسط شرکت ایتالیایی Ferrero ساخته و گسترش یافت. برای اولین بار در سال 1964 معرفی شد ، اگرچه اولین تولید آن به سال 1963 می رسد. پیترو فررو صاحب یک نانوایی در آلبا یک شهر ایتالیایی بود که به دلیل تولید فندق معروف است. در سال 1946 او دسته اولیه 300 کیلوگرم ماکارونی Gianduja مشتق شده از Gianduja را ;I در ابتدا به عنوان یک بلوک جامد بود را به فروش رساند. در سال 1963 ، پسر فررو میشل فررو با هدف بازاریابی در سراسر اروپا gianduja را دوباره ساخت. اما با تغییر در ترکیب، آن را به "نوتلا" تغییر نام داد. اولین کوزه نوتلا در 20 آوریل 1964 در آلبا تولید و به بازار عرضه شد که این محصول موفقیتی فوری داشت و به محبوبیت گسترده ای دست یافت. در سال 2012 ، ایو داودینی سناتور فرانسوی افزایش مالیات بر روغن نخل را از 100 یورو به 400 یورو در هر تن پیشنهاد داد. روغن پالم یکی از ترکیبات اصلی نوتلا است و مالیات آن در رسانه ها "مالیات نوتلا" خوانده شده است.

- عناصر تشکیل دهنده
مواد اصلی نوتلا قند و روغن نخل (بیشتر از 50%) است. این ماده همچنین حاوی 13% فندق، کاکائو جامد و سرشیر است. در ایالات متحده و انگلیس ، نوتلا حاوی محصولات سویا نیز می باشد. نوتلا در بسیاری از کشورها به عنوان "کرم فندق" به بازار عرضه می شود. طبق قانون ایتالیا ، نمی توان آن را "شکلات صبحانه" نامید زیرا حداقل معیارهای غلظت جامدات کاکائو را برآورده نمی کند. فررو از 25 درصد از منابع جهانی فندق استفاده می کند.
در نوامبر سال 2017 ، این شرکت دستورالعمل خود را کمی تغییر داد و قند و پودر شیر خشک را افزایش داد. از آنجا که رنگ محصول از نظر تن سبک تر است ، مرکز حمایت از مصرف کننده هامبورگ تخمین می زند که محتوای کاکائو این محصول نیز کاهش یافته است. برخی از رسانه های خبری گزارش دادند که اصلاح این دستورالعمل منجر به عصبانیت مصرف کنندگان شده است. دستورالعمل سنتی نوتلا، مخلوطی از 71.5% خمیر فندق و 5/19% شکلات را تشکیل می داد. به دلیل کمبود دانه های کاکائو پس از جیره بندی بعد از جنگ در پیمونت ایتالیا، باعث کاهش در دسترس بودن مواد اولیه شد. البته فرمول تولید نوتلا در کشورهای مختلف متفاوت است.

- تولیدات نوتلا در جهان
امروزه نوتلا در کشورهای آمریکای شمالی ، ابرانتفورد، انتاریو کانادا و سان خوزه و گواناجوتو مکزیک تولید می شود. در استرالیا و نیوزلند ، نوتلا از اواخر دهه 1970 در لیتگاو ، نیو ساوت ولز تولید می شود. در فرانسه ، یک واحد تولیدی در Villers-allcalles واقع شده است. در اروپای شرقی نیز از جمله اروپا شرقی ، لهستان ، ترکیه ، جمهوری چک و اسلواکی و آفریقای جنوبی در ورشو و مانیسا تولید می شود. برای آلمان و شمال اروپا ، نوتلا در کارخانه فررو در Stadtallendorf ، که از سال 1956 وجود دارد تولید می شود. نوتلا وارد بازار روسیه نیز شد و همچنین دارای یک کارخانه تولید در ولادیمیر است. Ferrero همچنین یک کارخانه در Poços de Caldas ، برزیل ، که بازار برزیل را تأمین میکند، دارد. نوتلا همچنین در ترکیه تولید می شود و به کشورهایی مانند ایران و هند صادر می شود.

- نحوه تهیه و تولید نوتلا
روغن پالم دومین ماده اصلی نوتلا در آمریکا است و نوتلا به عنوان شکلات و فندق گسترش یافته توصیف می شود. اگرچه بیشتر از شهد قند و روغن خرما ساخته شده است. فرآیند ساخت این ماده غذایی بسیار شبیه به تولید عمومی شکلات گسترش یافته است. نوتلا از شکر ، روغن نخل اصلاح شده ، فندق ، پودر کاکائو، پودر کشک ، لسیتین سویا و وانیلین تهیه می شود.
روند تهیه این محصول با استخراج پودر کاکائو از دانه کاکائو شروع می شود. این دانه های کاکائو از درختان کاکائو برداشت و حدود ده روز قبل از ارسال برای پردازش برای خشک شدن باقی می مانند. به طور معمول دانه های کاکائو حاوی تقریباً 50 درصد کره کاکائو هستند. بنابراین ، آنها باید کباب شوند تا دانه کاکائو به شکل مایع در بیاید. در واقع این مرحله برای تبدیل دانه کاکائو به خمیر شکلات کافی نیست زیرا در دمای اتاق جامد می شود و قابل پخش نیست. بعد از کباب و بو دادن اولیه ، خمیر مایع به دستگاه پرس ارسال می شود که برای فشار دادن کره از دانه کاکائو استفاده می شود. محصولات نهایی دیسک های گرد شکلاتی هستند که از کاکائو فشرده خالص ساخته شده اند. کره کاکائو در جای دیگری منتقل می شود بنابراین در سایر محصولات نیز قابل استفاده است.
فرآیند دوم شامل فندق است. پس از رسیدن فندق به کارخانه فرآوری ، کنترل کیفیت برای بازرسی از این آجیل صادر می شود تا بهتر ین آنها برای پردازش انتخاب شوند. از گیوتین برای خرد کردن فندق برای بازرسی داخلی استفاده می شود. بعد از این فرآیند ، فندق ها تمیز و بو داده می شوند. کنترل کیفیت دوم توسط یک انفجار کنترل شده توسط رایانه صادر می شود که آجیل های بد را از دسته جدا می کند. این مرحله تضمین می کند که هر شیشه نوتلا از نظر ظاهری و سلیقه خود یکنواخت است. مطابق ادعای این شرکت ، تقریبا50 فندق در هر پک نوتلا یافت می شود.
سپس پودر کاکائو با فندق به همراه شکر ، وانیلین و شیر بدون چربی در یک مخزن بزرگ مخلوط می شود ، تا زمانی که تبدیل به خمیر شود. روغن نخل اصلاح شده سپس به حفظ فاز جامد نوتلا در دمای اتاق اضافه می شود و این جایگزین کره موجود در دانه کاکائو می شود. سپس پودر آب پنیر به مخلوط اضافه می شود تا به عنوان چسبنده ای برای خمیر عمل کند. پودر آب پنیر یک افزودنی است که معمولا در اسپردها برای جلوگیری از انعقاد محصول استفاده می شود ، زیرا امولسیون های چربی را تثبیت می کند. به طور مشابه لسیتین ، نوعی ماده چربی موجود در بافت های حیوانی و گیاهی است که برای کمک به امولسیون رب اضافه می شود ، زیرا باعث اختلاط هموژنیزه ترکیبات مختلف می شود و باعث می شود رب ها پخش شوند. همچنین به خواص لیپوفیلیک پودر کاکائو کمک می کند که از هم باعث جدا نشوند. وانیلین برای تقویت شیرینی شکلات اضافه می شود. محصول نهایی سپس بسته بندی می شود.

- مواد مغذی
نوتلا حاوی 10.4 درصد چربی اشباع و 58 درصد وزن قند فرآوری شده است. یک قاشق غذاخوری نوتلا که معادل 37 گرم می باشد حاوی 200 کالری از جمله 99 کالری از 11 گرم چربی (3.5 گرم آن اشباع شده) و 80 کالری از 21 گرم قند است. این توزیع همچنین حاوی 15 میلی گرم سدیم و 2 گرم پروتئین در هر وعده است.

- نحوه نگهداری
در برچسب روی این محصول آمده است که Nutella نیازی به یخچال ندارد. این امر به این دلیل است که مقدار زیادی قند موجود در محصول به عنوان ماده نگهدارنده برای جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها عمل می کند. به طور خاص ، قند به عنوان ماده نگهدارنده با اتصال آب موجود در محصول عمل می کند و از رشد میکروارگانیسم ها جلوگیری می کند. یخچال باعث سفت شدن نوتلا می شود ، زیرا حاوی چربی های فندق است. هنگامی که چربی های گردو در دمای سرد قرار می گیرند ، گسترش آن بسیار سخت می شوند. فندق حاوی تقریباً 91 درصد چربی اشباع نشده ، که در دمای اتاق مایع است و در دمای یخچال جامد می شود ، می باشد. دمای اتاق اجازه می دهد تا محصول دارای قوام یکنواخت و پراکنده باشد زیرا روغن های اشباع نشده از فندق در این حالت مایع هستند. علاوه بر این ، روغن نخل مورد استفاده در نوتلا نیازی به یخچال ندارد ، زیرا حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع است و در برابر سفت شدن مقاومت می کند. مواد باقیمانده موجود در نوتلا ، مانند کاکائو ، پودر شیر بدون چربی ، سویا لسیتین و وانیلین نیز به یخچال نیاز ندارند.

- نحوه خرید آنلاین
فروشگاه اینترنتی ونیز با تضمین کیفیت و اورجینال بودن کالا آماده ارائه این محصول به شما مشتریان عزیز می باشد. به همین منظور شما می توانید شکلات صبحانه Nutella را به صورت آنلاین از سوپر مارکت فروشگاه اینترنتی ونیز سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید. براي خريد اين محصول به لينك زير مراجعه كنيد و سفارش خود را به صورت آنلاين انجام دهيد :
https://www.veniz.com/896-product-%D9%86%D9%88%D8%AA%D9%84%D8%A7_%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D8%AA_%D8%AF%D8%A7%D8%B1_750_%DA%AF%D8%B1%D9%85%DB%8C_%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF