گوچی برترین در دنیای مد

گوچی برترین در دنیای مد

  • گروه خبری :اخبار مد جهان
  • بازدید :984 نفر
  • 12 بهمن 1396
گوچی برترین در دنیای مد
از مشهورترین برند ها در حوزه مد گوچی است که در سال 1921 در فلورانس ایتالیا تاسیس شد. این برند خوش نام ایتالیایی در زمینه مد، فشن و تولید پوشاک و کالای مرغوب از پوست و چرم فعالیت دارد.
گوچیو گوچی موسس این برند در سال 1881 در فلورانس ایتالیا به دنیا امد اما در 17 سالگی این کشور را ترک و به لندن رفت. وی در سال های نوجوانی در در یک هتل کار میکرد و با دیدن چمدان های چرمی مسافران به این فکر افتاد که به کشورش بازگشته و به تولید زین و خورجین پرداخت. این موضوع پلی برای پیشرفت گوچی شد تا جایی که در سال 1921 مغازه ای در زادگاه خود تاسیس و به فروش لوازم چرمی و نقوش تزیین شده با چرم پرداخت. گوچی در سال 1932 کفشی طراحی کرد که سال ها بعد به موزه هنرهای معاصر امریکا راه یافت.
گوچی نخستین بوتیک خود را در یکی از معروفترین خیابان های رم در سال 1938 افتتاح کرد. این حرکت شروع افتتاح دیگر شعب این برند در اروپا بود. این روند رو به رشد به اروپا ختم نشد و گوچی در سال 1945 نخستین شعبه خود را در امریکا افتتاح کرد و این اغازی بر شهرت جهانی این برند شد.
در سال 1947 اولین کیف چرمی این برند با دسته بامبو طراحی و به بازار ارائه شد و پس از آن تمامی محصولات خود با طرح کلاسیک را از جمله چمدان، کراوات کفش و کیف های دستی را با دسته بامبو طراحی و تولید کرد. مشخصه معروف این برند خط قرمزی است که بین دو خط سبز قرار گرفته است که برگرفته از دور زین است.
گوچی در سال 1953 در گذشت ئ اداره این شرکت به دست پسرانش ادامه یافت. اوج شهرت و شروع امپراطوری گوچی در سال 1960 است.
جکی کندی با گرفتن عکس از کیف های رودوشی گوچی کمک شایانی به معروفیت ابن برند کرد و بدین ترتیب این شرکت لوگوی GG را برای خود انتخاب کرد.
در سال 1989 بخشی از سهام گوچی به یک شرکت بحرینی فروخته شد ابن بدبیاری ادامه داشت تا اینکه در سال 1990 به دلیل اختلافات بین شرکا و کشیدن کار به دادگاه و جدایی آنان، این شرکت بیش از 37 میلیلار دلار ضرر کرد که این شکستی عظیم برای گوچی بود.
گوچی با این شکست از پای ننشست و در سال 1994 با انتساب تام فورد به عنوان طراح ارشد، مجموعه های خود را یگی پس از دیگری به روی صحنه مد برد. خلاقیت این طراح نابغه امریکایی این شرکت را از ورشکستگی نجات داد.
پس از مرگ پسران گوچی، تام فورد به یکی از وارثان این برند بدل شد و موفقیت های زیادی کسب و اوضاع شرکت را دگرگون ساخت تا جایی که امروزه گوچی یکی از سوداورترین خانه های مد در ایتالیاست. 
در سال 2000 خانم فاسچینتی به این شرکت پیوست و لباس های فاخر شب را طراحی میکرد . در نوامبر 2003 فورد اعلام کرد پس از پایان قراردادش گوچی را ترک خواهد کرد و اخرین مجموعه خود را نیز در سال 2004 در میلان ارائه و به نمایش گذاشت. 
بعد از فورد، چدر به عنوان مدیر انتخاب شد اما تنها یکسال بکار خود ادامه داد و به دلیل اختلاف از این شرکت جدا شد و پس از آن جیانینی جای وی را گرفت و تا به امروز بع عنوان طراح گوچی مشغول بکار است.
امروزه خط تولید گوچی در زمینه های کیف چرمی، عطر و ادکلن، لوازم ارایشی کفش، چمدان ساعت، جواهرات، روسری های ابریشمی، وسایل ورزشی کراوات و عینک فعالیت دارد. این شرکت حتی در فواصل سل های 1980-1979 به تودوزی صندلی های اتومبیل نیز پرداخت و با نصب حرف G در پشت آن ها لوگوی خود را تثبیت کرد. همچنین این برند در تارخچه خود طراحی و فروش گران قیمت ترین شلوار جین با قیمت 3150 دلار را دارد.
در سال 2006 با درامدی بالغ بر 6 تا 7 میلیارد ریال پس از لویی ویتون در مقام دومین برند پرفروش دنیا قرار گرفت.
در سال 2009 این برند در رده 41 در بین 100 برند جهان قرار گرفت و این اغاز درخشش های آن بود و بیش 279 فروشگاه در سراسر دنیا تاسیس کرد و بع عنوان گران قیمت ترین برند در همان سال شناخته شد. 
تاکنون موفقیت های این برند ادامه داشته و دارد و به عنوان محبوب ترین برند با طرحان شایسته شناخته شده است.
 

عضویت در خبرنامه

برای دریافت پیشنهادات استثنایی عضو خبرنامه ما شوید ...