صفحه نخست    جستجو   سوپر مارکت   کالاهای اساسی و خواربار   ماكاراني،پاستا و رشته   اسپاگتی با قطر ۱.۵ ۷۰۰ گرمی زر ماکارون
اسپاگتی با قطر ۱.۵ ۷۰۰ گرمی زر ماکارون

اسپاگتی با قطر ۱.۵ ۷۰۰ گرمی زر ماکارون

دسته بندی: ماكاراني،پاستا و رشته

 ØªØ¹Ø¯Ø§Ø¯
۱
 Ù‚یمت
۸,۵۰۰ تومان
اسپاگتی یک ماکارونی استوانه ای شکل بلند ، نازک ، جامد است که جز غذای اصلی سنتی ایتالیایی محسوب می شود. مانند اغلب انواع پاستا، اسپاگتی نیز از آب و گندم آسیاب شده و در موارد بیشتر با ویتامین ها و مواد معدنی غنی شده است. اسپاگتی ایتالیایی به طور معمول از گندم دوروم تولید می شود اما ماکارونی سفید است زیرا از آرد تصفیه شده استفاده می شود. اسپاگتی نوعی ضخیم تر از ماکارونی است.
اسپاگتی به دلیل طول بلند در طبخ به خصوص در نیمه دوم قرن بیستم محبوبیت زیادی به دست آورد و اکنون بیشتر در طول های 25 تا 30 سانتی متر (10 تا 12 اینچ) در دسترس است. انواع غذاهای پخته شده با ماکارونی نیز بر اساس آن تهیه و طبخ می شود و اغلب با سس گوجه فرنگی یا گوشت یا سبزیجات سرو می شود.
بخش عمده ای از اسپاگتی در کارخانه ها با استفاده از اکسترودرهای اوگر تولید می شود. در حالی که این امر ساده به نظر می رسد اما این روند نیاز به توجه به جزئیات دارد تا اطمینان حاصل شود که مخلوط کردن و ورز دادن مواد تشکیل دهنده یک ترکیب همگن و بدون حباب هوا ایجاد می کند. قالب های قالب گیری شده باید آب خنک شوند تا از گرم شدن ماکارونی با گرم شدن بیش از حد جلوگیری شود. خشک کردن اسپاگتی های تازه شکل گرفته باید با دقت کنترل شود تا از چسبیدن رشته ها به هم جلوگیری شود و سپس با رطوبت کافی رها شود تا خیلی شکننده نشود. بسته بندی برای محافظت و نمایش از بسته بندی کاغذ گرفته تا کیسه های پلاستیکی و جعبه ها نیز توسعه یافته است.
اسپاگتی به دلیل ضخیم بودن به زمان بیشتری برای پخت و پز نیاز دارد. برای این کار کافی است اسپاگتی را به‌مدت 15 الی 20 دقیقه در آب‌جوش حاوی نمک جوشانده و آبکش کنید و سپس سس مخصوص را به آن اضافه نمایید. در آخر آن را در ظرف مورد نظر سرو کرده و روی آن پنیر رنده کنید.
زرماکارون عنوان اولین و تنها صادرکننده نمونه‌ی ملی در صنعت ماکارونی در ایران را سه بار به خود اختصاص داده است. انواع ماکارونی رشته‌ای فرمی و انواع لازانیا، انواع رشته آش، پودر کیک( با طعم‌های مختلف)، ماکارونی فرمی جامبو و اسپاگتی سبزیجات و سس پاستا توسط برند زرماکارون تولید شده و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گرفته است.
 هیچ موردی یافت نشد
  Ù…حصولات مرتبط