چگونه طراح مد شویم ؟ ( بخش دوم )

چگونه طراح مد شویم ؟ ( بخش دوم )

  • گروه :مد و پوشاک
  • بازدید :166 نفر
چگونه طراح مد شویم ؟ ( بخش دوم )
بخش سوم: شناخت مشتری و بازار کار
1. نیاز مشتری های خود را شناسایی کنید.
- واقع بین باشید: اگر در منطقه ای زندگی می کنید که هوا بسیار گرم است، فروش یک کاپشن اسکی چندان آسان نخواهد بود. به اطراف خود نگاه کنید. آدم های واقعی در دنیای پیرامون شما به چه چیزی نیاز دارند.
- موضوع قابل توجه دیگر، ردگیری گرایش های جامعه است که اگر به موقع شناسایی شود می تواند سودمند باشد.
- فرمول جادویی شما می تواند ترکیب سادگی، کیفیت، تناسب و نوآوری باشد.

2. 
از رقبای خود الهام بگیرید.
- آنچه دیگر طراحان و برند های مطرح به بازار عرضه می کنند در کنار سال ها تجربه، به شناخت آنها از بازار بر می گردد که تنها با صرف وقت و هزینه ی بسیار حاصل شده است.  به نوع پارچه های مصرفی، برش، میزان راحتی، خنکی و حتی جزئیاتی مانند سایز زیپ و رنگ بندی توجه کنید.

3. 
غرور خود را کنار بگذارید و خود را برای حذف ایده آل های ذهنی آماده کنید.
بیش از اینکه به شهرت در زمینه مد فکر کنید به نیاز های واقعی بازار فکر کنید. اینکه طراحی در اصطلاح "با حال و خفن" به نظر برسد بد نیست اما توجه به این موضوع که جامعه چه چیزی را می پسندد و یا آماده پذیرش چه نوع نوآوری هایی در طراحی است، برای موفقیت حیاتی است. 

4. از رقبای خود پیشی بگیرید.
با نگاهی به لیست موفق ترین برندهای جهانی در صنعت مد حالا می توان Zara و H&M رادر رده ای بسیار بالاتر از دیگر برند های با سابقه دید. ایده ی هوشمندانه شما برای پیشی گرفتن از رقبا چیست ؟ موفقیت یک تصور نسبی است. شاید در آغاز برای شما فروش تنها 5 دست لباس موفقیت محسوب شود. اهداف خود را متناسب با توانایی، شهرت و بازاری که در دسترس است تعیین کنید.

بخش چهارم: آمادگی برای موفقیت

1. دانش خود را در زمینه ی "تجاری" صنعت مد و لباس افزایش دهید.
2. 
دانش خود را در زمینه ی "مدیریت مالی" یک کسب و کار افزایش دهید.
3. 
به دنبال یک شغل در زمینه ی طراحی لباس باشید.

بخش پنجم: ارزیابی مهارت ها و ورود به صنعت لباس

1. نقاط قوت و ضعف مهارت ها و ویژگی های شخصیتی خود را صادقانه ارزیابی کنید.
لازم است به این نکته توجه کنید که طراح مد و لباس بودن مناسب شما است اگر: قصد دارید که زندگی خود را تماما وقفش کنید، به احساس تردید و ناامنی اهمیتی نمی دهید. 
ولی طراح مد و لباس بودن مناسب شما نیست اگر:نمی توانید استرس خود را به خوبی مدیریت کنید، از احساس تردید و ناامنی متنفرید، به دنبال یک موقعیت شغلی آرام به دور از بالا و پایین های زیاد هستید، نیازمند تحسین دیگران از تلاش هایتان هستید، برای ادامه راه به راهنمایی های زیادی نیاز دارید، از شرایط مالی ناپایدار متنفرید و علاقمندی های بسیار دیگری در زندگی دارید.

2. 
یک پورتفولیو (Portfolio) یا کتابچه نمونه کار تهیه کنید.
برای آنکه توانایی هایتان را به دیگران نشان دهید و برای دوره های کارآموزی و مشاغل مرتبط با طراحی لباس درخواست بدهید، داشتن یک پورتفولیو ضروری است. پورتفولیوی شما می بایست بهترین نمونه کار های شما را به نمایش بگذارد و خلاقیت و مهارت هایتان را برجسته کند.

3. 
واقع بین باشید و هوشمندانه وارد دریای خروشان صنعت مد و لباس شوید.
- ممکن است برای موفقیت و همخوانی با بازار هدف، حتی نیاز به جا به جایی باشد.
- تاثیر محیطی را جدی بگیرید. به عنوان یک شخص خلاق، بخشی از فرایند بروز خلاقیت، بودن در کنار افرادی  است شبیه به خودتان و همچنین جرقه های ذهنی حاصل از اشتراک ایده ها و پیشنهادات.
- همچنین فصلی بودن طراحی مد و تاثیری که بر نوع لباس های تولیدی و مکان فروش می گذارد را نیز به خاطر داشته باشید.
- قدرت فروش آنلاین را فراموش نکنید. فروش محصولات در منطقه دیگری از جهان به صورت اینترنتی تنها با نمایش عکس های با کیفیت از محصولات، در دنیای امروز امکان واقع بینانه ی دیگری است که باید از آن استفاده کرد.عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...