اسموتی معجزه گر سلامتی و کاهش وزن

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۴  چاپ
اسموتی معجزه گر سلامتی و کاهش وزن
اسموتی نوشیدنی است که از میوه های خام و یا سبزیجات خالص تهیه می شود و به طور معمول برای تهیه آن از مخلوط کن استفاده می شود. اسموتی غالبا دارای پایه مایع مانند آب، آب میوه، شیر گیاهی و برخی فرآورده های لبنی مانند (شیر ، ماست ، بستنی یا پنیر کلوچه) است. اسموتی را می توان به همراه مواد دیگری از جمله یخ خرد شده، شیرین کننده ها، سرکه، عسل یا شکر، پودر کاکائو، شکلات یا مکمل های غذایی دیگر با انتخاب شخصی تهیه کرد.

- اسموتی و کاهش وزن
میوه ها سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی حیاتی هستند که می توانند به سوزاندن چربی شکم به طور طبیعی و کاهش وزن کمک کنند. کاهش وزن کار ساده ای نیست و حتی این پروسه می تواند یک امر بعید و دور از دسترس باشد. علاوه بر این بدن برای پردازش و سازگاری با تغییرات به زمان احتیاج دارد. بنابراین ، اگر به دنبال کاهش وزن هستید بهتر است با انتخاب های عاقلانه شروع کنید. رژیم غذایی شما نقش مهمی در مدیریت وزن دارد. این می تواند اهداف تناسب اندام شما را تکمیل کرده و یا از بین ببرد. خوردن میوه به نوعی می تواند به تغییر روند غذایی و کاهش وزن کمک کند.

- ارزش غذایی
اسموتی ها حاوی فیبر غذایی بوده و معمولا غلیظ تر از آب میوه هستند. اسموتی ها به ویژه "اسموتی های سبز" که شامل سبزیجات هستند به دلیل سالم بودن بیشتر توصیه می شود و تاثیری مستقیمی بر کاهش وزن دارد.
سلامتی یک اسموتی بستگی به مواد تشکیل دهنده آن و نسبت آنها دارد. بسیاری از اسموتی ها شامل چند میوه و سبزیجات هستند که در یک رژیم غذایی سالم توصیه می شود و جایگزینی برای غذا در نظر گرفته می شود. با این حال آب میوه حاوی مقادیر زیادی قند است که می تواند کالری دریافتی را افزایش داده و باعث افزایش وزن خواهد شد. به طور مثال استفاده از ترکیباتی مانند پودرهای پروتئین ، شیرین کننده ها یا بستنی اغلب در اسموتی ها به عنوان طعم دهنده استفاده می شود در جذب بیشتر کالری نقش دارد

- اسموتی سبز
یک اسموتی سبز به طور معمول از 40 تا 50% سبزیجات سبز خام مانند اسفناج، کرفس ، جعفری یا کلم بروکلی یا به طور کلی میوههایی همانند سیب سبز، کیوی و ... تهیه می شود. بیشتر سبزیجات دارای برگ سبز هنگام خام بودن ، طعم تلخی دارند ، اما با انتخاب برخی از سبزیجات با تلخی کمتر مانند اسفناج یا ترکیب آن با میوه های خاص مانند موز, علاوه بر عطر و طعم، بافت اسموتی را نرم می کند. در حال حاضر برخی از تولید کنندگان مخلوط کن به طور خاص محصولات خود را به سمت ساخت اسموتی های سبز هدف قرار می دهند. اگر مواد میوه و ترکیبات سبزیجات سبز قبل از موعد هر دو آب شوند، لازم نیست مانند اسموتی مخلوط شوند.

- غلظت اسموتی
معمولا "غلظت" اسموتی با نسبت مایعات به مواد جامد تعیین می شود ، بنابراین برای غلیظ شدن هر نوع اسموتی می توانید به طور کلی مقدار مایع اضافه شده را کاهش داده یا برعکس مقدار میوه یا سبزیجات اضافه شده را افزایش دهید. در صورت تمایل ، برخی از افراد برای مکمل و طعم دهنده های اضافی پودرهایی را به اسموتی اضافه می کنند که باعث افزایش غلظت آن نیز می شود.

- چاشنی و طعم دهنده
برگ های نعناع تازه و میوه هایی که به طور جزئی خرد شده یا کامل هستند مانند لیمو یا برش هایی از آن برای تزیین اسموتی ها به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند. البته اضافه کردن این چاشنی ها کاملا سلیقه ای بوده و به نوع اسموتی شما بستگی دارد.

- تفاوت اسموتی و آبمیوه
اسموتی به طور سنتی از میوه ها و سبزیجات یا ترکیب هر دو تهیه می شود از این رو نیاز برای آماده سازی به مخلوط کن نیاز دارد. در حالی که آب میوه ها با استخراج مایع یک میوه یا سبزی تهیه می شوند. از طرف دیگر ، یک اسموتی معمولا تمام میوه یا سبزیجات را همچون پوست، دانه ها و سایر قسمت های باقی مانده را شامل می شود. بنابراین ، یک اسموتی حاوی تمام فیبر اصلی میوه و سبزیجات است ، در حالی که آبمیوه فقط مایع استخراج شده را شامل می شود.

- مزایای اسموتی بر آبمیوه
آبمیوه صرفا از استخراج آب میوه با حفظ فیبر بدست می آید و می تواند یک روش موثر برای توزیع مواد مغذی به افراد با ظرفیت هضم محدود و یا افرادی باشد که به دلیل بیماری تحت درمان هستند. با این حال ، اسموتی ها این مزیت را دارند که علاوه بر حفظ فیبر ، می توانند منابع پروتئین و چربی جامد را نیز در خود جای دهند و آنها را به یک وعده غذای متعادل و مقوی با مواد مغذی تبدیل کنند و همچنین باعث احساس سیری و کاهش وزن شود.
از طرف دیگر غلظت بالای قندهای طبیعی در آبمیوه باعث افزایش سریع قند خون می شود. همچنین یک روش عملی برای به دست آوردن منابع قابل توجهی از چربی های سالم از آبمیوه وجود ندارد ، بنابراین در صورت تمایل به یک محصول کاملا مغذی، باید به فکر تهیه اسموتی باشید زیرا آنها به طور کلی از ارزش غذایی بالاتری برخوردار خواهند بود.

- انواع اسموتی
مردم تقریباً 100 سال است که اسموتی درست می کنند و در این زمان روند باعث یافتن مواد تشکیل دهنده جدید و تولید انواع یا دسته های مختلف اسموتی شده است که می توان به موارد زیر تقسیم کرد

- اسموتی میوه ای
اسموتی ساخته شده از میوه های شیرین جنگلی و تابستانی برای عطر و طعم شیرین آنها که بسیار خوش طعم و محبوب می باشد.
- اسموتی سبز
این اسموتی ها به دلیل استفاده از سبزیجات سبز خام و تیره مانند اسفناج معمولا به این رنگ هستند.
- اسموتی لاغری
این اسموتی ها معمولا فاقد هرگونه شکر بوده و اغلب حاوی چربی های سالم مانند دانه کتان یا کره بادام زمینی هستند تا به رفع اشتهای فرد کمک کنند. محرک های مبتنی بر کافئین مانند چای سبز یا قهوه نیز می توانند به این اسموتی اضافه شوند که هم با افزایش متابولیسم و ​​هم با کاهش اشتها باعث کاهش وزن می شود.
- دسر اسموتی
اسموتی های دسر به طور معمول حاوی شکر یا چربی اضافه شده به شکل بستنی یا شربت هستند .