راز های شگفت انگیز جوانی برای خانم ها ( بخش اول )

راز های شگفت انگیز جوانی برای خانم ها ( بخش اول )

  • گروه :آرایشی و بهداشتی
  • بازدید :347 نفر
راز های شگفت انگیز جوانی برای خانم ها ( بخش اول )
متأسفانه هیچ کس نمی تواند ساعت را برای همیشه عقب نگه دارد، برای اینکه همیشه جوان بماند. برای جوان ماندن ، چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا روند پیری را دیر تر طی کنید و جوان تر بمانید. خبر خوب برای شما این است که شما می توانید، بدون نیاز به جراحی و لوازم آرایشی و یا خرج کردن پول زیاد روش های ضد پیری را بکار بگیرید .با رعایت این ده راهنمایی عقلانی و کاربردی در زندگی ، که با رعایت آنها جوان تر  و شاداب تر بمانید.

1. جوان فکر کن
ثابت شده است که تفکر جوان و داشتن افکار شاداب و زنده به شما کمک خواهد کرد که به مدت طولانی تری جوان بمانید و از زندگی لذت ببرید. محبت کنید و مهربان باشید. در مطالعات ثابت شده،  نشان می دهد که افراد مسن، افرادی هستند که خود را سالم نمی دانند و افکار شاداب ندارند و عملا در جوانی هم از هم سن و سال های خود مسن تر دیده می شدند و شاداب نبودند.
 
2. استفاده هر روزه از کرم ضدآفتاب 
یکی دیگر از نکات مثبت در مورد چگونگی جوان ماندن به مدت طولانی، استفاده هر روزه از کرم های ضد آفتاب است. کرم ضد آفتاب نه تنها برای جلوگیری از آفتاب سوختگی است؛ یلکه، پوست شما را از ایجاد لکه‌ها و چین و چروک‌هایی روی پوست محافظت می کند. همانطور که هر روز دندان هایتان را تمیز می کنید در استفاده از کرم ضد آفتاب هم باید مصر باشید . تقریبا ۸۰ درصد از نشانه های قابل مشاهده پیری در چهره فرد، به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید است. حتی نوری که از طریق  پنجره یا نوری که در یک روز ابری به وجود می آید، باعث افزایش اثر تابش خورشید می شود.

3. بلند شوید و فعالیت کنید
نکته مهم بعدی در مورد چگونگی جوان ماندن به مدت طولانی این است که، بلند شوید و فعالیت کنید. ورزش منظم بدن، هم ذهن شما را فعال تر می کند هم روند سرعت پیری را کاهش می دهد. بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که حتما بیست دقیقه ورزش را برای سه بار در هفته داشته باشید. این به اندازه کافی برای حفظ عضلات و تعادل وزن شما لازم  است. ورزش همچنین مغز شما را فعال تر خواهد کرد. مطالعات نشان داده است، که افرادی که تنها ده دقیقه در روز راه می روند، احتمال ابتلا به بیماری آلزایمر  در آنها ۴۰٪ کمتر از بقیه  است.
 
4. خواب کافی داشته باشید
کمبود خواب روند پیری را تسریع می کند، بنابراین اطمینان حاصل کنید که هشت ساعت خواب خوب را در شب داشته باشید. ما می توانیم به اندازه کافی فعالیت روزانه داشته باشیم، در صورتیکه که خواب کافی هم داشته باشیم. یک مطالعه نشان می دهد که زنان میانسالی که به طور منظم خواب هشت ساعت ساعت، را  در شب داشتند، بدن هایی سالم تر و قوی تر نسبت به به بقیه هم سن و سالان خود داشتند.
 
5 . بیشتر اسید های چرب امگا ۳  بخورید
یکی دیگر از نکات مثبت در مورد چگونگی جوان ماندن به مدت طولانی، خوردن اسیدهای چرب امگا ۳ است. چربی های سالم، امگا ۳ که در آجیل، دانه و ماهی قزل آلا یافت می شوند، برای پوست و مو بسیار مناسب هستند و به کاهش التهاب بدن کمک می کنند که باعث کاهش علائم پیری می شود. اسیدهای چرب امگا ۳ همچنین به حفظ قدرت استخوان های شما کمک می کند، که به این معنی است که شما قادر خواهید بود برای مدت طولانی فعال نیز باشید.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...