تاریخچه برند ورساچه

تاریخچه برند ورساچه

  • گروه خبری :اخبار مد جهان
  • بازدید :1075 نفر
  • 2 بهمن 1396
تاریخچه برند ورساچه
جانی ورساچه اس.پی.ای که به ورساچه معروف است یک برند ایتالیایی معروف که توسط جیانی ورساچه طراحی شده است. اولین بوتیک وی در میلان در سال 1978 افتتاح شد  و این برند را در چشم بهم زدنی معروف شد. در واقع این برند با طراحی یک لباس مشکی برای الیزابت هرلی در سال 1994 به شهرت رسید.
این برند که امروزه به شهرتی خاص رسیده است شامل طراحی، فروش و پخش لباس، عطر، لوازم آرایشی و حتی اجناس خانگی تحت عناوین دیگر است. 
جیانی ورساچه در یک اتفاق ناگهانی در سال 1997 به قتل رسید و پس از آن خواهرش داناتلا ورساچه به عنوان مدیر و برادرش سانتو ورساچه به عنوان مدیر اجرایی به کار ادامه دادند. در این میان طبق وصیت جیانی 50% از سهام شرکت به دخترش واگذار شد. که بر طبق آن تصمیم گیری در فروش و تولید خط البسه این شرکت در اختیار اوست.
بخش طراحی این شرکت شامل طراحانی است که بصورت گروهی فعالیت کرده و هر گروه بر یک لیبل بصورت تخصصی فعالیت دارند و همگی زیر نطر دانتالا هستند.
 
لوگوی شرکت
طراحی این لوگو بصورت یک V تو خالی است که اطراف آن با نوشته های دوره لاتین کلاسیک پر شده است که درون تمام حروف کلمه ورساچه امضا شده است و عبارت Collection بصورت ظریف زیر آن نوشته شده است.
 
خطوط تولید ورساچه بشرح زیر است :
1. Atelier Versace
2. Versace Couture
3. Versace Jeans Couture
4. Versace Home Collection
5. Versace Collection
 
خط Versace Couture شامل تن پوش ها، جواهرات، ساعت، عطر، لوازم آرایشی، کیف دستی، کفش و اثاثیه منزل می باشد که همگی این اجناس جزو اجناس رده بالا و گرانقیمت  محسوب شده و دست ساز هستند. این بخش تنها بخشی است که در نمایش هفتگی میلان بر روی سن می رود. مسول مستقیم طراحی و رهبری بخش عظیمی از این محصولات بر عهده دانتالا ورساچه است.
Versace Collection یکی دیگر از خطوط گرانقیمت و رده بالای این شرکت است که  بیشتر مورد پسند قشر جوان بوده و مد پسند تر می باشد.
 
بخش  Versace Jeans Couture تولیدات عادی این برند را عهده دار است که با هدف ارائه لباس های غیر رسمی با کیفیت و پیراخن های طرح دار کلاسیک تشکیل شده است. جنس این محصولات همانطور که از نامش پیداست از جنس جین بوده و به نسبت باقی خطوط قیمت ارزانتری داشته و به سهولت قابل تهیه است. 
در سال 2008 بخش ورزشی این برند بخاطر بروز مشکلات جدی در خط تولید متوقف شد و همین مسئله باعث خراب شدن وجه این برند شد. همچنین تولید و پخش مجموعه جین این برند در اکثر نقاط امریکا متوقف شده است.
امروزه تولیدات این برند در 56 فروشگاه و بوتیک مطرح و معروف و همچنین 1800 فروشگاه اینترنتی به فروش می رسد.

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...