چگونه بی ارایش فردی جذاب باشیم ؟ ( بخش اول )

چگونه بی ارایش فردی جذاب باشیم ؟ ( بخش اول )

  • گروه :مد و پوشاک
  • بازدید :148 نفر
چگونه بی ارایش فردی جذاب باشیم ؟ ( بخش اول )
می خواهد بدون اینکه هر روز مدت زمانی را صرف آرایش کنید فردی جذاب باشید؟ خوب، شما می توانید بدون آرایش هم زیبا و دوستن داشتنی باشید. با خواندن مقاله زیر زیبایی طبیعی خود را به حداکثر برسانید و یک فرد جذاب باشید.

بخش اول
  • از پوست خود مراقبت کنید
1. یکی از مهم ترین جنبه های حفظ ظاهر پوست حفظ مرطوب بودن و خشک نشدن آن است. مطمئن شوید که روزانه حداقل 8 تا 10 لیوان آب می نوشید. در فصل تابستان افراد تمایل به نوشیدن آب بیشتری به نسبت زمستان دارند، ولی حتی در زمستان اگر احساس تشنگی نداشتید روزی حداقل 7 لیوان آب را مصرف کنید. اگر زیاد از آب خوشتان نمی آید و برایتان جالب نیست می توانید از چای سبز یا دیگر نوشیدنی هایی که گرم هستند استفاده کنید. فقط حواستان باشد آب به میزان کافی به پوستتان برسد.

2.در برنامه روزانه خود شستن صورت را قرار دهید. اینکه پوست شما همیشه آبدار و تمیز باشد، به خوبی از آن رسیدگی شود تفاوت زیادی در ظاهر شما ایجاد می کند.

3. از یک پاک کننده ملایم صورت استفاده کنید. این مرحله بسیار مهم است چون باعث می شود پوست شما نرم باشد. به میزان کافی پاک کننده در میان کف دست خود قرار دهید و آن را روی صورتتان به کار ببرید. داخل صورت را به صورت حرکات دورانی ماساژ دهید و زیاد البته به پوست خود سخت نگیرید. پیشانی، گونه ها، بینی، چانه و مناطق اطراف چشم را فراموش نکنید و زمانی که پاک کننده را به چشم نزدیک می کنید آن ها را ببندید. به مدت 5 الی 10 دقیقه صورت خود را ماساژ دهید و سپس با استفاده از یک دستمال نخی مرطوب، صورت خود را پاک کنید.

4. اگر پوستی چرب دارید،  بعد از استفاده از تمیز کننده از لوسیون منقبض کننده استفاده کنید. اندکی از این لوسیون را روی یک پارچه نخی بریزید و آن را روی تمامی بخش های صورت خود بکار ببرید یا هرجا که احساس می کنید بیشتر چرب است. این امر باعث می شود پوست شما برای مدت بیشتری شاداب باشد.

5. اگر پوست خشکی دارید می توانید از منقبض کننده ( سفت کننده یا Toner ها ) استفاده کنید، گرچه این امر می تواند آنقدر هم فکر خوبی نباشد چون باعث خشکی حتی بیشتر پوست می شود. شما باید از منقبض کننده اکثرا در تابستان زمانی که هوا بیشتر رطوبت دارد استفاده کنید.

6. اکسفولیاسیون یکی دیگر از مهم ترین قسمت های مراقبت از پوست شما به شمار می رود ولی شما نمی توانید همانند با پاک سازی، مرطوب سازی و سفت کردن پوست آن را هرروز به کار ببرید. شما هفته ای یکبار اگر پوست نرمال تا خشک، و هفته ای دو بار اگر پوست چربی دارید می توانید این کار را انجام دهید.

7. برای اکسفولیاسیون پوستتان یک اسکراب عالی تهیه کنید و آن را به آرامی روی پوست خود بکار ببرید و ماساژ دهید. خیلی آن را روی پوست فشار ندهید چون باعث می شود پوست آزرده و قرمز شود. زمانی که شما در حال ماساژ دادن هستید می توانید پوست خود را بشورید و فورا با یک حوله نرم یا نخی آن را با آرامی تمام خشک کنید. آرام ضربه زدن روی حوله برای خشک کردن پوست باعث می شود رطوبت روی پوست شما باقی بماند.

8. حالا وقت مرطوب کننده ها فرا می رسد. شاید فکر کنید با آنکه پوستی چرب دارید چرا نیاز به مرطوب کننده برای پوست خود دارید ؟ خوب فکر کنید اگر پوستتان را مرطوب نکنید، آیا حتی اگر ارایش بکنید، پوستی شاداب و زیبا خواهید داشت ؟ البته که نه ! بنابراین باید برای حفظ ظاهر و شادابی پوست خود از مرطوب کننده استفاده کنید.
 
 
9. مرطوب کننده ای عالی برای پوست خود پیدا کنید. انواع مختلف مرطوب کننده در بازار وجود دارد. اگر نمی دانید از کدام یکی باید استفاده کنید باید انواع مختلفی را امتحان کنید. بسته به نوع خشک یا چرب بودن پوست خود مرطوب کننده درست و مناسب را حتما انتخاب کنید.


 

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...