منگو و دنیای مد

منگو و دنیای مد

  • گروه خبری :اخبار مد جهان
  • بازدید :800 نفر
  • 9 بهمن 1396
منگو و دنیای مد
منگو یک برند اسپانیایی است که توسط دو برادر ترک به نام های اسحاق و نامن اندیک که به اسپانیا مهاجرت کرده بودند افتتاح شد. هدف این برند طراحی و تولید پوشاک برای زنان بین 18 تا 40 ساله بود اما امروزه در زمینه طراحی و تولید لباس زنانه، مردانه و اکسسوری فعالیت دارد.
ایزاک آندیک، موسس گروه پوشاک اسپانیایی مانگو، با ثروت 8.4 میلیارد دلار 167 فرد ثروتمند دنیا به شمار می‌رود. وی فردی مشهور در صنعت کسب و کار مد و پوشاک در اسپانیا و جهان به شمار می‌رود. ایزاک آندیک ارمی‌ در سال 1955 در شهر استانبول در ترکیه به دنیا آمد. 
وی کسب و کار مد و کالاهای لوکس را در سال 1972، تنها زمانی که 17  سال داشت‌، شروع کرد. در واقع زمانی که از سفر بازگشته بود تعدادی از پیراهن‌هایی را که با خود آورده بود به قیمت دو برابر مبلغی که برای آن پرداخته بود به تعدادی از فروشگاه‌های لباس فروخت و هنگامی که به اولین درآمد یک میلیونی خود دست یافت تصمیم گرفت فعالیت خود را گسترش دهد و شروع به وارد کردن کت‌های دست دوز از افغانستان کرد. وی زمانی که تنها 18 سال داشت یک ماشین خرید و به‌وسیله آن لباس‌هایی را که وارد می‌کرد در اسپانیا می‌فروخت، موفقیت او همچنان ادامه پیدا کرد و آندیک فروش کفش را نیز به کسب و کار خود اضافه کرد.
اولین فروشگاه این برند در سال 1984 در بارسلونا افتتاح و یک سال بعد اولین فروشگاه خود را بیرون از شهر مرکزی خود یعنی در والنسیا تاسیس کرد و همین موضوع  پلی برای توسعه و گسترش بین المللی آن شد.  پس از این اتفاق در سال 1992 دو شعبه از این برند در خارج از اسپانیا و پرتغال تاسیس شد و همزمان با ان در اسپانیا نیز صدمین شعبه خود را افتتاح کرد.
پس از آن رویدادهای خوب دیگری برای این برند به وقوع پیوست. در سال 1994 تیم مدیریت تخصصی کسب و کار متشکل از افراد حرفه ای راه اندازی شد و یک سال پس از آن نیز وبسایت این برند طراحی و راه اندازی شد. در سال 1997 اولین شعبه منگو در پاریس تاسیس شد.
با روند رو به رشد این برند درامد خارجی حاصل از فروش آن از داخلی بیشتر شد و در سال 1998 به عنوان دومین صادر کننده منسوجات در اسپانیا معرفی شد. دو سال بعد یعنی در سال 2000 منگو اولین شعبه خود را در لندن افتتاح کرد و فروش انلاین و اینترنتی این برند نیز در همین سال اغاز شد. این روند رو به رشد باعث شد  تا سال 2004 این شرکت بیش از  700  فروشگاه در 72 کشور دنیا در اروپا،‌ آسیا،‌ آفریقا و آفریقای جنوبی داشته باشد.
فرمول رشد این برند ارائه محصولاتی مختص بخود با طراحی و کیفیت عالی است که ممکن است در نگاه اول ساده بنظر بیاید اما با همین فلسفه  تبدیل به رقیبی اصلی برای نام‌های بزرگ در صنعت مد و پوشاک شد و موفقیت برند آن از مرزهای اسپانیا هم فراتر رفت.
این برند که در ایتدا فقط به تولیدات برای زنان فکر میکرد در سال 2008 محصولات مرتبط با اقایان را نیز وارد بازار کرد. 
در آوریل سال 2011 شاهزاده لیتزیا، همسر ولیعهد آستوریاس ، درحالی از دفتر مرکزی منگو دیدن کرد که خود یکی از تولیدات این شرکت را بر تن داشت.
منگو امروزه بیش از 8600 کارمند دارد که 1850 نفر آن در دفتر مرکزی بارسلونا مشغول به کار هستند. تیم منگو متشکل از جوانان مشتاق و جوانی است که میانگین سنی انان 29 و اکثرا خانم هستند. 
همچنین شعار و هدف اصلی منگو این « هر شهر، یک شعبه » است. که تاکنون بیش از 2000 فروشگاه در 103 کشور دنیا تاسیس نموده است.
 

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...