ماهی سفید؛خواص و شکل ظاهری

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۴  چاپ
ماهی سفید؛خواص و شکل ظاهری
ماهی سفید از تیره ماهی کپور از جمله ماهی های شمال ایران با گوشتی سفید، خشک و بدون چربی است که در رودخانه های شمال و یا در نزدیکی آن زندگی می کند. اگرچه ماهی سفید تیغ های بسیار ریز و زیادی در گوشت خود دارد اما بسیار لذیذ و محبوب است.
ماهی سفید نه تنها در شمال بلکه در دریای مدیترانه و آتلانتیک نیز وجود داشته و صید می شود. طول این ماهی 50 الی 60 سانتیمتر با بدنی کشیده و سفید است که ۵ باله دارد. ماهی سفید به دلیل حداقل جذب سموم رودخانه از جمله جیوه، نسبت به سایر ماهی های دریایی و اقیانوسی دیگر سالم است و به زنان باردار توصیه می شود.

- شکل ظاهری
این ماهی بدنی کشیده دارد که ازدو طرف فشرده شده و دوکی شکل می باشد. قسمت پشت این ماهی تیره رنگ بوده و از طرفین نقره ای و در ناحیه شکم به رنگ سفید است. اگرچه این ماهی بیش از 60 سانتی متر طول ندارد اما می توان آن را در اندازه های مختلف در بازار مشاهده کرد.

- ارزش غذایی
ماهی سفید سرشار از امگا3، پروتئین، کلسیم، پتاسیم، منیزیم، ویتامین B و فسفر است که هیچ نوع کربوهیدراتی ندارد. این ماهی گزینه مناسبی برای افراد گیاهخوار یا کسانی است که قصد کاهش یا تثبیت وزن را دارند. این غذای دریایی لذیذ علاوه بر تامین انرژی بدن از تجمع چربی های مضر نیز جلوگیری کرده و برای افرادی که از کلسترول بالا، بیماری های قلبی و فشار خون رنج می برند بسیار مفید است.
ماهی سفید دارای طعم ملایمی است که معمولا خیلی گران نیست. یکی از انواع محبوب ماهی سفید تیلاپیا است و بیشتر برای سرخ كردن، جوجه و پخت عالی است. در حالی که ماهی سفید کلسیم بیشتر و چربی کمتری نسبت به تیلاپیا دارد و سالم تر است اما برخی به اشتباه این ماهی ریز را به دلیل طعم بهتری که دارد به ماهی سفید ترجیح می دهند.

- فواید ماهی سفید بر سلامتی
ماهی سفید منبع خوبی از فسفر می باشد که با حفظ تراکم و ساختار استخوانی از پوکی استخوان جلوگیری کرده و به درمان این بیماری کمک می کند. بنابراین بهتر است که مصرف این ماهی را از سنین کودکی در رژیم غذایی خود بگنجانید.همچنین ماهی سفید با دارا بودن پروتئین بالا یک ماده حیاتی مهم در بازسازی سلول و تقویت عملکرد اندام های بدن می شود. در واقع ماهی سفید با تقسیم و بازسازی به جوان سازی سلول ها کمک کرده و در نتیجه باعث حفظ جوانی شود .
ماهی سفید با مواد مغذی ضروری علاوه بر عملکرد بهتر مغز، باعث افزایش هوش می شود. در واقع این ماهی با ایجاد مسیرهای عصبی جدید به تقویت مغز کمک می کند.
علاوه بر این نیاسین و ویتامین B موجود در ماهی سفید با کاهش افسردگی و اضطراب در درمان افسردگی های بسیار مفید و موثر است.

- نحوه پخت
از آنجا که ماهی سفید سرشار از مواد مغذی و پروتئین می باشد برای حفظ این خواص بهتر است بدون روغن و در فر طبخ شود. برای این کار می توانید ابتدا ماهی را با پیاز، آبلیمو، زعفران و ... مرینیت کرده و سپس روی آن فویل کشیده و درون فر قرار دهید.
ماهی شکم پر نیز از دیگر روش های آماده سازی و طبخ این ماهی می باشد. برای این کار باید پس از پاکسازی و تخلیه شکم، آن با مواد خوشمزه و دلخواه خود همچون سبزیجات محلی شمال، گردو فراوان، رب انار و سایر مخلفات پر کنید و سپس درون فر قرار دهید. البته این روش پخت بیشتر مختص به شمال کشور می باشد اما بسیار لذیذ و پرطرفدار است.
اگر به هیچ یک از روش های بالا علاقه ندارید می توانید آن را برش زده و به صورت فیله، کوکو ماهی یا خوراک آن را تهیه کرده و میل کنید.