صفحه نخست    جستجو   سوپر مارکت   نوشیدنی   دمنوش   دمنوش گل گاوزبان ۵۰ گرمی اعلاء
دمنوش گل گاوزبان ۵۰ گرمی اعلاء

دمنوش گل گاوزبان ۵۰ گرمی اعلاء

دسته بندی: دمنوش

 ØªØ¹Ø¯Ø§Ø¯
۱
 Ù‚یمت
۵۰,۰۰۰ تومان
گل گاوزبان گیاهی خودرو و علفی است که در دامنه کوه های البرز می روید و دارای گونه های زیادی است. بخش مصرفی گیاه برگ ها و گل های آن است. این گیاه یک ساله ساقه ای خاردار به ارتفاع 60 سانتی متر دارد که برگ های آن ساده و مخملی و پوشیده از تارهای خشن است که هنگام چیدن گیاه، گزیدگی ملایمی در دست ها احساس می شود.
گل گاوزبان طبعی گرم و تر دارد و سرشار از آنتی اکسیدان، فلاونوئید، آنتوسیانین، اسید گاما لینولئیک، کولین، ویتامین های B، ویتامین C، منیزیم، کلسیم، آهن و پتاسیم می باشد.برای بهره بردن از خواص درمانی این گیاه گل ها و برگ های گل گاو زبان را خشک می کنند و از آن برای تهیه چای و دمنوش و عرق گل گاو زبان استفاده می کنند.
گل گاو زبان نشاط آور، مقوی و آرامش بخش است و برگ های این گیاه به عنوان تصفیه کننده خون بسیار موثر هستند. این دمنوش ورم و التهاب کلیه ها را درمان و کلیه ها را تقویت می کند، ادارا آور است و در تنظیم اختلالات ادراری و تعریق، موثر است.برگ های تازه گل گاوزبان دارای مقدار زیادی ویتامین C است و درمان سرماخوردگی تنگی نفس و گلودرد، مفید است؛ به ویژه زمانی که با عسل طبیعی مخلوط شود. از دیگر خاص این دمنوش وجود منیزیم بوده که از سرطان جلوگیری می کند. همچنین دمنوش گل گاوزبان به دلیل خواص ضد التهابی و ضد درد طبیعی برای درمان کمر درد و دل درد در زمان قاعدگی موثر است. در ضمن این دمنوش برای ترک اعتیاد الکل بسیار مفید است زیرا گل گاوزبان با سرکوب برخی پیام رسان های عصبی خاص، قادر است ولع تان را به مصرف الکل کاهش دهد و به بهبود وضعیت خواب افراد الکلی کمک کند.
گل گاو زبان را به روش‌های مختلفی دم می کنند که هر روش به طور ویژه در درمان یکسری از مشکلات و ناراحتی‌ها مفید است. برای دم کردن گل گاو زبان، از برگ و گل‌های که دارای دم سفید و گلبرگ‌های بنفش باشد استفاده می شود. برای استفاده از این گیاه، مقداری گل گاوزبان(دو تا پنج مثقال) را با نیم لیتر آب جوش، همانند چای روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری یا سماور بگذارید و اجازه دهید 10 دقیقه دم بکشد و پس از دم کشیدن، ده دقیقه بماند و بعد آن را میل کنید. تنها می توانید 2 گرم گل گاو زبان را به صورت دمنوش تهیه کرده و سه بار در روز مصرف کنید.
شما می توانید دمنوش گل گاوزبان اعلاء را به صورت آنلاین از سوپر مارکت فروشگاه اینترنتی ونیز سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.کلیه محصولات در فروشگاه اینترنتی ونیز با تضمین کیفیت ارائه می شود.
 هیچ موردی یافت نشد
  Ù…حصولات مرتبط