چرا نباید از کفش پاشنه بلند استفاده کنیم؟

چرا نباید از کفش پاشنه بلند استفاده کنیم؟

  • گروه :مد و پوشاک
  • بازدید :312 نفر
چرا نباید از کفش پاشنه بلند استفاده کنیم؟
از سالیان گذشته، کفش‌های پاشنه بلند همواره یکی از گزینه‌های اصلی در کمد لباس خانم‌ها بوده است. استفاده از این نوع کفش‌ها عمدتا در میان کسانی که از کوتاهی قد رنج می‌برند دیده شده است.
 
متاسفانه، طبق نتایج مطالعات انجام شده، مشخص شده که این نوع کفش ها آثار جبران ناپذیری را بر روی پا می‌گذارد.
 
خوشبختانه همچنان مدل‌های زیبای بسیاری با کفی تخت وجود دارند که شما را از پا درد آخر شب ناشی از استفاده از کفش‌های پاشنه بلند نجات خواهند داد.
 
علاوه بر این مسائل نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته مدرن نیز پوشیدن این نوع کفش‌ها توجیه منطقی ندارد.
- اثرات جبران ناپذیر بر روی اعصاب و تاندون آشیل پا

بر اساس تحقیقی در دانشگاه متروپلیتن منچستر انگلیس، پوشیدن کفش پاشنه بلند باعث می شود گروهی از فیبرهای عضلانی در ساق پا آسیب دیده و فشار زیادی به تاندون آشیل پا که وظیفه اتصال عضلات ساق به پاشنه پا را دارند، وارد شود. این آسیب ها باعث کاهش دامنه حرکت در مچ پا خواهد شد.
- پوشیدن کفش پاشنه بلند منجر به کمر درد خواهد شد: 
پاها یکی از حساس ترین نقاط بدن هستند که بسیاری از اعضای دیگر بدن نیز به آن اتکا می کنند. پوشیدن کفش هایی که به خوبی از پاها محافظت نمی کنند، می توانند باعث دردهایی جانبی از جمله کمر درد شوند.

 سوء استفاده جنسیتی از کفش های پاشنه بلند

آیا می دانستید هیچ بازیگر زن هالیوودی حق ندارد در خلال مراسم های سالانه و یا رونمایی فیلم از کفش های معمولی استفاده کند، مگر اینکه توجیهی پزشکی داشته باشد؟ این نوع نگاه به زن نه تنها در چنین رویدادهایی، بلکه در محل کار، رفت و آمد روزانه به نقاط مختلف و ... وجود دارد. مراقب پیغام هایی که به وسیله پوشیدن لباس های مختلف، هر چند غیرتعمدی به اطراف خود ارسال می کنید، باشید.

- کفش های پاشنه بلند پیام خوبی ندارند: 

تحقیقات نشان داده اند که پوشیدن کفش پاشنه بلند موجب کشش جنسی بیشتری می شود. طی تحقیقی در سال 2014، ثابت شد زن هایی که کفش های پاشنه بلند می پوشند 92 درصد و کسانی که از کفش های پاشنه تخت استفاده می کنند، 62 درصد از توجه جنس مخالف را به خود جلب می کنند.

- از دست رفتن اعتبار در محل کار: 

پوشیدن کفش پاشنه بلند توسط کسانی که مقام اجرایی بالایی در محل کار خود ندارند باعث جلوگیری از پیشرفت و از دست رفتن اعتبار آن ها می شود. به خصوص در حوزه هایی همانند تکنولوژی، پوشیدن کفش های پاشنه بلند باعث ایجاد فاصله ای فاحش میان کارکنان شده و نمادی از فمینیسم محسوب می شود.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...