صفحه نخست    جستجو   سوپر مارکت   آجیل و خشکبار   خشکبار   خرما   خرما شاهانی ۵۰۰ گرمی
خرما شاهانی ۵۰۰ گرمی

خرما شاهانی ۵۰۰ گرمی

دسته بندی: خرما

 ØªØ¹Ø¯Ø§Ø¯
۱
 Ù‚یمت
۳۱,۰۰۰ تومان
خرما شاهانی یا شاونی میوه ای از درخت نخل است که در آب هوای گرمسیری رشد می کند و در اواسط شهریور برداشت می شود. این نوع خرما در استان فارس به وفور یافت می شود و در شهر های جیرفت کهنوج حاجی آباد سراوان و طبس کشت می شود.
این خرما به صورت کشیده و نوک باریک است و بهترین نوع خرما شاهانی در نخلستان های جهرم تولید می شود و به دو صورت نرم و خشک مصرف می شود. این خرما جزء خرما های لوکس صادراتی می باشد و مشتریان بسیاری را دارد. شهرستان جهرم نیز رتبه نخست در تولید خرما شاهانی را به خود اختصاص داده است.
خرما شاهانی از نظر اندازه و یا حجم در هر عدد خرما متفاوت است و بر همین اساس آن را دسته بندی می کنند و به نام درجه یک و درجه دو می شناسند. خرما شاهانی درجه یک همان نوع بزرگتر و سالم تر آن را شامل می شود که از نظر له شدگی و یا مرغوبیت ظاهری است بی نقص می باشد. نوع درجه دو آن ابعاد و حجم کوچکتری دارد و ممکن است بسته بندی آن نیز متفاوت باشد.
دقت کنید از آنجا که این خرما در استان فارس عمدتا و بعضا در استان کرمان کشت می شود، نوع آب و هوا در کیفیت این خرما تاثیر گذار است و به همین دلیل اغلب اعتقاد دارند خرما شاهانی جهرم از بهترین نوع خرما شاهانی در ایران است.
خرما شاهانی سرشار از مواد معدنی ، آهن و منیزیم است که در طب سنتی به عنوان دارویی آرام بخش و تنظیم کننده ضربان قلب شناخته می شود. همچنین این خرما کلسترول بالایی ندارد و باعث تنظیم کلسترول مثبت خون می شود. علاوه بر این به دلیل داشتن آهن فراوان خون ساز بوده و برای افرادی که دچار کم خونی هستند بسیار مفید است. ضمن اینکه به دلیل فیبر بالایی که دارد برای معده و دستگاه گوارشی نیز مفید است.
فروشگاه اینترنتی ونیز آماده ارائه با کیفیت ترین خرما شاهانی در وزن های مختلف با بسته بندی متفاوت به شما مشتریان عزیز می باشد این نوع از خرما دارای کیفیت بسیار بالا می باشد و کافیست با یک بار خرید مشتری دائمی خرما ونیز ونیز شوید.
 هیچ موردی یافت نشد
  Ù…حصولات مرتبط