طرز تهیه قهوه ترک با فوت کوزه گری

 دانستنی های خوراکی    ۱۳۹۹/۴/۱۲  چاپ
طرز تهیه قهوه ترک با فوت کوزه گری
قهوه ترک روشی برای آماده کردن قهوه می باشد که از سالیان پیش مردمان سرزمین خاورمیانه، آداب و رسوم خاصی برای تهیه و سرو آن داشته اند. امروزه کمتر قهوه ای را می بینیم که اینگونه با فرهنگ و سنت های یک جامعه پیوند خورده و محبوب و پرطرفدار باشد.

- تاریخچه کشف قهوه ترک
در ابتدا باید بدانید چوپانی اهل یمن برای اولین بار دانه های قهوه را کشف کرد. این چوپان با دیدن اینکه گوسفندانش با خوردن دانه هایی که نمی شناخت انرژی زیادی می گیرند بر آن شد تا مقداری زیادی از آن دانه ها را به خانه بیاورد. سپس به کمک همسرش دانه ها را کوبیده و پودر حاصل از آن را با آب روی حرارت جوشاندند و از خوردن آن پرانرژی شده و لذت بردند. پس از آن چوپان و همسرش این دانه را به دوستان اطرافیان خود معرفی کردند و بدین ترتیب بود که این قهوه در یمن کشف شد. اما درباره تاریخچه قهوه ترک و ورود آن به ترکیه دو روایت وجود دارد.
بر طبق روایت اول و در زمان امپراطوری عثمانی، حکمران یمن متوجه شد که مردم کشورش نوشیدنی جدیدی می نوشند که از دانه های قهوه تهیه می شود.وی تصمیم گرفت این نوشیدنی را به سلطان عثمانی معرفی کند. از قضا سلطان از این قهوه خوشش آمد و این شروع گسترش قهوه ترک در عثمانی که ترکیه امروزی هم قسمتی از آن بود شد.
اما در روایت دوم آمده است در سال 1554 میلادی با مهاجرت دو مرد سوری به استانبول، قهوه ترک وارد ترکیه شد. همچنین این دو مرد برای اولین بار قهوه خانه را در استانبول راه اندازی کردند.

- ابزار تهیه قهوه ترک
برای تهیه قهوه ترک از وسیله ای به نام جذوه یا جاذوه استفاده می شود که به آن قهوه جوش نیز گفته می شود و در جنس های مختلف در بازار موجود است. جذوه ظاهری شبیه شیرجوش دارد اما با این ویژگی که قطر دهانه آن نسبت به قطر کف آن کمتر است یعنی دهانه آن تنگ تر است تا قهوه در هنگام دم کشیدن به راحتی به سمت بالا آمده و کف کند. بهترین جنس جذوه مس است زیرا باعث انتقال حرارت یکنواخت شده و در نتیجه قهوه بهتر دم می کشد. جذوه در اندازه های یک، دو، سه نفره به بالا موجود است که شما بر حسب نیاز و تعداد نفرات می توانید آن را تهیه کنید.

- پودر مناسب قهوه ترک
همانطور که گفتیم قهوه ترک برای اولین بار با استفاده از قهوه ای که از یمن آورده شد، دم و تهیه می شد. دانه های قهوه یمن که امروزه به عنوان قهوه آفریقای جنوبی شناخته شده و به عربیکا معروف هستند و دقیقا به همین علت این دانه ها بهترین انتخاب برای تجربه طعم سنتی و اصیل قهوه ترک است. البته معمولا برای تنظیم عطر و طعم این قهوه، دانه های عربیکا و روبوستا را ترکیب می کنند. اما برای دم کردن قهوه ترک، آنهایی مناسب تر هستند که در صد عربیکا در آن ترکیب بیشتر باشد.

- آسیاب دانه قهوه
برای قهوه ترک باید دانه های قهوه به صورت کاملا نرم و ماسه ای آسیاب شوند. در واقع حالت ماسه ای پودر قهوه ترک به دلیل نوع خاص آسیاب ان می باشد. دانه های قهوه برای تهیه قهوه ترک توسط دستگاه های آسیاب صنعتی مخصوصی آسیاب می شوند تا کاملا ماسه ای و نرم شوند.

- طرز تهیه قهوه ترک
مقدار قهوه ترک به کیفیت و غلظت پودر قهوه و همچنین تعداد نفرات بستگی دارد. برای تهیه قهوه ترک برای یک نفر باید یک قاشق چایخوری پودر قهوه را با یک قاشق چایخوری سرخالی شکر یا شکر قهوه ای در صورت تمایل و یک فنجان آب سرد ترکیب کنید. برای اندازه گیری حجم آب سرد باید از فنجانی که می خواهید در آن قهوه سرو کنید، استفاده کنید. به ازای هر نفر یک فنجان آب سرد و یک قاشق چایخوری پودر قهوه به ترکیب خود اضافه کرده و روی حرارت ملایم گاز قرار دهید.
در هنگام جوشیدن بهتر است کف روی ان را برداشته و داخل فنجان قهوه های خود بریزد تا پس از سرو دارای کف باشد.
پس از جوش آمدن می توانید آن را به تنهایی یا به همراه شکلات میل کنید. در ترکیه این قهوه معمولا با مقدار آب سرو می شود که دلیل آن تازه نگه داشتن گلو قبل از نوشیدن قهوه می باشد.