صفحه نخست    جستجو   سوپر مارکت   چاشنی و ادویه جات   زردچوبه   زردچوبه ۲۵۰ گرمی اعلاء
زردچوبه ۲۵۰ گرمی اعلاء

زردچوبه ۲۵۰ گرمی اعلاء

دسته بندی: زردچوبه

 ØªØ¹Ø¯Ø§Ø¯
۱
 Ù‚یمت
۱۵,۵۰۰ تومان
زردچوبه یک گیاه گلدار از خانواده زنجبیل است که از ریشه آن در پخت و پز استفاده می شود. این گیاه گیاهی چند ساله، ریزوماتیو علفی است که در شبه قاره هند و آسیای جنوب شرقی قرار دارد و برای باردهی نیاز به دمای بین 20 تا 30 درجه سانتیگراد و مقدار قابل توجهی از بارندگی سالانه دارد.
ریزوم تازه یا آب پز، در آب جوشانده و خشک می شود ، پس از آن به یک پودر نارنجی و زرد رنگ که معمولا به عنوان ماده رنگ آمیزی و طعم دهنده در بسیاری از غذاهای آسیایی استفاده می شود تبدیل می شود که به آن زردچوبه می گویند. پودر زردچوبه دارای طبعی گرم و رایحه ای تلخ می باشد.
رنگ زرد طلایی آن به دلیل کورکومین است که فواید درمانی زیادی دارد. کورکومین که حدود ۳ درصد از وزن زردچوبه را تشکیل میدهد حدود ۳۰۰ آنتی اکسیدان دارد. خاصیت آنتی باکتریالی، ضد التهابی و ضد اکسیدانی زردچوبه می تواند نقش مهمی در زیبایی صورت داشته باشد. زردچوبه می تواند با از بین بردن سلول های مرده باعث پاکسازی، شفافیت و درخشندگی پوست شود.
همچنین آنتی اکسیدان خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد که این آنتی اکسیدان به مقدار زیاد در کورکومین زردچوبه وجود دارد که با این خاصیت از تکثیر و رشد سلول های سرطانی نقش موثری دارد. علاوه بر این کبد یکی از ارگان های مهم بدن است که بدن را از سموم پاکسازی میکند. کورکومین زردچوبه به کبد در پاکسازی بدن از سموم کمک می کند و مانع از ایجاد کبد چرب میشود.
کورکومین زردچوبه قندخون را نیز می تواند کاهش دهد و از ابتلا به بیماری دیابت جلوگیری کند.
از آنجا که توانایی بدن برای جذب زردچوبه پایین است به صورتی که حدود ۱ درصد آن را میتواند دریافت نماید بنابراین بهتر است برای مصرف زردچوبه آن را با فلفل سیاه مخلوط کنید تا جذب توسط بدن چند درصدی زیاد شود. در صورت دیگر آن را با روغن های گیاهی و طبیعی مانند روغن نارگیل ترکیب کنید تا میزان جذب بیشتر باشد. در انتها زردچوبه را با آب در حال جوشیدن ترکیب کنید و پس از خنک شدن مخلوط آن را میل نمایید تا بدن از کورکومین بیشتری بهره مند شود.
فروشگاه اینترنتی ونیز آماده ارائه زردچوبه اعلاء در وزن های مختلف با بسته بندی متفاوت به شما مشتریان عزیز می باشد این نوع از زردچوبه دارای کیفیت بسیار بالا می باشد و کافیست با یک بار خرید مشتری دائمی ادویه جات ونیز شوید.
 هیچ موردی یافت نشد
  Ù…حصولات مرتبط
زردچوبه ۱ کیلویی اعلاء
۶۰,۰۰۰ تومان%۱۰
۵۴,۰۰۰ تومان