انتخاب ادکلن سازگار با نوع پوست شما

انتخاب ادکلن سازگار با نوع پوست شما

  • گروه :مد و پوشاک
  • بازدید :166 نفر
انتخاب ادکلن سازگار با نوع پوست شما
کيفيت ادوکلن و تاثيرگذاري آن، هر دو به مسائل زيادي از جمله رژيم غذايي، محيط، ژنتيک و رفتارها (مثل فشارهاي عصبي ، سيگار کشيدن،...) بستگي دارد. اما يکي از مهمترين فاکتورها نوع پوست شما و درجه رطوبت آن است. هر چه پوست مرطوب تر (يا خشک تر) باشد، ادوکلن رايحه اي قوي تر (يا ضعيف تر) خواهد داشت.

پوست هاي چرب و مرطوب:
افرادي که پوست هايي با رطوبت و چربي زياد دارند، فعاليت شيميايي بدنشان بيشتر است. اين چربي اضافي روي سطح پوست مي تواند با ادوکلن ترکيب شده و عطر دوام بيشتري پيدا کند. اما اين چربي زياد ممکن است همچنين باعث شود که رايحه ي عطر تغيير کرده و به بويي ناخوشايند تبديل شود.
براي جلوگيري از اين مسئله، در طي روز از مقدار کمتري ادوکلن استفاده کنيد يا اينکه از ادوکلن هايي با بويي ضعيف تر يا عطرهايي که کمتر با عطر مشک و بيشتر با عطر ميوه ها و گل ها ساخته شده باشد استفاده کنيد. ادوکلن هايي که براي فصل تابستان ساخته شده اند براي مردهايي که پوست چرب دارند بهترين نعو به حساب مي آيد.
 
پوست هاي خشك و حساس:
ادوکلن بسيار سريعتر در پوست هاي خشک از بين مي رود، به همين دليل بايد مقدار بيشتري مورد استفاده قرار گيرد. هرچند، به خاطر وجود ترکيبي مثل الکل اتيل، استفاده زياد هم ممکن است باعث خشک کردن هر چه بيشتر و خراب کردن پوست شود. مسئله بسيار پيچيده اي است...
با دانستن اين مطلب، افرادي که پوست هايي خشک دارند بايد دنبال عطر هاي زمستاني باشند. اين ادوکلن ها عطر قوي تري دارند و در هواي خشک و سرد ماندگاري طولاني دارند.
 
پوست هاي حساس:
بزرگترين خطر براي مردهايي که پوست حساس دارند اين است که از ادوکلن هاي قوي استفاده کنند در حاليکه از ساير محصولات پوستي قوي نيز استفاده مي کنند. اگر پوستتان دچار آکنه و کهير است، بهتر است که ازاستفاده ادوکلن بعد از استفاده از افترشيو و اسپري بدن خودداري کنيد، به خاطر اينکه ممکن است باعث آلرژي شود.
 
افرادي که پوست حساس دارند مي توانند از همان قوانين مربوط به پوست هاي خشک در خريد ادوکلن استفاده کنند، اما بهتر است که ترکيباتي که در اين عطرها استفاده مي شود همه از مواد طبيعي باشند.
 
چند نکته ديگر:
براي گرفتن نتيجه مطلوب ادوکلن را به گلو، مچ ها، سينه و اطراف گردنتان بزنيد. اين قسمت ها بهترين نواحي هستند که عطر بتواند با چربي طبيعي بدن شما مخلوط شود. نکته ديگر اينکه قبل از لباس پوشيدن از عطر به پشت زانوهايتان هم بزنيد چون اين ناحيه رايحه را به خوبي منتشر مي کند. افراد بسياري عادت دارند که در آخر کار کمي هم از عطر روي لياسهايشان اسپري کنند، اما اين کار منع مي شود چون به لباس آسيب مي رساند.
 
و در آخر نکته ديگري اضافه مي کنيم و آن اين است که هيچ کس نبايد تا زماني که نزديکتان نشده است رايحه عطرتان را استشمام کند. اگر وارد اتاقي شديد و مردم پشت سر شما بو کشيدند، مشخص است که زياد از عطرتان استفاده کرده ايد. براي اطمينان به هر اندازه که مي توانيد مقدار کمتري استفاده کنيد. خانم ها دوست دارند شما را بو کنند، نه عطر کرستين ديور را!
 
سعي کنيد در انتخاب عطر هم مثل انتخاب صابون يا مرطوب کننده به پوستتان اهميت دهيد و با توجه به نوع پوستي که داريد، ادوکلنتان را تهيه کنيد.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...