مدل مو متناسب با صورت شما ؟!

مدل مو متناسب با صورت شما ؟!

  • گروه :مد و پوشاک
  • بازدید :1318 نفر
مدل مو متناسب با صورت شما ؟!
خانم‌ها عاشق تغییرند، خصوصاً تغییر رنگ و مدل مو! وقتی خانمی مدل مویش را به کلی تغییر می‌دهد، اصطلاحاً آماده است که دنیا را عوض کند! اما سوال این است که چه مدل مو به صورت من می‌آید. بله. لزوماً هر مدلی شاید مناسب چهره شما نباشد و بعضی مدل‌ها شما را خشگل‌ تر می‌کند. جواب این سوال ساده است. ما در این پست انواع صورت و مدل مو مناسب آن را  توضیح می‌دهیم. به طور کلی چند شکل اصلی صورت داریم.

1. صورت کشیده
مدل مو صورت دراز زنانه متنوع است و اکثر مدل‌ها به شما می‌آید. پیشنهاد آرایشیک مدل موی بلند برای صورت کشیده است. اگر علاوه بر صورت کشیده، پیشانی بلندی هم دارید، بهتر است چتری بگذارید. سعی کنید برای مدل دادن به مو آن را ببافید. شینیون‌های ساده هم به صورت لاغر و کشیده می‌آید.

2. صورت گرد
اگر صورت گرد دارید، باید کاری کنید تا کشیده تر به نظر برسد. پس قد مویتان نباید بلندتر از چانه تان باشد. برای صورت گرد زنانه، مدل کوتاهی مو بهتر است قد متوسط داشته باشد. به طوری که قد مو کمی پایین تر از چانه باشد. مدل مو صورت گرد زنانه به پیشنهاد آرایشیک، دم اسبی است. پس اگر صورت گرد و تپل دارید، آن را پشت سرتان جمع کنید. موی فر درشت بلند و مدل موی کوتاه باب هم به صورت گرد میاید.

3. صورت قلبی
دقت کنید که موی کوتاه زیاد به صورت قلبی شکل نمی‌آید و صورت شما را پهن تر نشان می‌دهد. پس مدل مو مناسب صورت قلبی زنانه، موی بلند است. البته به این معنی نیست که تنوع و تغییر را کنار بگذارید. شما مختارید هر چند وقت یکبار خود را تحویل بگیرید و یک مدل موی جدید انتخاب کنید. پس این نکات صرفاً برای روزهای خاص و مهم مثل روز عروسی یا مهمانی‌های مهم است. در ضمن موی فر خیلی به صورت قلبی می‌آید. پس اگر مویتان لخت است، برای مهمانی‌ها می ‌توانید موی خود را فر کنید.

4. صورت مربعی
به صورت‌هایی که در آن استخوان چانه و فک مشخص است، صورت مربعی می‌گویند. به صورت‌های چهارگوش و اصطلاحاً زاویه دار، موی بلند با قد متوسط زیاد نمی‌آید، چون صورت را پهن‌تر نشان می‌دهد. مدل مو صورت مربعی زنانه، بهتر است کوتاه باشد. مدل موی کوتاه باب چتری دار برای صورت مربعی خیلی شیک است. حالت موی مناسبش هم لخت است. البته اگر دوست دارید موی خود را بلند کنید، مدل موی بلند چتری دار را انتخاب کنید. موی فر متوسط با چتری هم به صورت مربعی می‌آید. اگر شینیون انتخاب شما است، یک مدل شینیون شل از آرایشگر خود بخواهید تا به صورت شما بیاید.

5. صورت الماسی
صورت الماسی صورتی است که پیشانی بزرگ و پهن دارد و چانه آن نوک نیز است. مدل موی مناسب صورت الماسی، موی بلند یا متوسط است. بهتر است فرق کج بگذارید و اگر مویتان فر است، اگر چتری بگذارید خشگل تر می‌شوید . البته اگر موی کوتاه می پسندید، بهتر است بدانید که مدل موی کوتاه پیکسی به صورت الماسی میاد. ‌

6. صورت مثلثی
به مدل صورت مثلثی یا اصطلاحاً V شکل که چانه تیز و دراز دارد، هر دو مدل موی کوتاه و بلند می‌آید. در کل مدل مویی انتخاب کنید که توجه را بیشتر به چشم‌ها و گونه‌هایتان جلب کند. مدل موی لیر به صورت مثلثی می‌آید. فر متوسط هم با این صورت همخوانی دارد البته اگر دم اسبی دوست دارید، دم اسبی یک طرفه ببندید.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...