قهوه آمریکانو و نحوه آماده سازی

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۴  چاپ
قهوه آمریکانو و نحوه آماده سازی
قهوه آمریکانو نوعی نوشیدنی قهوه است که با رقیق کردن اسپرسو با آب داغ تهیه می شود و قدرت مشابهی با طعمی متفاوت دارد که به طور سنتی دم می شود. در واقع Americano یک اسپرسو کم آب است. تفاوت قهوه آمریکایی با اسپرسو در میزان آب اضافه شده و مقدار قهوه است. در ایتالیا caffè americano می تواند به معنای اسپرسو با آب گرم یا قهوه فیلتر شده باشد.

- تاریخچه Americano
نام Americano به معنای واقعی کلمه به معنای "آمریکایی" به زبان اسپانیایی یا ایتالیایی است. نام قهوه ارتباط مستقیمی با چگونگی بوجود آمدن آن دارد ، زیرا بسیاری فکر می کنند که آمریکایی ها پشت اختراع این نوشیدنی بودند. اما منشاء Americano را می توان به جنگ جهانی دوم، هنگامی که سربازان آمریکایی در ایتالیا به قهوه دم کرده دسترسی نداشتند و تنها می توانستند آب اضافی به شات اسپرسو خود اضافه کنند تاطع قهوه را تجربه کنند نسبت داد. با این وجود هیچ کس با اطمینان نمی داند، بسیاری می گویند که Americano ، پاسخ ایتالیایی ها به ترجیح دادن قطره یا قهوه دم کرده قهوه آمریکایی به اسپرسو معمولی ایتالیایی است.

- تفاوت بین قهوه سیاه ، اسپرسو و آمریکانو
در حالی که ممکن است یک قهوه آمریکانو از همان مواد تشکیل دهنده اسپرسو و قهوه سیاه تشکیل شده باشد اما تفاوت بین طرز تهیه آنها در کنار هم واقعاً همان چیزی است که باعث برجسته شدن Americano می شود.
اول ، تفاوت در نحوه تهیه قهوه سیاه و چگونگی ساخت اسپرسو است. قهوه سیاه یا همان قهوه دم کرده با استفاده از روش قطره ای ساخته می شود. یعنی به سادگی اجازه می دهد آب از طریق قهوه ها آسیاب شده و داخل یک فنجان شود.
از طرف دیگر اسپرسو با مجبور کردن بخار از طریق چرخ های قهوه ساخته می شود. شما می توانید با یک قاشق اسپرسو یک فنجان قهوه آمریکانو درست کنید زیرا آب داغ سریعتر در بافت قهوه قرار می گیرد. همچنین ، قهوه نسبت به قهوه معمولی برای اسپرسو مناسب است. از آنجا که یک Americano با اضافه کردن آب به اسپرسو بدست می آید که نتیجه نهایی تقریبا یک اسپرسو رقیق است. به دلیل روش های مختلف در ساخت، Americano را نمی توان با قهوه قطره ای معمولی اشتباه گرفت ، اگرچه در بعضی کشورها از قهوه سیاه به Americano یاد می شود.

- نحوه آماده سازی
این نوشیدنی شامل یک یا دو شات از اسپرسو است که با آب گرم اضافه می شود. به طور معمول در انگلستان و ایتالیا آب گرم به اسپرسو دوبل اضافه می شود. آب گرم را می توان مستقیم از همان دستگاه قهوه ساز یا از آب داغ کتری یا سماور جداگانه تهیه کرد. Long Black یک اصطلاح استرالیایی برای نوشیدنی شبیه به Americano با تأکید بر دستور تهیه، اضافه کردن آب به فنجان قبل از ریختن اسپرسو است که معمولاً از نظر طعم قوی تر و پررنگ تر از آمریکانو است. در این حالت ، آب کمتر اسپرسو را رقیق و کرمی می کند. در واقع Long Black با کشیدن یک یا دو شات اسپرسو روی آب ساخته می شوند. این باعث حفظ کامل طعم و عطر آن می شود.

- طعم
یک قهوه آمریکایی طعم های بسیار متفاوتی دارند زیرا دستور تهیه آن ها با یکدیگر متفاوت است. اما یک قهوه آمریکایی اورجینال دارای طعمی غنی و بافتی سنگین می باشد که این بیشتر به دلیل وجود اسپرسو در این قهوه است و برخلاف باقی قهوه ها دم نمی شود.

- کافئین
مقدار کافئین موجود در یک قهوه آمریکانو تفاوت چندانی با قهوه دم کرده معمولی ندارد اما اگر به فکر تغییر روز خود در صبح هستید ، تهیه قهوه Americano یک گزینه عالی است زیرا تقریباً همان مقدار کافئین را دارد. این بدان معنی است که شما می توانید تمام کارهای خارق العاده ای که هر روز انجام می دهید ، با یک نوشیدنی غنی تر در صبح انجام دهید. همچنین این نوشیدنی کم کالری دارد و فاقد قند است.

- نکته
دقت کنید در تهیه قهوه آمریکانو از آب خیلی گرم یا سرد استفاده نکنید زیرا باعث می شود که مزه امریکانو کاملا تغییر کند. برای اینکه معیار مشخصی داشته باشید دمای آب باید بین 160 تا 170 درجه فارنهایت باشد. برای گرم کردن آب می توانید از کتری یا پیچر و یا بخار آب دستگاه قهوه ساز استفاده کنید.