6 روش ساده برای تهیه رنگ مو خانگی و گیاهی در منزل

6 روش ساده برای تهیه رنگ مو خانگی و گیاهی در منزل

  • گروه :آرایشی و بهداشتی
  • بازدید :595 نفر
6 روش ساده برای تهیه رنگ مو خانگی و گیاهی در منزل
رنگ مو ، یک گزینه  غیر قابل حذف از زیر دست خانم هاست چون واقعا رنگ مو علاوه بر این که برای بعضی ها که موهای سفید دارند و نیاز است، برای خیلی ها هم جذابیت دارد و علاقه ی شدیدی به رنگ کردن موهاشون دارند. ولی خیلی ها از این که این رنگ مو هر چقدر هم گرون قیمت باشن باز شیمیایی هستند و به موها آسیب می رسونند نگران اند ، این روش های خانگی و غیر شیمیایی علاوه بر این که غیر شیمیایی اند و آسیبی به موهاتون نمیرسونن موهاتون رو رنگ میکنند و تقویت هم میکنند.

1. رنگ موی روشن :
در این روش شما به کمک لیمو ترش تلزه می توانید موهاتون رو چندین درجه روشن کنید . برای این کارچند عدد لیمو ترش تازه رو بردارید و آب آن را بگیرید و داخل بطری بریزید به اندازه ی دو سوم بطری آب لیمو و یک سوم آب ریخته و با اسپری این آب لیمو رو حسابی روی موهاتون اسپری کنید بعد از آن یک ساعت زیر نور خورشید قراربگیرید و اگه نتونستید زیر نور خورشید بنشینید موهاتون رو با حرارت ملایم سشواربه مدت یک ربع گرم کنید و بعد موهاتون رو با ی شامپو بچه ملایم بشورید . این کار رو هفته ای ی بار انجام بدید و نتیجه رو ببینید ، این کار باعث میشود موهاتون چند درجه روشن تر شود.
 
2. رنگ موی قرمز:
در این روش به کمک چغندر و هویج میتوانید موهاتون رو به تن قرمزی برسونید ، برای این کار یک فنجان آب چغندر رو با نصف فنجان آب هویج مخلوط کنید و با مقداری آب اسپری کنین روی موهاتون و 1 ساعت زیر نور خورشید قرار بگیرید یا این که حدود 10 الی 15 دقیقه با حرارت ملایم سشوار موهاتون رو گرم کنید و بعد موهاتون رو با  شامپو بچه ی ملایم بشورید، این کار رو هفته ای یک بار انجام بدید و نتیجه رو ببینید که موهاتون به رنگ قرمز گرم خیلی خوشگل در میاد.
 
رنگ موی قهوه ای :
یک فنجون پودر قهوه رو با دو فنجون آب مخلوط کنید و بزارین بجوشد تا آب قهوه غلیظ بشود و تقریبا نصف شود بعد این آب غلیظ رو روی موهاتون بریزید و حسابی ماساژ بدید یا این که مثل روش های قبل روی موهاتون اسپری کنید و بزارین حداقل دو ساعت روی موهاتون بماند بعدش موهاتون رو با شامپو بشورید ، این کار باعث تیره شدن رنگ مو هاتون میشود و  رنگ قهوه ای خوشگل به موهاتون میدهد.
 
رنگ موی تیره :
در این روش نصف فنجون سس سویا روبا نصف فنجون سرکه ی سیب مخلوط کنید و روی موهاتون بمالید و اجازه بدین تا موهاتون خشک شود بعد موهاتون رو بشورید این کار باعث تیره شدن رنگ موهاتون میشود .البته باید هفته ای یک بار این کار رو انجام بدهید.
 
حنایی :
حنا یکی از بهترین مواد طبیعی برای رنگ کردن مو می باشد به طوری که نصف فنجان حنا را با دو فنجان آب مخلوط کرده و روی موهای خود می مالید و پس از دو ساعت موهایتان را بشورید و این کار را ماهی بک بار تکرار کنید . حنا نیازی به نور خورشید و حرارت سشوار ندارد. علاوه بر رنگ زیبایی حنایی که به موهایتان می دهد باعث تقویت موها نیز می شود . البته برای تغییر رنگ حنا می توانید مقداری قهوه نیز به آن اضافه کنید.
 
رنگ موی طلایی :
شما می تونین با استفاده از طلای سرخ موهاتون رو به رنگ طلایی رنگ کنید .برای این کار یک قاشق غذا خوری پودر زعفران را به دو فنجون آب جوش اضافه کنید و بزارین ۲۰ دقیقه دم بکشه بعد موهاتون رو کاملا آغشته به محلول زعفرون کنید و بزارین دو ساعت بمونه بعد از دوساعت موهاتون رو با شامپو بچه ی ملایم بشورین و هفته ای یک بار این کار رو انجام بدین .این کار باعث میشه موهاتون به رنگ طلایی زعفرونی در بیاد.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...