خواص ماهی شیر و شکل ظاهری آن

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۱۱  چاپ
خواص ماهی شیر و شکل ظاهری آن
ماهی شیر یا seer fish از انواع ماهی شور با اسکلت استخوانی جنوب ایران است که در خلیج فارس و دریای عمان زیست می کند. این ماهی فلس ریز و گوشت بسیار نرم و لذیذی دارد و با آنکه بسیار شبیه به ماهی قباد است کمی از آن بزرگتر است.
ماهی شیر از تیره تن ماهیان بوده که از ماهیان کوچکتر و آبزیان پلانکتونی تغذیه می کند. هرچقدر ماهی شیر بزرگ‌تر باشد گوشت آن سفت‌تر و خوش‌خوراک‌تر است. البته به دلیل بزرگ و سنگین بودن، این ماهی به‌صورت فیله‌های تکه شده به فروش می‌رسد. بهترین روش پخت ماهی شیر کبابی و سوخاری است اما می توان آن را به صورت ماهی شکم پر ، قلیه ماهی و ... استفاده کرد.

- شکل ظاهری
ماهی شیر بدنی کشیده به طول 1 الی 1.5 متر با راه راه آبی نفتی دارد که وزن آن اغلب بین 5 تا 65 کیلوگرم است. شاخصه اصلی تشخیص شیر ماهی، دم دو شاخه این ماهی می باشد. از نظر ظاهری بدن این ماهی دوکی شکل با مقطع عرضی بیضی شکل است. این ماهی را می‌توان اغلب در آب‌های کم عمق و در طول شیب های ساحلی یافت. در منطقه وسیعی در جنوب شرقی آسیا و خاورمیانه، چین، ژاپن، استرالیا و همچنین سواحل شرقی آفریقا پیدا می‌شود.
پولک های بدن این ماهی بسیار ریز و ظریف بوده و در زمان صید با اولین تماس دست ریخته و پاک می شود، به همین دلیل در بازار فاقد پولک می باشد. البته گاهی در زیر باله های کنارین این ماهی مقداری پولک باقی می ماند. دهانه و پَرّه آبشش این ماهی وسیع بوده و در زیر آرواره آن قرار داشته و به همین علت رنگ آبشش این ماهی،قرمز یا صورتی باقی نمانده و به سرعت تغییر رنگ می دهد.

- ارزش غذایی
ماهی شیر سرشار از پروتئین و کم چربی است. بیش از 90 درصد چربی این ماهی از نوع چربی های غیر اشباع و مفید برای بدن هستند. این ماهی همچنین منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 و مواد معدنی کلسیم، فسفر، آهن و پتاسیم و انواع ویتامین های گروه B می باشد.

- تشخیص ماهی شیر تازه
گوشت ماهی شیر باید قرمز و بدون هرگونه لکی بوده و بافتی کاملا یکنواخت و به هم چسبیده داشته باشند. همچنین ماهی تازه به هيچ‌ عنوان بوی بد آمونیاک نمی‌دهد. ماهی شیر فاسد شل بوده که با فشار دادن تجزیه می شود.

- خواص ماهی شیر
- کاهش سندروم PMS قبل از قاعدگی
ماهی شیر سرشار از کلسیم و ویتامین D است که خطر ابتلا به بیماری های جسمی و روحی در زنان به ویژه در زمان عادت ماهانه کاهش می دهند. اکثر زنانی که ماهی شیر مصرف می کنند به میزان کمتری به دردهای مفصلی مبتلا شده و درد کمتری را در زمان قاعدگی تجربه می کنند. بنابراین مصرف این ماهی و فرآورده های لبنی به میزان بیشتر در این افراد توصیه می شود.

- رشد جسمی و ذهنی نوزاد
مصرف این ماهی دو تا سه بار در هفته در برنامه غذایی مادران باردار و شیرده می تواند اثرات مثبتی در رشد جسمی و ذهنی جنین و نوزاد دارد.

- افزایش متابولیسم و کاهش وزن
ید نیز نقش مهمی در سلامت انسان دارد که از جمله مهمترین آن در متابولیسم و افزایش سوخت و ساز بدن می باشد که در نتیجه منجر به افزایش وزن و چاقی می شود. ید در تولید مثل نیز موثر بوده و افراد مبتلا به گواتر ناشی از کمبود ید دچار اختلال در تولید مثل خواهند گردید. مصرف این ماهی و سایر آبزیان می تواند نیاز به ید را در انسان تامین کرده و از بروز عوارض ناشی از کمبود ید و اضافه وزن پیشگیری نماید.

- استحکام استخوان ها
این ماهی از منابع خوب فسفر محسوب می شود که به همراه کلسیم در سلامت و استحکام استخوان ها نقش مهمی دارد. ماهی شیر با داشتن خواص تغذیه ای بسیار خوب می تواند قسمت اعظم نیاز تغذیه ای بدن را تامین کرده و در پیشگیری از بسیاری امراض و کنترل و درمان بیماری های مختلف نقش مهمی به عهده داشته باشد.

- سلامت قلب و کاهش التهاب
ماهی همچنین شیر سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است که با تنظیم التهابات و ساختارهای سلولی خطر ابتلا به بیماری های عروقی را کاهش می دهد.

- افزایش انرژی بدن
پروتئین، ویتامین B12 و سلنیوم موجود در این ماهی نیز به تبدیل انرژی در زمان خوردن غذا کمک کرده و در بهبود عملکرد مغز و بدن مهم است. کمبود و کاهش این ویتامین در بدن، توان راه رفتن و فعالیت انسان را کاهش می دهد. حتی ممکن است باعث ابتلا به بیماری های خطرناک و جبران ناپذیری شود.

- جلوگیری از پیری
همچنین خواص بالای ماهی شیر با خوردن حتی یک وعده در روز بسیاری از ویتامین های بدن را تامین کرده و در سنین بالا دچار پیری زودرس و تحلیل رفتن عضلات جلوگیری می کند.