دکمه سردست را چگونه ببندیم ؟

دکمه سردست را چگونه ببندیم ؟

  • گروه :مد و پوشاک
  • بازدید :1122 نفر
دکمه سردست را چگونه ببندیم ؟
دکمه سر دست یا سرآستین یک اکسسوری لوکس و شیک آقایان است. دکمه سر آستین از لحاظ تاریخی قبل از دکمه معمولی پیراهن اختراع و استفاده شده است. دکمه تزئینی ای کوچک ولی در عین حال مهم برای تیپ رسمی آقایان خوش پوش. امروز ما نحوه درست دکمه سر دست بستن و انواع آن را برایتان توضیح می‌دهیم.

برای زدن دکمه سر دست چه پیراهنی باید بپوشیم؟
پیراهن هایی که با آن دکمه سردست استفاده می شود را پیراهن فرانسوی می نامند. پیراهن مخصوص دکمه سر آستین، آستین دوبل دارد. این مدل پیراهن مردانه آستین های خاصی داشته و دکمه ندارد و به جای دکمه دو جفت جا دکمه دارد. سر آستین پیراهن مخصوص دکمه سر آستین دو برابر پیراهن عادی است و طوری طراحی شده که به بیرون تا شود. البته اگرپوشیدن مدل دوبل برایتان سخت است، می توانید پیراهن دکمه سر دست با آستین یک لایه که در بازار موجود است، بخرید.

نحوه درست دکمه سر دست بستن
اگر دکمه حالت متحرک یا لولایی دارد آن را خم نمایید تا به حالت خطی در بیاید. سپس دو لبه آستین را بر روی هم قرار دهید. البته در نوع فرانسوی باید ابتدا آستین را تا نموده و سپس چهار سوراخ را روی هم قرار دهید. سپس از قسمت بیرونی دکمه را وارد نمایید. قسمت انتها را به حالت اولیه یعنی ایستاده تغییر دهید تا دیگر خارج نشود. دقت کنید که نحوه قرار گرفتن دکمه سر آستین باید طوری باشد قسمت تزئینی آن به سمت خارج قرار گیرد.

دکمه سر دست را حتما با کت و شلوار رسمی بپوشید
هیچ گاه دکمه سر آستین را با پیراهن تنها نپوشید. کت و شلوار رسمی جز جدایی ناپذیر دکمه سر دست است.
 
دکمه سر آستین با چه چیزی ست می شود ؟
توصیه می شود دکمه سر دست را با گیره کراوات یا ساعت خود ست کنید تا تیپ شما تکمیل شود. همچنین می توانید دکمه سر آستین خود را با سنجاق یقه کت مردانه نیز ست کنید. اگر خوش شانس باشید می توانید یک ست انگشتر و دکمه آستین بخرید.

1. دکمه سر آستین مناسب داماد
اگر دوست دارید یک داماد باکلاس و شیک باشید، حتما شب عروسی دکمه سر آستین ببندید. دکمه سر آستین به استایل شما انرژی می دهد و شما را پولدارتر نشان خواهد داد! همچنین این اکسسوری لوکس، شما را از سایر مهمان ها متمایز می کند.  بهتر است شب دامادی، دکمه سر آستین با کراوات مشکی یا پاپیون مشکی پوشیده شود.

2. 
دکمه سر آستین مناسب رفتن به عروسی
این تیپ پیشنهادی آرایشیک برای رفتن به عروسی است. یک دست دکمه سرآستین طلا و یک سنجاق کت مردانه همان رنگی! یک دست کت و شلوار طوسی یا زغال سنگی را با کراوات طوسی و پیراهن سفید ست کنید. پوشت طرحدار طوسی کمرنگ برای کامل کردن این تیپ فوق العاده است.
 
3. دکمه سر آستین برای قرارهای کاری
اگر از مدیران رده بالا هستید، دکمه سر آستین را برای قراردادهای مهم فراموش نکنید. دکمه سر آستین ظریف این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده و استایل ایشان زبان زد شده است. می‌توانید دکمه سر آستین را با گیره کراوات خود ست کرده و یک کت طرحدار رنگ روشن تر بپوشید.


عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...