صفحه نخست    جستجو   سوپر مارکت   چاشنی و ادویه جات   فلفل   پودر فلفل سیاه ۵۰۰ گرمی اعلاء
پودر فلفل سیاه ۵۰۰ گرمی اعلاء

پودر فلفل سیاه ۵۰۰ گرمی اعلاء

دسته بندی: فلفل

 ØªØ¹Ø¯Ø§Ø¯
۱
 Ù‚یمت
۶۲,۵۰۰ تومان
فلفل سیاه میوه خشک شده تیره رنگ گیاه فلفل Piperaceae است که در جنوب کشور هند رشد کرده و به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می گیرد و در تمام سال قابل دسترسی است. هنگامی که فلفل سیاه خشک می شود از آن به عنوان دانه فلفل یاد می شود و سپس آسیاب و مورد استفاده قرار می گیرد. تندی فلفل سیاه به خاطر وجود ماده ای به نام پیپرین می باشد.
از آنجا که فلفل سیاه دارای طبع گرم و خشک است افراد گرم مزاج باید در مصرف این ادویه احتیاط لازم را داشته باشند و بیش از حد استفاده نکنند.
فلفل سیاه موجب افزایش ترشح اسید هیدروکلریک در معده می شود و از این رو فرآیند گوارش را تسهیل می کند. گوارش درست و مناسب برای جلوگیری از اسهال، یبوست و گاز معده ضروری است. در واقع فلفل عملکرد کلی بدن را ارتقا داده و از برخی بیماری های دستگاه گوارش و سرطان روده بزرگ پیشگیری می کند.
لایه بیرونی دانه فلفل سیاه به تجزیه سلول های چربی کمک می کند به همین دلیل مصرف غذاهای حاوی فلفل روشی خوب برای کمک به کاهش وزن به طور طبیعی است. هنگامی که سلول های چربی به اجزا تشکیل دهنده خود شکسته می شوند به راحتی توسط بدن فرآوری شده و در فرآیندها و واکنش های آنزیمی سالم‌تر به جای ذخیره در بدن و افزودن بر وزن به کار گرفته می شوند.
همچنین فلفل سرشار از آنتی اکسیدان بوده که می تواند به پیشگیری و ترمیم آسیب های وارد شده از رادیکال های آزاد که منجر به بروز سرطان، بیماری های قلبی و عروقی و مشکلات کبدی می شود، کمک می کند.
البته فلفل سیاه می تواند موجب عطسه و حساسیت در افراد نیز شود بنابراین اگر نشانه های حساسیت به آن را در بدن خود مشاهده کردید مصرف این ماده غذایی را متوقف کرده و با یک پزشک مشورت کنید. همچنین بیمارانی که عمل جراحی شکمی داشته اند نباید بیش از اندازه فلفل سیاه به رژیم غذایی خود اضافه کنند زیرا اثر تحریک کننده بر روده ها دارد.
فلفل سیاه بهتر است به صورت تازه مصرف شود به همین دلیل برای تهیه پودر فلفل سیاه بهتر است در خانه آن را آسیاب کنید. با این وجود، حتی پودرهای خانگی نیز تازگی خود را تنها برای سه ماه حفظ می کنند و این در شرایطی است که دانه های فلفل می توانند شادابی خود را به طور نامحدود حفظ کنند. از این رو، افزودن مقداری فلفل سیاه به وعده های غذایی روزانه هم به بهتر شدن مزه و هم گوارش بهتر کمک می کند.
فلفل سیاه ونیز در دو نوع پودری و دانه ای در وزن های مختلف در فروشگاه اینترنتی ونیز عرضه می گردد. شما میتوانید هم اکنون پودر فلفل سیاه اعلاء را در وزن های مختلف با بسته بندی اختصاصی به صورت آنلاین سفارش دهید و محصول را درب منزل تحویل بگیرید.
 هیچ موردی یافت نشد
  Ù…حصولات مرتبط