قهوه فرانسه پرکافئین و انرژی زا

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۸  چاپ
قهوه فرانسه پرکافئین و انرژی زا
قهوه فرانسوی نامی است که حاصل درجه ای از بو دادن دانه قهوه است که نتیجه آن یک دانه قهوه ای تیره است. در این روش، دانه قهوه بو داده فرانسه رنگ قهوه ای تیره و سطح درخشندگی از روغن های آن خواهد داشت. قهوه دم شده از این دانه، طعم طبیعی قهوه را دارد اما طعم تلخ از حاصل از بو دادن دانه قهوه بر آن غالب است. قهوه فرانسه از جمله قهوه های رایج غرب آمریکا می باشد که معمولا در اسپرسو آمریکایی مورد استفاده قرار می گیرد.

- کافئین
کافئین قهوه فرانسه به نسبت سایر قهوه ها کمتر می باشد اما چون این قهوه فرانسه برخلاف اسپرسو در فنجان یا لیوان سرو می شود کافئین بیشتری از اسپرسو و بقیه قهوه ها دارد. بنابراین برای دریافت کافئین بیشتر از قهوه فرانسه باید آن را در لیوان یا فنجان بنوشید.

- قهوه فرانسه مناسب پذیرایی
قهوه فرانسه یکی از بهترین انواع قهوه برای پذیرایی از مهمان می باشد زیرا به راحتی می توان آن را در قوری یا فرنچ پرس دم کرد. علاوه بر این بر خلاف قهوه ترک و فرانسه نیز دیرتر سرد می شود و حتی می توان چندین ساعت آن را گرم نگه داشت. اگر تا بحال این قهوه را امتحان نکرده اید به شما پیشنهاد می کنیم حتما دستگاه آن را تهیه کرده و میل کنید تا لذت خوردن قهوه را حس کنید.

- نحوه دم کردن قهوه
برای تهیه قهوه فرانسه به فنچ پرس یا قهوه ساز نیاز دارید که نحوه دم کردن در هریک متفاوت از دیگری است. پس از تهیه قهوه باید به ازای هر قاشق غذاخوری قهوه نصف فنجان آب به دستگاه اضافه کنید. البته مقدار آب بسته به سلیقه شما متفاوت است. به طور مثال اگر قهوه خیلی رقیق یا غلیظ شد میتوانید آب را کم یا زیاد کنید.

- فرنچ پرس
برای تهیه قهوه فرانسه با دستگاه فرنچ پرس می بایست قهوه را به دستگاه اضافه کرده و به مقدار لازم آب جوشانده کتری را به صورت دایره ای به آن اضافه کنید تا قهوه کف کند و کاملا خیس شود. بعد از 30 ثانیه آب را به صورت دورانی و ملایم هم بزنید. سپس پس از 5 الی 10 دقیقه اهرم دستگاه را به سمت پایین فشار دهید و در آخر قهوه را درون لیوان ریخته و نوش جان کنید.

- فرنچ پرس چیست ؟
فنچ پرس دستگاهی استوانه ای با یک بدنه اصلی، یک درپوش اهرم دار پرسی است که به راحتی می توانید آن را خریداری نمایید. برای تهیه قهوه فرانسه با این دستگاه ابتدا باید قهوه مخصوص فرنچ پرس را تهیه کنید زیرا درجه آسیاب این قهوه نسبتا درشت و دارای برشتگی ملایمی است. اگر نمی توانید قهوه را آسیاب کنید بهتر است پودر آن را تهیه کنید.

- قهوه ساز
تهیه قهوه فرانسه با دستگاه قهوه ساز بسیار ساده و آسان است زیرا این دستگاه از یک قوری و یک محفظه آب در کنار آن تشکیل شده است. برای تهیه قهوه با این دستگاه کافی است قهوه را در محفظه قهوه و آب را نیز در محفظه آب بریزید. پس از گذشت چند دقیقه، دستگاه به صورت خودکار قهوه و آب را ترکیب کرده و قهوه آماده شده را به شما تحویل می دهد. در کشورهای اروپایی از این قهوه برای افزایش انرژی در وعده صبحانه استفاده می شود.