معیارهای انتخاب عینک آفتابی مناسب ( بخش دوم )

معیارهای انتخاب عینک آفتابی مناسب ( بخش دوم )

  • گروه :مد و پوشاک
  • بازدید :203 نفر
معیارهای انتخاب عینک آفتابی مناسب ( بخش دوم )
اگر تصورتان از خریدن عینک آفتابی مناسب امتحان کردن انواع آنها و خیره شدن در آینه است، باید بگم در اشتباهید!  این دستورالعمل­ها شما را در انتخاب کردن به یک سطح دیگر می‌­برد. تاکنون به حفاظت UV عینک‌­ها فکر کردید؟ به طول عمر آنها چطور؟ به قابلیت دیدشان؟ به شکل سرو صورتتان چطور؟ خریدن عینک آفتابی بیشتر از یک انتخاب ساده است.
 
و ما در ادامه نکاتی که باید به آن توجه کرد  :
 
به فرم صورتتان برای انتخاب عینک آفتابی دقت کنید
 
- صورت بیضی شکل :
معمولا این نوع صورت ها شکل بی نقصی دارند و می توانند هر نوع استایل عینکی رو استفاده کنند. از فریم های خیلی ضخیم یا خیلی نازک دوری کنید. هرگز فریم های پهن تر از صورتتون هم انتخاب نکنید.
 
- صورت مربعی شکل : 
چون این شکل صورت خیلی صاف و خط فک و لب‌ها مشخص می­‌باشند، عینک­های گرد برای توازون با این ویژگی­­ها را انتخاب کنید. مطمئن باشید فِریم­ها خیلی ضخیم نباشند. سعی کنید عینک­ه‌ای آفتابی پهن­تر انتخاب کنید و از عینک­های آفتابی مستطیلی با گوشه­ های تیز دوری کنید.
 
-صورت گرد :
 این نوع صورت ها، گونه ها و چانه تپل تری دارند. عینک های آفتابی مربعی یا چند گوشه انتخاب کنید که طرح زاویه ای برای تعادل با این ویژگی ها می باشند. دنبال فریم های ضخیم تر باشید.
 
- صورت کشیده :
عدسی های بزرگتر و فرم چند گوشه برای تعدیل کردن صورت کشیده انتخاب کنید. عینک های دوباره رواج یافته و عینک های ورزشی رو هم می توان در نظر گرفت.
 
- صورت مسطح : 
عدسی های تاریک تر و فریم هایی که خطوط صورت را برجسته کند انتخاب نمایید. رنگ های روشن قیافه را واضح تر می کند.
 
معیار سوم : انتخاب معقولانه رنگ عدسی عینک آفتابی
 
- عدسی خاکستری : 
بدون اثرگذاری روی تضاد یا انحراف رنگ ها شدت نور را کاهش می دهد.
 
- عدسی‌­های قهوه‌ای :
 اندکی تمایز را با مسدود کردن مقداری از نور آبی افزایش می‌دهند. همچنین به طور کلی برای شکار در نور روشن خوب است.
 
- عدسی‌­های زرد یا کهربایی :
 به طور قابل توجهی تضاد را افزایش می­دهند به دلیل اینکه آنها همه یا بیشتر نور آبی را مسدود می­کنند و محبوب شکارچی­ها است که از این منظر سود می­برند وقتی به هدف در مقابل آسمان نگاه می­کنند. عینک آفتابی با عدسی زرد برای هر نوع فعالیتی که نیاز به تشخیص رنگ باشد (مثل رانندگی) نامناسب است.آنها برای ورزشهای برفی مناسب هستند.
 
- عدسی قرمز یا نارنجی :
برای ورزش های برفی اما تنها در روزهای ابری مناسب است. اگر شما یک شکارچی باشید عدسی های نارنجی، مناسب برای هدف های خاکی در پس زمینه های باز می باشد.
 
- عدسی بنفش : 
برای شکارچی هایی مناسب است که نیاز به دیدن هدف های خاکی در پس زمینه سبز رنگ دارند.
 
-عینک های مسی :
نور شدید آسمان و چمن را برای یک گلف باز کم میکند که خیلی کاربردی است.
 
- عینک های آ بی و سبز :
این عینک ها تضاد را با توپ تنیس زرد رنگ را افزایش می دهند.
 
انحراف لنز عینک آفتابی را بررسی کنید
عدسی ها را به سمت لامپ فلورسنت نگه دارید. همانطور که عینک آفتابی را بالا و پایین حرکت می دهید بررسی کنید که انحراف موجی اتفاق نیوفتد. اگر انحرافی ندیدید نشانه خوبی است.
 
معیار چهارم : انتخاب کردن عینک آفتابی با عدسی مرغوب
 
- عدسی های مقاوم و ضد خش
عینک­های خراشیده شده عینک­های بیخودی هستند. عدسی­های ساخته شده از پلی اورتانNXT  مقاوم در برابر ضربه، انعطاف پذیر، سبک وزن هستند و وضوح نوری زیادی دارد. اما بسیار گران اند. شیشه سنگین­ تر و گران است و اگر بشکند خرد می­شود.
پلی کربنات مقاوم در برابر خش نیست و وضوح نوری کمتری از پلی اورتانNXT یا شیشه دارد اما ارزان­تر است.پلی امین ماده کمتر استفاده شده ای است که شیشه­ای با وضوح نوری بالا و بدون خطر خرد شدگی فراهم می­کند.
 
تفاوت های عمده ای در مقاومت در برابر خش عدسی­های پلی کربنات وجود دارد که وابسته به پوشش سخت اعمال شده در طول ساخت آن می­باشد.
اکریلیک همچنین ارزان هست اما حداقل وضوح و پایداری دارد. آنها شکننده هستند وقتی در معرض حرارت قرار می­گیرند و اغلب تغییر شکل می­دهند. بهترین انتخاب، جنس شیشه یا مواد لاکی می­‌باشد.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...