شیر و زیبایی پوست

شیر و زیبایی پوست

  • گروه :آرایشی و بهداشتی
  • بازدید :331 نفر
شیر و زیبایی پوست
زیبایی پوست رابطه مستقیمی با سلامتی ما دارد. مواد غذایی تاثیر زیادی در زیبایی پوست ما دارند در بین این مواد غذایی فواید شیر برای پوست و زیبایی آن بسیار است.شیر به دلیل داشتن کلسیم و پروتئین برای سلامتی و استحکام استخوان ها و همچنین عضله سازی و  تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش استرس یک نوشیدنی معجزه آسا است.

فواید شیر برای زیبایی پوست صورت

1. باعث کاهش چروک های پوست می شود.
شیر حاوی مقدار زیادی ویتامین D است.ویتامین D باعث افزایش تولید کلاژن در پوست می شود.همان طور که می دانید کمبود کلاژن باعث چروک و پیر شدن پوست می گردد.به همین دلیل شما می توانید با نوشیدن شیر روند پیری پوست خود را به تعویق بیاندازید.
 
2. باعث بهبود رنگ پوست می شود.
شیر ،باعث بهبود و آرامش پوست شما می شود.بسیاری از سالن های زیبایی برای درخشان شدن و شفاف شدن پوست از شیر استفاده می کنند.شیر به دلیل داشتن مینرال و ویتامین باعث بهبود رنگ پوست شما می شود.
 
3. شیر ،تمیز کننده فوق العاده
شیر باعث پاکسازی و تمیز شدن پوست می شود.شیر یاعث از بین رفتن چربی اضافه در پوست صورت می شود.برای این منظور مقداری شیر را به پنبه آغشته کنید و به آرامی صورت خود را مالش دهید.بعد از ۵ دقیقه صورت خود را با آب بشویید و تفاوت را احساس کنید.پوست شما شفاف و نرم می شود.
 
4. با B12 مشکلات پوستی شما را درمان می کند.
شیر حاوی ویتامین B۱۲ است.یک لیوان شیر در طول روز نصف احتیاج شما به ویتامین B۱۲ را تامین می کند.اما فایده ویتامین B۱۲ برای پوست چیست ؟ویتامین B۱۲ دارای فواید بسیاری برای پوست ،موها و ناخن است.و مشکلات پوستی از قبیل پوست خشک ،اگزما ،قرمزی و غیره را برطرف می کند.
 
5. باعث کوچک شدن منافذ پوست می گردد.
برای کوچک کردن منافذ پوست صورت ،شیر بهترین گزینه است.نه تنها شیر بلکه دیگر محصولات لبنی نیز برای کوچک کردن منافذ پوست مفید هستند.
 
6. روند پیری پوست را کاهش می دهد.
شیر به دلیل داشتن پروتئین ،کلسیم ،سلنیوم با رادیکال های آزاد پوست مبارزه می کند.رادیکال های آزاد باعث آسیب های زیادی به پوست می شوند.شیر به همین دلیل باعث کاهش روند پیری پوست وجوان ماندن آن می شود.
 
7. باعث مرطوب شدن پوست می گردد.
شیر به طور طبیعی باعث مرطوب شدن پوست می گردد.نوشیدن شیر در طول روز رطوبت مورد نیاز آن را و آب کافی به پوست را تامین می کند.علاوه بر آن می توانید از ماسک هایی حاوی شیر نیز استفاده کنید.
 

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...