اشتباهات خانم ها در پیر نشان دادن استایل (بخش دوم)

اشتباهات خانم ها در پیر نشان دادن استایل (بخش دوم)

  • گروه :مد و پوشاک
  • بازدید :266 نفر
اشتباهات خانم ها در پیر نشان دادن استایل (بخش دوم)
معروف‌ ترین طراح مد جهان، کوکو شنل می‌گوید: ” هر روزشما یک نمایش مد است و جهان سکوی کت والک آن است!”. هدف او ارتقای سطح اعتماد به نفس زنان و مردان برای شیک پوشی است. اما باید بدانید که فشن مثل شمشیر دو لبه می‌ماند. وقتی درست لباس بپوشید، خیلی خوب جلوه خواهید کرد ولی گاهاً بعضی اشتباهات استایل خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد.

در ادامه ...

8. بعضی جنس پارچه‌ها خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد
مانتو و لباس‌های جنس ژرسه و ریون نپوشید. این پارچه ریزش زیادی دارند و شما را بدهیکل نشان می‌دهد. حتی المقدور سعی کنید مانتو و لباس‌های آماده نپوشید و بیشتر پیش یک خیاط خوب بروید.
 
9. بلوز یقه اسکی خانم‌ها را پیر نشان می‌دهد
شاید بعضی‌ها راحت‌تر باشند برای اینکه چروک‌های روی گردنشان را پنهان کنند، لباس یقه اسکی بپوشند. ولی باید بگم نه… نه! یقه اسکی پیرتان می‌کند. یقه هفت پینشهاد آرایشیک به شما خانم شیک پوش است. چون نگاه را از گردن دور می‌کند و خیلی شیک‌ و جوانانه است.
 
10. با همراه مسن برای خرید لباس نروید
اصلاً مهم است که با کی به خرید می‌روید؟ متاسفانه بله! بعضی‌ها خیلی اعمال سلیقه می‌کنند. قرار نیست لباسی که به دیگری می‌آید برای شما هم مناسب باشد. با تمام احترامی که به نظر بزرگترها داریم، ولی بدانید که اکثر افراد مسن اغلب نظراتشان برای یک نسل قبل است و لباسی را پیشنهاد می‌کنند که شاید از مد رفته باشد.
 
11. خرید لباسی که سایزتان نیست شما را پیر نشان می‌دهد
اگر سایزتان ۴۴ است حتماً ۴۴ بخرید. فکر نکنید با 42 یا 46 لاغرتر یا چاق‌تر به نظر خواهید رسید. اگر به خاطر حاملگی یا بالا رفتن سن، لباس‌هایتان دیگر سایزتان نیست سعی نکنید به زور آن‌ها را بپوشید. بعضی‌ها فکر می‌کنند با یک گن خیلی تنگ یا پوشیدن کمربند مشکل را حل کرده‌اند. لطفاً لباس جدید تهیه کنید! البته منظورم لباس گران قیمت نیست. اگر خوش سلیقگی کنید، می‌توانید یک ست شیک و ارزان قیمت بخرید و جوان و شاداب به نظر برسید.
 
12. کفش‌ ظریف بخرید
کفش‌های کت و کلفت و پاشنه پهن و لژ گنده (و اصطلاحاً گوشتکوبی!) نپوشید. یک کفش ظریف و کمی نوک تیز ساده شما را شیک و جوان می‌کند. کفش کتونی لژدار و بند چسبی هم اصلاً مناسب نیست.
 
13. متناسب با سنتان لباس بپوشید
خیلی جوانانه، یا خیلی سنگین لباس پوشیدن خوب نیست. میانه رفتار کنید. مادری که مثل دخترش لباس بپوشد یا بر عکس قطعاً استایل غلطی دارد. در کل سعی کنید جو گیر نشوید و طوری لباس نپوشید که همه با یک نگاه بگویند خیلی وقت و فکر صرف استایلتان کرده‌اید.
 
14. درست روسری بپوشید
روسری تان را درست گره بزنید. روش‌های زیادی برای بستن شال و روسری وجود دارد. اگر شکل مادربزرگ‌ها روسری می‌پوشید سعی کنید از همین امروز روش‌های ساده و جدیدی را امتحان کنید. خانم‌های با حجاب شیک، جوان‌تر به نظر می‌رسند.
 
 

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...