جورجیو آرمانی، برند ایتالیایی

جورجیو آرمانی، برند ایتالیایی

  • گروه خبری :اخبار مد جهان
  • بازدید :6818 نفر
  • 31 خرداد 1397
جورجیو آرمانی، برند ایتالیایی
این برند که برگرفته از نام طراح ایتالیایی وی می باشد. جورجیو آرمانی در سال 1934 در شهر پیاچانزا ایتالیا متولد شد. وی پس از دوران کودکی و نوجوانی، برای ادامه تحصیل به شهر میلان رفت که نتوانست درس خود را به اتمام برساند و پس از سه سال از دانشگاه انصراف داد و به ارتش پیوست. اما در آنجا هم ماندگار نبود و سرانجام دنیای مد را برای خود انتخاب کرد.

وی در سال 1960 به یک شرکت طراح لباس مردانه بنام نئوچروتی پیوست و در آنجا مشغول بکار شد و در اواخر همان سال پس از آشنایی با جالوتی معمار ایتالیایی وارد کار حرفه ای شد. این آشنایی باعث شد تا در سال 1973 دفتر طراحی خود را در میلان تاسیس کند و به عنوان یک طراح به طراحی خانه های مد پرداخت و سرانجام در دو سال بعد یعنی در سال 1975 ARMANI a.s.p تاسیس شد.

وی اولین مجموعه خود را به تعداد محدود و در قالب مردانه و زنانه ( تابستانه و بهاره ) ارائه داد. ارمانی نیاز به یک نوآوری در طراحی های خود داشت ک سرانجام پس از توافق با G.F.T توانست به این مهم دست یافته و لباس های لوکس تری را طراحی و روانه بازار کند. ارمانی در سال 1979 خط تولید برای ایالت متحده و خط اصلی مردان و زنان را با نام ARMANI Collezioni راه اندازی کرد.

مجله های معروف دنیا از جمله تایم از وی به عنوان پیشگامان موفق صنعت مد  که کار خود را از ویترین فروشگاه ها آغاز کرده، یاد کرده است. زمان اوج معروفیت ارمانی به زمانی تعلق دارد که ریچارد گره کت و شلوار آرمانی را در فیلم آمریکن ژیگولو به تن کرد. 

وی در سال 1980 با اضافه کردن احساس راحتی به کت و شلوارهای ضمخت و سخت، اوج طراحی اش را به رخ همگان کشید و در همان سال طراح لباس فیلم های امریکن ژیگولو و غیرقابل لمس untouchable شد.
این برند نه تنها در زمینه پوشاک بلکه در زمینه وسایل منزل نیز نامی آشنا بوده و مجسمه ها و تندیس هایش در فرش قرمز میدرخشد. 
ارمانی به موفقیت در این زمینه ها بسنده نکرد و در سال 1980 در توافق با شرکت LOREAL به تولید و معرفی عطری با نام برند خود پرداخت. 

البته این تنها گوشه ای از زمینه های موفقیت و طراحی های شرکت وی بود. در سال های بعد نیز ارمانی دو خط ARMANI JEANS و EMPERIO ARMANI را در زمینه لباس زیر شنا و اکسسوری نیز راه اندازی کرد. لوگو معرفی شده برای این دو خط یک عقاب سلطنتی با مخفف حروف ارمانی می باشد که بر روی محصولات حک شده است.

در اواخر سال 1980 و با مرگ جالوتی ارمانی همچنان به توسعه برند و صدور مجوز خود پرداخت و سرانجام شعبه آرمانی را در ژاپن تاسیس کرد و در آن خط جوراب، عینک و گیفت را راه اندازی کرد.
در سال 1996 و با همکاری دوست صمیمی ارمانی آهنگی برای فشن شو وی ساخته شد. در همان سال ها دو شعبه از این برند در نیویورک و یک شعبه در چین بازگشایی شد.
و حال در سال 2000 خط ارمانی کالکشن دیگر در تمامی دنیا گسترش یافت. خط وی ترکیبی از عناصر سنتی، پیچیده و ظریف خیاطی است. ارمانی A.S.P در همان سال خط جدید لوازم آرایشی، مبلمان خانه و اکسسوری را تاسیس و در موزه گوگنهام در نیویورک به نمایش گذاشت.

در سال 2002 اولین ARMANI/DOLCI را تاسیس کرد و در سال 2004 برندی به نام EA7 تحت عنوان EMPERIO ARMANI راه اندازی کرد. در سال 2005 وی ساخت و راه اندازی هفت هتل لوکس و سه استراحت گاه با طراحی داخلی به سبک خود را بر عهده گرفت. 
سال 2009 ارمانی دارای شبکه ای  متشکل از 60 بوتیک جورجیو آرمانی، 13 آرمانی جونیور، 122 امپریو آرمانی، 11 آرمانی کالکشن، 94 آرمانی A/X  داشت.
هتل آرمانی نیز در سال 2010 در برج خلیفه دبی افتتاح شد که شامل 39 طبقه از آسمان خراش عظیم این کشور بوده که دارای 160 اتاق و سوییت و 144 خوابگاه می باشد که طراحی داخلی و تمامی وسایل آن به دست خود آرمانی صورت گرفته است.

در سال 2012 نیز ارمانی با همکاری یک گروه معماری به تولید لوازم اشپزخانه تحت عنوان ADA پرداخت و سپس به تولید پارچه های لوکس و استفاده از ان ها در مبلمان و سرویس بهداشتی پرداخت.

در سال 2014 خانم والیس برند armani junior و armani baby را به عنوان نام تجاری لوکس در زمینه کودک معرفی کرد و در همان سال ارمانی استفاده از پوست حیوانات را در همه مجموعه هایش متوقف کرد.
سرانجام این برند در سال 2014  به عنوان برند برتر ایتالیایی به دلیل رشد هر ساله و مستقل بودن نام تجاری و سهام شرکت ارمانی شناخته شد و هر روزه بر معروفیت و محبوبیت جهانی آن در تمامی زمینه ها اضافه می شود.
 
 

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...