روش های مراقبت از پوست در هنگام خواب

روش های مراقبت از پوست در هنگام خواب

  • گروه :آرایشی و بهداشتی
  • بازدید :331 نفر
روش های مراقبت از پوست در هنگام خواب
زمانی که شما خواب هستید بدنتان فعالیت های بسیاری انجام می دهد.  هنگام بیدار شدن از خواب و تجدید آرایش خود  باید یک یا همه روش های درمانی ذکر شده  را برای بدن خود به کار بگیرید.
1.   پاک کردن کامل آرایش صورت:
به گفته ی خانم Leslie Munsell موسس سایت زیبایی  ، یکی از کارهایی که باعث خوشحالی و شادی زمان بیدار شدن از خواب می شود ، پاک کردن کامل آرایش قبل از خواب ، مانند ریمل باقی مانده در مژه و ابرو و رنگ لب می باشد. با این کار منافذ پوست تمیز شده و از چربی و کثیفی پاک می شود.

2. استفاده از دو بالش:
برای جلوگیری از پف کردگی می توانید سر خود را روی دو بالش قرار دهید. و یا اینکه در زیر تخت خود یک تکه چوب 2 یا 4 اینچی قرار دهید . در این زمان نیروی گرانش به شما کمک می کند که غدد لنفاوی و مایعات مانند خون در زیر چشمان شما انباشته نشود. این نظریه را هنرمند مشهور آرایش Dimitri James که بنیان گذار فن آرایشی و بهداشتی Skinn بود ، مطرح کرد.
 
3. درمان لک با استفاده از ماسک پاکسازی:
شما می توانید برای درمان جوش و آکنه از این روش استفاده کنید. Diane De Fiori, MD ، متخصص پوست ، در کلینیک درمان Rosacea  در ملبورن استرالیا  این روش را بکار گرفت.  تمدید زمان  استفاده از این روش نتایج بسیار خوبی را در برداشت.
 
4. استفاده از دستگاه بخور:
با استفاده از دستگاه بخور می توانید موانع رطوبت هوا مانند سرامیدها و کلسترول را که برای پوست شما مضر است از بین ببرید و با این کار پوست خود را مقاوم و با طراوت می کنید. زمان استفاده از دستگاه بخور ، می توانید همزمان از کرم مرطوب کننده و کرم های ضد آفتاب و آرایشی هم استفاده کنید.
 
5. استفاده از کرم مخصوص دست:
دست خود را با یک کرم ساده مرطوب کنید. این کار پوست دست شما را ضخیم کرده و ناخن شما را حفظ خواهد کرد. همیشه هنگام صبح از بهترین کرم برای دست خود استفاده کنید. قرار گرفتن در طول روز در معرض هوای خشک و شستشوی بیش از اندازه دست ها موجب خشکی پوست شما می شود. پیشنهاد ما به شما این است که هر بار که دست خود را با آب می شویید ، پس از آن از کرم مخصوص دست استفاده کنید. بنیان گذار علم پوست شناسی ، Krant, MD می گوید :« با شستن پوست در هنگام شب برخی از آسیب های پوستی خنثی می شود ، و لایه های پوستی و ناخن ها حفظ می شوند، بطوری که با مرطوب کردن آنها ، پوست و ناخن محکم تر و قوی تر شده و کمتر آسیب خواهند دید.
 
6. خوابیدن بر روی بالش های لوکس و تجملی:
موهای خود را با شامپو بدون سیلیکون بشویید و از بالش ابریشمی برای خوابیدن استفاده کنید. این کار باعث سلامت کامل موهای شما خواهد شد. الیاف بکار رفته در بالش های پنبه ای در برابر تار موی شما بسیار ضخیم و خشن هستند. آیا شما تمایل ندارید که از بالش های ابریشمی استفاده کنید؟ با تغییر دادن پارچه یا الیاف کتانی بالش خود هر دو روز یک بار می توانید موهای خود را بهبود دهید.
 
7. بستن گیره موهایتان به سمت عقب:
موهای شما اغلب چرب و کثیف است که با قرار گرفتن بر روی بالش و صورتتان می تواند سبب ایجاد جوش در صورتتان شود. موهای خود را ببافید و با یک گیره آن را به سمت عقب ببندید. در این حالت زمانی که شما می خواهید بخوابید موهایتان از چهره شما فاصله دارد.
 
8. زود خوابیدن:
خواب خوب می تواند تأثیر خوبی در چهره شما داشته باشد. کم خوابی می تواند لک های تیره ای در پوست شما ایجاد کرده و سیستم گردش خون را به خطر بیندازد ، و خون های راکد در مویرگ های چشم که به دلیل کمبود خواب بدرستی تخلیه نمی شوند را به جریان بیندازد .Renée Rouleau ، شخصیت مشهور، می گوید : « کمبود خواب چهره شما را رنگ پریده و خسته می کند و گردش خون را در بدن شما با اختلال مواجه می سازد.»
 
9. استفاده از کرم لایه بردار:
Teresa Stenzel ، مدیر آموزش کارخانه  Bioelementsمی گوید: « زمانی که شما خواب هستید پوست در حال فعالیت است تا خود را احیا کند. »  هنگام خواب بهترین زمان برای استفاده از  کرم لایه بردار است، مواد تشکیل دهنده آن به مرور زمان جذب پوست شده و آسیب های ناشی از مواجهه شدن با اشعه ماوراءبنفش و آسیب های محیطی را برطرف می سازد.
 
10 . استفاده از کرم دور چشم:
بدون شک شما هم هزاران بار شنیده اید که کرم چشم بسیار مهم است. از همین حالا  از کرم مرطوب کننده و کرم دور چشم استفاده کنید. ( حتی اگر 20 سالتان باشد). در هنگام صبح که شما به اطراف خود می غلتید و از خواب بیدار می شوید پوست شما چاق و پف کرده خواهد شد.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...