تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۲  چاپ
تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا
بیش از 100 گونه قهوه وجود دارد که با این حال دو نوع اصلی عربیکا Coffea Arabica و روبوستا Coffea Canephora (که به عنوان Coffea Robusta نیز شناخته می شود) به طور گسترده تولید و فروخته می شوند.

- تفاوت قهوه روبوستا و عربیکا
تشخیص دانه قهوه عربیکا و روبوستا گاهی سخت و دشوار به نظر می رسد. در اینجا لیستی وجود دارد که شامل 10 تفاوت بین این دو گونه قهوه است:

-طعم
غالبا قهوه روبوستا طعمی شبیه لاستیک سوخته یا لاستیک دارد که به نظر منزجر کننده است. یکی از دلایلی که طعم آن خوب نیست این است که در مقایسه با عربیکا کافئین بیشتری دارد که یک دلیل مثبت به نظر برسد اما کافئین طعم تلخی دارد که آن را به نوشیدنی ناخوشایند تبدیل می کند. در حقیقت ، دانه قهوه روبوستا 2.7% کافئین دارد و در مقابل قهوه عربیکا دارای 2/1% کافئین است.

-محتوای چربی و قند
همانطور که ذکر شد قهوه عربیکا حاوی تقریبا 60% چربی بیشتر و تقریبا دو برابر غلظت قند نسبت به روبوستا است. این عامل همچنین تأثیر زیادی بر انتخاب طعم عربیکا دارد. از لحاظ قیمتی، دانه قهوه سبز روبوستا تقریبا نیمی از قیمت دانه قهوه سبز عربیکا در بازار بیشتر است. تمایل به روبوستا در مزرعه آسانتر است ،زیرا عملکرد بالاتری دارد و نسبت به حشرات حساس تر است - کافئین اضافی یک دفاعی شیمیایی برای دانه قهوه است زیرا مقدار موجود در روبوستا برای حشرات سمی است.

- شکل:
دانه قهوه روبوستا بسیار دایره ای تر است ، در حالی که عربیکا بیضی شکل است. ارتفاع گیاه عربیکا معمولاً بین 5/4 تا 4/5 متر در مقایسه با ارتفاع 4.5 - 6 متر روبوستا رشد می کند.
محتوای کلروژنیک اسید (CGA) که در واقع بخشی از قهوه است CGA است. این یک آنتی اکسیدان قابل توجه و یک ماده ضد عفونی کننده حشرات است. CGA روبوستا 7 الی 10 درصد و عربیکا 5 / 5-8% است.

امروزه ، غالباً روبوستا را در ترکیب قهوه پیدا نمی کنید. اگر شما در حال نوشیدن قهوه فوری هستید و به طعم و مزه اهمیت زیادی نمی دهید، روبوستا گزینه مناسبی است. این قهوه هنوز هم به عنوان بخشی از مخلوط های اسپرسو استفاده می شود - به ویژه مخلوط سبک ایتالیایی که به بهبود کرما کمک می کند. 
نکته قابل ذکر این است که علی رغم ارتباط با عربیکا با کیفیت بالاتر و روبوستا به عنوان کیفیت پایین تر، همیشه اینگونه نیست. قهوه روبوستا درجه یک معمولا به اندازه کافی یا بهتر از عربیکا کم مصرف است. با این حال قهوه روبوستا همیشه در دسترس نیست. در عوض ، معمولاً از روبوستا به عنوان پرکننده یا کاهش هزینه استفاده می شود.

- تولید در جهان
حدود 75% از تولید قهوه در جهان عربیکا است و حدود 25% آن روبوستا است. برزیل مهمترین تولید کننده عربیکا است و ویتنام بیشترین روبوستا در جهان است.