ال سی وایکیکی و تاریخچه آن

ال سی وایکیکی و تاریخچه آن

  • گروه خبری :اخبار مد جهان
  • بازدید :1171 نفر
  • 10 بهمن 1396
ال سی وایکیکی و تاریخچه آن
ال سی وایکیکی یک شرکت تولید کننده پوشاک و ترک است که در سال 1985 فعالیت خود  را در فرانسه و توسط یک طراح فرانسوی و شریکش آغاز کرد . نام این برند برگرفته از waikiki ساحل زیبایی در جزایر هاوایی و LC هم مخفف "Les Copains" است که به زبان فرانسوی معنای دوستی می دهد، می باشد.
در سال 1988 این شرکت با یک کمپانی ترک به نام Taha Textile وارد مشارکت شد که از طریق آن سود زیادی عاید این برند شد بطوری که از 21 فروشگاه ترکیه ایی فروش بسیار بالایی داشت و به همین علت در سال 1997 این شرکت ترک تصمیم گرفت این برند را از فرانسوی ها بخرد و در انتها این برند به برند ترک تبدیل شد و کار خود را  تحت مجموعه «LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş» ادامه داد. 
از آن سال به بعد و دقیقا در سال 2000 این برند فقط فروشگاه های منحصر به نام خود را افتتاح میکرد و علاقه مندان به آن می توانستند تمامی محصولات را با اطمینان خاطر از اورجینال بودن آن خرید کنند. در همان سال این کمپانی شروع به ایجاد برند XSide  برای نوجوانان بالای 15 سال علاقمند به مد و فشن کرد .
این روند رو به رشد برای این برند ادامه داشت تا جایی که در سراسر دنیا فروشگاه های زیادی با این نام راه اندازی شد و شروع این جهانی شدن با افتتاح اولین شعبه فروشگاه در کشور رومانی اغاز شد. امروزه این برند حدودا 75 فروشگاه در 19 کشور مختلف از جمله آلبانی ، آذربایجان ، بوسنی ، بلغارستان ، مصر ، گرجستان ، ایران ، عراق ، قزاقستان ، قرقیزستان ، هلند ، رومانی ، روسیه ، عربستان سعودی ، سوریه ، اوکراین و کشورهای دیگر دارد و به شهرت جهانی دست یافته است.
در سال 2013 این برند به عنوان شرکت محبوب در صنعت «آماده پوشیدن» ترکیه انتخاب شد و پس از آن نیز در طی این سال ها به عنوان تولید کننده نمونه لباس انتخاب شد و در دنیا از جمله کشور خودمان ایران از محبوبیت خاصی برخودار است.
در سال 2014 ال سی وایکیکی صدمین شعبه برون مرزی خود را در شهر موستای بوسنی  افتتاح کرد که این موضوع موفقیتی بزرگ برای این برند بود.
امروزه این برند با 569 فروشگاه در 28 کشور جهان  و با شعار «هرکسی شایسته خوب پوشیدن است»، مردم را برای لذت بردن از مد  با محصولات با کیفیت و قیمت مناسب توانمند کرده است و از اهداف بلند مدت آن ها ، بودن در زمره ی سه فروشگاه اول اروپا تا سال 2023 می باشد .

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...