برند فرانسوی نینا ریچی

برند فرانسوی نینا ریچی

  • گروه خبری :اخبار مد جهان
  • بازدید :5808 نفر
  • 12 تیر 1397
برند فرانسوی نینا ریچی
برند فرانسوی نینا نریچی توسط ماریا نینا ریچی به همراه پسرش رابرت در سال 1932 راه اندازی شد. نینا ریچی خالق تئاتر مد بوده و به سبب عطرهایش به معروفیت بسیاری دست یافته است. 

- کودکی و نوجوانی
ماریا آدلاید نیلی در شهر تورین ایتالیا به دنیا آمد و دوران کودکی اش را در فلورانس فرانسه و موناکو سپری کرد. از سن 13 سالگی در پاریس کارآموزی در زمینه طراحی و دوخت لباس را آغاز کرد. 

- شروع کار
وی در سال 1904 با لوییچی ریچی آهنگساز ازدواج کرد که ماحصل آن پسری به نام رابرت می باشد. نینا با تجربه 20 سال خیاطی ارشد در خیاطی رافین، آتلیه خودش در سال 1932 را افتتاح کرد و بیشترین توجه کارش را بر وری خلاقیت گذاشت. با اضافه شدن پسرش به خانه مد کارهای سازمانی و مدیریت مالی را به وی واگذار کرد. 

- ترفند های خاص نینا در طراحی
طراحی های نینا شاعرانه و اغواکننده با ظرافت های زنانه بود که هیچ گاه در آن افراط نمیکرد. وی تمامی خلاقیتش را بر خلاف طراحان لباس که روی کاغذ طراحی کرده و مراحل خیاطی را طی می کنند، مستقیم روی مانکن پیاده می کرد. یعنی آنچه در ذهن داشت را به وسیله پارچه بر تن مانکن می ساخت و از نخ و سوزن بجای قلم و کاغذ استفاده می کرد.
این ترفند وی باعث می شد تا انحناهای بدن یک زن را بخوبی شناخته و دنبال کند. امروزه و با گذشت زمان و تغییرات زیاد در این برند همچنان به Feminine Elegance به معنی ظرافت زنانه مشهور است.

- تئاتر مد
رابرت پسر نینا ذر سال 1945 سبب شد تا در کنار لوسین للانگ، تئاتر مد برای به نمایش گذاشتن 150 لباس روی مانکن ها برپا شود. این ابتکار جدید برای احیا اوت کور فرانسه پس از جنگ جهانی دوم بود.
در واقع تئاتر مد یک فروشگاه سیار بود که لباس های به نمایش درآمده در آن توسط بهترین طراحان پاریسی طراحی شده بود و مانکن آن های بدنی از جنس سیم و صورت هایی برنز با قد 70 سانتی متری داشتند.
سرمایه گذاری این تئاتر بر روی انرژی طراحان و هنرمندان بزرگ بود که برای اولین بار در پاریس افتتاح شد. ای تئاتر پس از موفقیت در پاریس به اروپا و امریکا نیز انتقال یافت.

- افتتاح لاین عطر
کمپانی نینا ریچی در سال 1946 اولین عطر خود بنام Coeur-joie را تولید کرد که این عطر از ابتکارات رابرت بود. یکسال بعد این برند با عطر L`Air du temps به معروفیت دست یافت.

- طراحان بعد از ریچی
نینا از دهه 50 به بعد با طراحان مستعد و توانایی همچون ژول فرانکوئیس کراهای و جرارد پیپارت همکاری خود را آغاز کرد. پس از مرگ نینا در سال 1970 کراهای مسولیت طراحی کمپانی را بر عهده گرفت و در کنار وی نیز رابرت به اداره کرده لاین عطر پرداخت و مدیریت اجرایی را نیز ادامه داد تا اینکه در سال 1988 از دنیا رفت. 
پس از نینا و پسرش رابرت، Puig برند فرانسوی نینا ریچی را خرید و به روند رو به رشد این برند را ادامه داد. 
از طراحان برجسته در حال حاضر برند فرانسوی نینا ریچی می توان به لارس نیلسون، الیور تیسکنز و پیتر کاپینگ که جای خود را به گویام هنری داد اشاره کرد. گویام در حال حاضر نیز طراح این برند می باشد.
 

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...