روش های تشخیص زعفران اصل از تقلبی

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۹  چاپ
روش های تشخیص زعفران اصل از تقلبی
زعفران از جمله گرانقیمت ترین ادویه ها در جهان است که دلیل این قیمت به روش برداشت و تولید پرهزینه آن می باشد. با این وجود عطر و رنگ زعفران، آن را به یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین ادویه جات تبدیل کرده است که در تهیه انواع خورش، دسر، بستنی، شیرینی و ... کاربرد دارد. اما برای اینکه بتوانید یک زعفران درجه یک تهیه کرده و از تمامی مزایای آن بهره مند شوید باید با روش های تشخیص زعفران خالص از تقلبی آشنا باشید زیرا شاخصه هایی وجود دارد که به شما در این زمینه کمک می کند.

- طعم زعفران
یکی از ساده ترین روش های تشخیص زعفران خالص طعم آن است. برای اینکار کافی است نخ یا رشته زعفران را در دهان خود قرار دهید. اگر احساس شوری یا شیرینی داشته باشید زعفران تقلبی است و به آن شکر یا نمک اضافه شده است. فراموش نکنید زعفران خالص طعم تلخی دارد.

- عطر زعفران
یکی دیگر از روش های بسیار مشخص برای تشخیص زعفران، عطر و رایحه آن است. عطر زعفران خالص بسیار جالب و شگفت انگیز است. برای تشخیص باید با رایحه عسل و یونجه آشنا باشید زیرا زعفران اصل به معنای واقعی کلمه ترکیبی از بوی یونجه و عسل است. هرچه این بو غلیظ تر و تندتر باشد زعفران تازه تر بوده و خواص بیشتری نیز دارد. زیرا با کاهش اسانس زعفران، خواص و کارایی آن نیز کاهش می یابد.

- رنگ زعفران
در برخی مواقع بهتر است مقداری از زعفران را درون آب یخ بریزید. این عمل اگرچه باعث تغییر رنگ آب خواهد شد اما چه فایده ای دارد ؟ هنگامی که شما رشته یا کلاله زعفران را از آب خارج می کنید رنگ اصلی خود را از دست نمی دهد اما اگر تقلبی باشد ، رنگ اضافه شده خود را کاملاً از دست می دهد و سفید و بی روح به نظر می رسد. از طرف دیگر رنگ دهی زعفران اصل در آب کمی کندتر از زعفران تقلبی است یعنی به زمان بیشتری نیاز دارد.

- کلاله زعفران
کلاله به قسمت درهمپیچیده و انتهایی زعفران گفته می شود که در زعفران اصل براق نبوده و منحنی شکل می باشد. از آنجا که کلاله ذرت شباهت زیادی به کلاله زعفران دارد گاهی اوقات برخی افراد سودجو از این کلاله استفاده کرده و به جای اصل می فروشند. بنابراین برای تشخیص تنها به این مورد بسنده نکرده و به موارد دیگر همچون رنگ، عطر و طعم زعفران نیز توجه کنید.

- اضافه کردن جوش شیرین
همچنین می توانید برای تشخیص زعفران اصل از تقلبی کمی جوش شیرین درون آب ریخته و سپس زعفران را به مخلوط اضافه کنید. اگر این ترکیب به رنگ قرمز تیره دربیاید زعفران تقلبی است زیرا زعفران اصل رنگ زرد مایل به نارنجی یا قرمز شفاف دارد.

- تست چربی
از دیگر روش های ساده برای تشخیص زعفران این است که مقداری کمی از زعفران را روی کاغذ ریخته و فشار دهید. اگر پس از له شدن، زعفران پودر شود می توانید اطمینان حاصل کنید که زعفران شما تقلبی نیست اما اگر لکه های چربی را روی کاغذ مشاهده کردید، زعفران تقلبی بوده و برای افزایش وزن به آن روغن یا چربی اضافه شده است.

! نکته
یکی از مطالب مهم در رابطه با زعفران توصیف و بیان درست شیرینی می باشد. بدان معنا که زعفران خوب همیشه باید بوی شیرینی داشته و هرگز طعم شیرین ندهد.